Ekonomika
Bizness

LAD programmām “Augļi skolai” un “Skolas piens” iesniegtas 120 logo un 78 devīzes idejas0

Lauku atbalsta dienesta (LAD) un Zemkopības ministrijas aicinājumam skolēniem izstrādāt programmu “Augļi skolai” un “Skolas piens” logo un devīzi iesniegtas 120 logo un 78 devīzes idejas.

Konkursā varēja piedalīties skolēni vecumā no 6 līdz 14 gadiem. Par labāko logo idejas autoru atzīta Ludzas pilsētas ģimnāzijas septītās klases skolniece Paula Moldavčenko, bet par labākās devīzes autoru atzīti Vilis un Harijs Veldres, kuri mācās Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 2.a klasē.

Turpmāk šo programmu devīze būs “Piens un augļi – mani draugi!”, bet logo atspoguļos programmu vienotību, attēlojot atvērtu grāmatu, ābolu un piena glāzi.

Konkursa galvenā balva, ko saņems labākā logo un devīzes autori, ir planšetdatori. Par balvu saņemšanu LAD sazināsies ar uzvarētājiem individuāli līdz šā gada 24.maijam. Abu uzvarētāju skolotājas saņems LAD vecināšanas balvu, bet visi skolēni, kuri iesūtīja logo un devīzes idejas konkursam, saņems nelielas pateicības balvas.

Izstrādātais logo un devīze tiks ievietoti mājaslapā “www.piensaugliskolai.lv” un turpmāk izmantoti, lai popularizētu skolu programmas Latvijā. Visi konkursam iesūtītie darbi ir publicēti mājaslapā “www.piensaugliskolai.lv” izvēlnē “Konkursi”.

Kā ziņots, programmu “Augļi skolai” un “Skolas piens” mājaslapa “www.piensaugliskolai.lv” darbojas kopš aprīļa sākuma. Par tās satura veidotāju ir aicināts iesaistīties ikviens interesents, tostarp bērni un jaunieši, skolotāji un skolēni. Lapā tiks ieveidota gan pieredze, kā skolām klājas, piedaloties skolu programmās, gan informācija, cik aktīvi piena dzērāji un augļu un dārzeņu ēdāji ir skolēni, kāda loma ir veselīgiem ēšanas paradumiem katra cilvēka veselības nodrošināšanā.

Iepriekš jau vēstīts, ka ikvienu mācību gadu noteikta vecuma skolēni bezmaksas var dzert skolās pienu, kā arī saņemt augļu un dārzeņu porcijas. Šāda programma darbojas visās Eiropas Savienības valstīs, lai veicinātu veselīgus uztura paradumus, ievērotu sabalansētu diētu skolēnu vidū, palielinātu piena, augļu un dārzeņu un nākotnē samazinātu veselības aprūpes izmaksas aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimību dēļ.

Eiropas Komisijas programmas “Skolas piens” un “Augļi skolai” ir veids, kā dalībvalstis, izmantojot savus un Eiropas Savienības budžeta līdzekļus, var nodrošināt skolēniem bezmaksas pienu, augļus un dārzeņus.

LA.lv