×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Kokapstrādes uzņēmumā Jelgavā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks (papildināts)

Uguns3

Aizvadītajā naktī Jelgavā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks kādā kokapstrādes uzņēmumā Tērvetes ielā, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

 

Informāciju par notikušo VUGD saņēma plkst.2.09. Ierodoties uzņēmumā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka pusi no kokmateriālu ražotnes angāra jau pārņēmušas liesmas. Uz notikuma vietu nekavējoties tika nosūtīti papildspēki no Rīgas, Kalnciema, Olaines, Dobeles, Elejas, kā arī no “Latvijas Dzelzceļa” (LDz) ugunsdzēsības daļas. Kopumā pie angāra strādāja astoņas VUGD autocisternas, vienas autokāpnes un viens autopacēlājs, kā arī viena LDz autocisterna.

Ņemot vērā to, ka angārs būvēts no metāla konstrukcijām, ugunsgrēka dzēšanu apgrūtināja milzīgais karstums ēkas iekšpusē. Lai to samazinātu, tika veidotas atveres jumtā, pa kurām karstajam gaisam izplūst ārā. Vienlaikus tika veikti ne vien dzēšanas, bet arī konstrukciju atdzesēšanas darbi.

Arī jumta daļu jaukšanu apgrūtināja tas, ka viss bija sakarsis, tādēļ ugunsdzēsējiem nācās strādāt no autokāpnēm vai autopacēlāja groza. Līdzās tam liesmas strauji izplatījās arī pa ventilācijas šahtām. Ar uzņēmuma iekrāvēju tika pārvesta gatavā produkcija, kuru vēl nebija skārušas liesmas.

Ugunsgrēku izdevās lokalizēt plkst.5.51, bet tā likvidācija joprojām turpinās. Tiek veikti demontāžas darbi un sagruvušo konstrukciju iznešana no telpām, lai pārliecinātos, ka vairs nenotiek degšana. Kopējā angāra platība ir 1400 kvadrātmetru, no kuriem izdeguši aptuveni 1000 kvadrātmetru.

Portāls “zz.lv” informē, ka ugunsgrēks izcēlies Tērvetes ielā, logu ražotnē “Flora”.

Kopumā aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēts 21 ugunsgrēks un veikti 17 glābšanas darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+