×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. septembris, 2012
Drukāt

Latvijā sākusi darboties Medus birža

Foto- LETAFoto- LETA

Latvijas Biškopības biedrība savā mājaslapā izveidojusi Baltijā pirmo Medus biržu, kurā pircēji un pārdevēji var vienoties par medu un tā produktu tirdzniecību lielākos apjomos, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

“Piemēram, kādam biteniekam mājās ir viena tonna rapšu medus, bet viņam vajag griķu medu. Savukārt citam biteniekam Latvijas otrā malā ir griķu medus, bet viņam vajag gaišo, līdz ar to birža ir tā vieta, kur attiecīgais darījums var notikt. Īpašā sadaļā katrs reģistrētais biedrs var tirgot jebkāda veida medu par noteiktu cenu, savukārt viņam “pretī” ir pircējs, kurš nosaka savu cenu, līdz notiek vienošanās,” sacīja Krauze.

Viņš arī norādīja, ka par biržas dalībnieku var kļūt ikviens interesents, kas vēlas sekot līdzi izmaiņām medus tirgū Latvijā.

“Viens no jaunizveidotās biržas mērķiem ir veicināt specifisku un īpašu medu, piemēram, rudzupuķu vai baldriāna, ražošanu. Patlaban tas netiek darīts, jo biškopjos nav pārliecības, ka pēc tāda medus ir pieprasījums. Ja pircējiem būs interese par kādu īpašu medus šķirni, tas atspoguļosies Medus biržā. Biržā var parādīties visi medus produkti, sākot vismaz no desmit kilogramiem. Turklāt tas izslēdz sistēmu ar meklēšanu, cik kur maksā medus un kuram vispār tas ir. Cena regulējas vienādi, un viss ir skaidrs,” sacīja biedrības vadītājs.

Kā novēroja “Nozare.lv”, patlaban medus piedāvājums Medus biržā pārsniedz 7700 kilogramus. Visvairāk tiek piedāvāts dažādu ziedu medus par cenu, kas svārstās no 1,70 latiem līdz trim latiem par vienu kilogramu.

Savukārt no pircēju puses lielākā interese ir par viršu medu, kuru kāds pircējs vēlas iegādāties 10 000 kilogramu apjomā, piedāvājot 3,50 latus par vienu kilogramu.

Latvijas Biškopības biedrība apvieno vairāk nekā 1850 biedrus – lauksaimniekus, kas nodarbojas ar biškopības produkcijas ražošanu, kā arī pārstāv citas lauksaimniecības nozares. Atkarībā no laika apstākļiem gadā Latvijā tiek ievākts 700 līdz 2000 tonnu medus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+