Uncategorized

Kultūras ministre neredz iespēju finansēt VKKF no akcīzes nodokļa 0

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) pagaidām neredz iespēju atgriezties pie Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansējuma piesaistes akcīzes nodoklim.

Ministre ceturtdien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atgādināja, ka Latvija pašlaik ir aizņēmusies naudu no starptautiskajiem aizdevējiem un tiem ir savi likumi. “Kamēr mēs šo naudu neatdosim, mēs nekādus īpašus fondus vai piesaistes veidot nevaram,” teica Jaunzeme-Grende, aicinot meklēt citus risinājumus finansējuma palielināšanai.

“Es redzu iespēju Valsts kultūrkapitāla fondam atgriezties pie tā, ka tiek palielināts finansējums, bet, iespējams, caur citiem līdzekļiem,” norādīja ministre.

VKKF finansējums sākotnēji bija piesaistīts procentiem no alkohola un tabakas akcīzes nodokļa un azartspēļu nodevas, bet 2004.gadā tika pieņemts lēmums VKKF finansējumu atdalīt no šo nodokļu ieņēmumiem.

Radošo savienību pārstāvji aicinājuši valdību, beidzoties Starptautisko aizdevēju programmai, atgriezties pie VKKF sākotnējā finansēšanas modeļa.

LA.lv