×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. maijs, 2017
Drukāt

Kokapstrādes operatores nozāģētā plauksta veiksmīgi piešūta atpakaļ (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kokapstrādes operatorei, kura Vidzemē darbā sev nozāģēja plaukstu, tā veiksmīgi piešūta atpakaļ, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Mikroķirurģijas centra pārstāvis Jānis Bendiks.

Viņš norādīja, ka patlaban pacientes stāvoklis vērtējams kā stabils un ārstu brigāde cer uz veiksmīgu sākotnējo ārstēšanas etapu, kas adekvāts veiktajai operācijai un traumas smagumam. Vienlaikus cietušajai priekšā ir ilgstoša rehabilitācija, lai roka, kuru izdevās glābt, būtu spējīga funkcionēt.

Pēc Bendika paustā, trauma bija ļoti smaga, tāpēc operācija ilga vairākas stundas un tajā tika iesaistīti trīs ārsti – Nonna Tomiševa, Mārtiņš Kapickis un Ieva Rancāne.

Centra pārstāvis norādīja, ka šādu traumu gadījumā ārkārtīgi būtiski, cik ātri operācija tiek sākta un cik ātri iespējams atjaunot asinsriti. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde ļoti operatīvi nogādāja pacienti stacionārā “Gaiļezers” un no tā – Mikroķirurģijas centrā.

Kā teica Bendiks, centrs ar tik smagiem gadījumiem saskaras salīdzinoši reti, proti, centrā gada laikā nonāk apmēram 15 tik smagi cietuši pacienti, savukārt ar cilvēkiem, kuri traumējuši tikai pirkstus, Mikroķirurģijas centrs saskaras reizi vai divas dienā.

Centra pārstāvis atgādina, ka darba drošības jautājumos atbildīgām jābūt abām pusēm – gan darba devējam, gan darbiniekam. Darba devējs nedrīkst ietaupīt uz iekārtām un darba drošības jautājumiem, savukārt darbinieki nedrīkst vieglprātīgi attiekties pret darba drošības jautājumiem.

Valsts darba inspekcija iepriekš informēja, ka Vidzemē kāda 26 gadus veca kokapstrādes operatore darbā sev nozāģējusi plaukstu, veicot darbus pie ripzāģa.

Lai padziļināti analizētu darba vietā notikušo smago nelaimes gadījumu, Valsts darba inspekcija ir sākusi nelaimes gadījuma izmeklēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

  Balso vien par korupciju:
  – “ar savu Rīgas namu pārvaldnieka “mirušām dvēselēm”, ar neesošu darbu pierakstījumiem vai pārspīlētu izcenojumu vismaz divtik vairāk, ar Rīgas Satiksmes krāpniecībām amatos, ar “LABA”politisko aģitbrigādi, ar Centrāltirgus mahinācijām, ar savu izkropļoto Rīgas pilsētas Īres valdi, ar
  iekšpagalmu caurbraucamo ceļu remontu uz pensionāru naudas rēķina – skat māju tāmes – ar korupciju un ar pievienošanos “VIENOTAI KRIEVIJAI”, Ušakovs, kas sevi izsmēlis un degradējis sevi kā Rīgas vadītājs. Un korupcijas skandāli. Un neviena nopietna darba 8 gados!?
  Remontējuši skolas un bērnudārzus? Meli, tie jāremontē katru gadu kā tekošais remonts, to dara visi sasaukumi. Remontēja tramvaju sliedes uz Juglu – nogrieza visus kreisos un pat labos pagriezienus, kad dzīvojamiem masīviem, Rīgas Dzirnavnieka piegādātājiem, ap 3000 garāžu – jāmētājas kā trakiem suņiem, ar graudu fūrām jāmalstās pa ALFAS pagalmiem. ĀRPRĀTS – vai tā nav provokācija, kaitniecība pret rīdziniekiem?

  Šodien Ameriks sarka un bālēja un nobruka galīgā paka\ļā ar saviem darbiem, NEVARĒJA NOSAUKT NEVIENU DARBU vai ko labu rīdiniekiem ir izdarījusi partija “Gods kalpot Ušakovam un Putinam?

Draugiem Facebook Twitter Google+