×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Krieviem plāni klājās (39)

Foto - LETA/ITAR-TASSFoto - LETA/ITAR-TASS

Bija patīkams svētdienas vakars, kad Kanādas hokejisti sarāva gabalu gabalos vareno sarkano mašīnu Krieviju pasaules čempionāta finālspēlē. Autoru varat kaut noknābāt, bet jāatzīst, ka no laika gala manu sirdi sildījis, ka krievu, agrāk PSRS, komandas sporta laukumos dabūjušas aukstu dušu. Tas laikam neveselīgs nacionālisms, vai arī es kaut kā slikti panesu okupācijas apstākļus, bet zinu arī citus latviešus, kas nocels cepuri Krieviju pieveikušo kanādiešu, zviedru vai čehu priekšā.

Lūk, un viņdien Kļavlapas zemes meistari, nūjas virtuozi, šaudījās pa krievu aizsardzības zonu kā zivis ūdenī. Sabēra vāji sargātajā vārtu cietoksnī sešas ripas un varēja iemest vēl strēķīti. Aizsargi aizbirstēja prom no savas noslēgtās “kastes” retus pretuzbrukumus. Pat izlauzušies cauri, krievi netika garām mūrim – Kanādas vārtsargam. Lidojošās slavenības, ovečkini un malkini, šoreiz izskatījās kā diezgan izplucināti vanadziņi. Kanādieši sitās par uzvaru un dzimteni, krievi vizinājās. Jāskatās Kremļa propagandas kanāli, kur zinās izskaidrojumu un biļinu, kāda neraža bija piemeklējusi Iļjas Muromieša pēctečus ar nūjām, ka kanādieši viņus iznerrojuši. Vai čehu prastais knēdliku ēdiens nebija labs zvaigžņotās izlases vēderiem, vai slidas neuz­asinātas, un ticami, arī tiesneši snieguši kanādiešiem piepalīdzīgu roku. Sazvērestība būs bijusi, un to uzzināsim, tāpat kā to, kas krieviem sputņikus bez mitas sabojā un gāž lejā.

Finālspēlē mēdz notikt, ka beigu svilpe izšķir, kuru komandu atstāt nokārtām galvām, kuru – saldās uzvaras gavilēs ar kaklā liekamām zelta medaļām. Futbolu spēlē visas pasaules izlases, taču uzvar vācieši, bet hokejā krievi ne katru gadu kļūst čempioni, lai kā to uzskatītu par dzīvības un nāves jautājumu. Katram neveiksme ir pukstošs zobs uz pretinieku un par pašu nepaveikto, taču godīgā spēlē jāmāk zaudēt. Tāpēc Krievijas spēlētāju uzvedība, ignorējot Kanādas himnu un apbalvošanu ar zeltu, pamatoti raisīja nepatiku pasaules sporta draugu aprindās, jo solīdi cilvēki tomēr izturas ar cieņu, lai kā beigusies iepriekš karstā spēkošanās. Droši vien hokejisti pāragri devās uz ģērbtuvēm, lai iepurinātu glāzīti, ar ko aizskalot rūgtumu, vai bufetē uzbrukt šķiņķim, lai atjaunotu padzisušos spēkus.

Krievijā sports allaž saistīts ar politiku. Jāuzvar par katru cenu, jo tas iedvesmos nāciju uz diženiem varoņdarbiem, apliecinās, cik Kremlis varena lielvara. Sāncensība arēnās un stadionos tiek piepacelta par nesamierināmu “kariņu”, kur pretinieki ir gandrīz kā ienaidnieki. Pagājušajā čempionātā treneris Znaroks izrādīja kareivīgumu, ar žestu demonstrēdams rīkles griešanu pretiniekiem, un atkal nepiedienība svinīgā ceremonijā. Pēc tā visa izaudzis cilvēku tips, kurus vairs nemoka jautājums “ko darīt?”, bet kuri uzmācas un prašņā: “A za čto jūs mūs tā nemīlat?” Baikerus neielaižat Eiropā, hokejistus izsvilpjat. Seko nebeidzama gaušanās, ka krievus mēģina pazemot un ka pilna pasaule ar rusofobiem, nekad nemeklējot, ka pie vainas zināmā mērā varētu būt paši.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Re nu, kas par “atklāsmēm” komentāros! Un tikai hokeja dēļ… baigi.Taisnība Rainim: ” Mēs – divas pasaules, kas nevar līgt…”.

 2. Līcītim!

 3. А команда Латвии Вас не беспокоит? У России вообще-то второе место в мире. Что касается оккупации. А вы хотели быть лучше под кем быть тогда – под фашистами или коммунистами? Что лучше было бы? Правящая верхушка везде и всегда к народу как к быдлу относится. Мне на вашу Латвию плевать, никто не хочет вас оккупировать, никому вы нахрен не нужны. а вот правителям может и нет, так что же вы вечно русский народ-то обсираете, русских то больше всего от этого режима и погибло, как наверное и немцев при фашизме. А вот сейчас вы под самой что ни наесть фашистской оккупацией. Америкосы-то не зря свои базы у вас поставили. Только вякнете о своей независимости – бысто огребетесь парой атомных бомбочек от Обамы, как Херосима и Нагасаки.
  Так что усерднее их облизывайте, чтобы они вам бо-бо не сделали и вкусно кормили.

 4. bravo,Līcīša kugs! Atbildēt

  Pateicoties jūsu feļetonam ir noticis kaut kas neparasts.Krievvalodīgie cītīgi lasa LA.Rakstīto lāga nesaprot,bet tomēr lasa.Un tas ir labi.

 5. Это не национализм… Это синдром проститутки, лизать всем при виде купюр…. Так что автор зря переживает, у него всё норм…

 6. Из России Atbildēt

  Не отравись собственным ядом. 🙂

 7. При прошлой “оккупации” Латвия процветала, а при нынешней увядает) Народ мельчает, политики пустые и жалкие.. Ну, мне так кажется. Я люблю хоккей. Серебро тоже нормально. Молодцы! Почему ушли? Не знаю.

  • jā,tā viņš ir Atbildēt

   Sudraba jau labi raksturoja Vienu Saskaņas līderi.Tukšs alkatīgs,patmīlīgs.Nožēlojami.Par tādiem gan nevajag balsot.

 8. Egil, vareni. Kā kulaks uz acs. Komentētāji krievu valodā sākuši apgūt latviešu valodu. Diemžēl rakstu līdz galam nav izlasījuši, tādēļ spriedumi aplami.

  • ka nav izlasījuši līdz galam.Galvenais,ka mācās lasīt.Nepaies ne 50 gadi,ka lasīs perfekti un arī sapratīs,ko lasa.

 9. Улыбнулся, нет чтобы о своих хоккеистах беспокоиться, продули всем кому можно, сидят и беспокоятся о России и Канаде )))

  • anonimčik,ke neviens nebēdājas bet gan priecājas.Un visa pasaule smaida.Par Krievijas sudrabu,kuru gandrīz visa komanda steidzās aplūkot tūlīt pēc spēles ar Kanādu.Līcītis maldīgi pieņem,ka varbūt komada steidzās iedzert kādu mazu graņonciņu vodkas.Drīzāk gan tā dega nepacietībā paraudzīties uz pelnīto sudrabu.

   • слюни подбери и иди займись своим прямым делом – чисткой навоза в евроконюшне

 10. Что же вы так от зависти лопнете, что в прибалтах полная ЖО….

 11. vai latvija bija okupēta?

 12. licīša feletoni ir psrs samaitāti.. Atbildēt

  un tapēc ariī psrs samaitāts cilvēks tos vairs nelasa, jo negrib ierindoties pie psrs samaitātiem prāta izmazgatiem.

 13. kā var vainot pašus ka baikeri nobaidija cilvēkus krimā… ka jabalso par neatkaribu.
  ka var vainot pašus ka žnaroks pateica komandai lai nepaliek uz kanādas himnu.
  tu pats Liciti ir ists necieņas rāditajs uz latviju un latviešu tautu. tu laikam dziļi, dziļi iekša esi īsts krievs.== tomer mes visi to saprotam.

 14. Cik tie,kas te raksts krieviski ir neizglītoti,stulbi,ar kādu milzīgu mazvērtības kompleksu apveltīt,ka nezin,kas ir feļetons.Visur redz tikai savā virzienā raidītas “bultas”Ak,kā jūs Mūs necienat!?!Līcīša kunga feļetoni ir burvīgi un viņš tos raksta gandrīz vai tikai par latviešiem.Bet Krievijas komandas prasto uzvedību pēc spēles taču redzēja visa pasaule.Arī pie tās vainīga būs ļaunā Amerika?Nu nelasiet taču Līcīša feļetonus!Nav taču spiesta lieta.

 15. Космополит Atbildēt

  “vai arī es kaut kā slikti panesu okupācijas apstākļus”

  – наверное твой дед убивал евреев в Саласпилс, но после войны его не нашли

 16. Забавно )) А вот если бы серебро выиграли пиндосы, то эти же лимитрофы, захлебываясь верноподданнической слюной, восторженно бы верещали, что две величайшие команды мира заняли весь пьедестал.

 17. Что же…и такое мнение имеет место…мир Вам…

 18. Автор – больной и глупый человек. Видимо, к сожалению, таких в Латвии достаточно. Вышеуказанное заболевание они объяснят “последствиями жестокой оккупации”. Что-то слабовато у Вас с психикой, раз эта “оккупация”, которая наверняка даже не привела к похуданию автора, столь сильно разрушила его мозг.

  Такого позора – проиграть в финале чемпионате мира по Хоккею Латвии, как и большинству других стран не видеть никогда.

  Канадцы – выиграли в этот раз, заслуженно и красиво. В прошлый раз – наша взяла. Хоккей – тяжёлая мужская игра, чемпион – один на весь мир. И никому не быть чемпионом всегда, тем и хорош и интересен этот спорт, тем славнее любые в нём достижения, даже 2 место, это 2 место в мире, А НЕ ПОЗОР.

 19. А где на ЧМ засветилась сборная Латвии!???

 20. Лабузня ликует 🙂 Прилизались к канадской победе вместе с хохлами, только им до вас вообще нет дела. Они наверное даже не знают, что такое Латвия.

 21. еще раз убеждаюсь в жалкости этой страны как Латвия!
  только и умеют тявкатькак собаки изза спины США и евросоюза!

 22. рKas Eglis to sāp nedarbojas? … Man ir dziedāt nepiederošas defiramby
  Tikai tāds, ka sprādziena impotents dusmas, ja jūsu valstī nav sports, ne satelīti, ne degvīnu … bet vispār nekas, bet dusmas un .. jā, neveselīgs nacionālisms

 23. Остается только пожалеть Литву и прочих прибалтийских пигмеев.Вся их национальная гордость основана только на проколах России.Сами эти страны полный ноль и независимы только условно и до нового передела мира.
  В случае вооруженного конфликта с Россией запад просто сдаст эти страны, использует как расходный материал в целях минимизации своего ущерба.Так что радуйтесь , пока можно…

 24. Эй, шпротас, а какое место заняла Латвия на турнире?
  Россия почётное второе, а Латвии и не видно 🙂 Бездари.

 25. Нищие латышские ублюдки хуле))) Продолжайте мыть сортиры в европе и шпроты ловить

 26. vai gadījumā anonīmais rakstītājs pl.11.50 nav pelnījis kādu laiku padzīvoties “aiz zviedru gardīnēm”?Vai kāds vispār seko līdz tam,kas šeitan tiek drukāts?

 27. Северный Пушной Зверёк Atbildēt

  Американцы всегда за тех, кто играет против канадцев. Это ни о чем не говорит ?
  А может стоит вам создать сборную по сбору янтаря и продвинуть в олимпийские виды спорта ?
  Вас подняли до уровня Республики из никому неизвестной области, а нет бы отправить в феодализм и позволить самим подняться.
  С Канадой у нас никаких счетов нет- они даже нам через Полюс помогают до СШП добраться, поэтому можно дать им разок и выиграть.

 28. В 90-е годы хоккей в России медленно умирал. Сейчас посмотреть есть на что. Мы 2 раза Канадцев обигрывали, один раз на их территории. Всегда выигрывать нельзя.
  Автору и подобным ему конечно хотелось бы видеть Россию вечно в 90-х. Но времена поменялись. Россия возродилась, чего не скажешь о прибалтийских друзьях. Через лет 10-15 население этих стран полностью переедет в Германию, Британию и т.д. и мы вообще забудем о существовании таких государств…

 29. Владимир Atbildēt

  Egils, будучи рожденным в СССР и получив бесплатно, медицину и образование теперь все хаешь. Это в тебе не национализм, а какой-то местечковый фашизм говорит.

 30. у Вашей болезни другое название, дорогой друг)))))))
  Редкостный бред. Канадцы сильнейшая сборная турнира, проиграть таким не стыдно.
  Ну а вы смешной, шутов обычно не обижают, веселите нас и дальше.

 31. автор ты ж сука фашистская недобитая

  жалко вас таких ублюдков не перебили всех, но думаю это ненадолго
  гнида, таких как ты надо вешать пачками

 32. Nupat K.Lipmans atzinās, ka viņam mīļākais sportists hokejā esot Znaroks!!! Jēlie zēni no LTV1 Sporta studijas ļoti nopriecājās!

 33. Hokeja vēsturē, ja nemaldos bija tādi gadi, kad PSRS izlase deviņus gadus pēc kārtas kļuva par pasaules čempioniem. Pašslavināšanās bija milzīga, beigās pat nelabi metās un gribējās piedzīvot, lai taču beigās zaudē. Čehoslovākija bieži bija tuvu uzvarai, taču izšķirošajā cīņā vienmēr zaudēja. Tomēr, reiz taču ir jānotiek tā, ka arī “pati izcilākā, labākā, par citiem daudz pārākā tauta” zaudē, pierādot, ka – nemāk zaudēt. Tas droši vien ir slikti, bet – man prieks. Neciešu pašpārliecinātu egoismu.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+