×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. decembris, 2016
Drukāt

Gribas pašam uzlabot tehniku! Ar ko jārēķinās drošības jomā?

SAM_1921
UZZIŅA

Sertifikācijas un testēšanas centrs ir neatkarīga trešās puses atbilstības novērtēšanas institūcija, kas ir akreditēta Latvijas Nacionālajā akreditācijas birojā un veic sertifikāciju, inspicēšanu un testēšanu. Centrs atbilstīgi akreditācijai ir kompetentā institūcija mašīniekārtu, lauksaimniecības traktortehnikas, bioloģiskās lauksaimniecības sertifikācijas un traktortehnikas testēšanas jomā.

Izgatavojot vai pārbūvējot darbgaldu, ražošanas iekārtu, transportlīdzekļa piekabi vai citu mehānismu, nepieciešams pārliecināties, vai tā atbilst drošības prasībām. Latvijā neatkarīgu trešās puses novērtējumu veic valsts SIA “Sertifikācijas un testēšanas centrs”, kas ir akreditēts Latvijas Nacionālajā akreditācijas birojā un kompetents veikt sertifikāciju, inspicēšanu un testēšanu.

Mazāk individuāli izgatavotu iekārtu

Par to, kā notiek izgatavotu iekārtu vai mehānismu pārbaudes un sertifikācija, stāsta centra valdes loceklis Ēriks Nordens: – Vērtējot situāciju mazās mehanizācijas jomā, jāatzīst, ka individuāli izgatavotu iekārtu kļūst arvien mazāk. Agrāk lauksaimnieki pašu spēkiem sarūpēja zāģi vai citu tehniku. Tagad šāda veida ierīces nopērkamas par visai pieņemamām cenām. Tās ražotas rūpnieciski, un pašiem vairs nevajag tērēt laiku un līdzekļus, piemēram, malkas skaldīšanas ierīces izgatavošanai.

Ir saglabājusies dažādu traktortehnikas piekabju pielāgošana individuālām vajadzībām. Cilvēki, kuriem ir inženiertehniskais gars, labprāt to dara, piemēram, mēslu ārdītāju pārbūvē par platformu skābbarības ruļļu vešanai vai izgatavo piekabi kokmateriālu izvešanai no meža. Pašlaik tirdzniecībā ir nopērkamas piekabes kvadricikliem un ATV. Vēl pirms dažiem gadiem mazās mehanizācijas tehnikas izmantošana lauksaimniecībā bija retums, bet pašlaik tā vairs nav nekas neparasts. Ir pat mazas piekabes, kas aprīkotas ar manipulatoriem. Piemēram, mežmalas tīrīšana ar šādu ierīci kļūst daudz vieglāka un ātrāka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+