Ekonomika
Darbs

Latvijas Bankas padomē darbu sāk Mārtiņš Kazāks0

Foto – LETA

No šodienas darbu Latvijas Bankas padomē sāk līdzšinējais “Swedbank” galvenais ekonomists Latvijā Mārtiņš Kazāks.

Šā gada 21.jūnijā Saeimā Kazāka kandidatūru atbalstīja 79 deputāti, neviens nebija pret vai atturējies. Vēl astoņi deputāti balsojumā nepiedalījās.

Latvijas Bankas padomē apstiprinātais Kazāks aģentūrai LETA skaidroja, ka strādās pie Latvijas Bankai likumā noteikto funkciju īstenošanas, tajā skaitā pie ekonomikas un finanšu tirgus analīzes. Kazāks reizē pauda atbalstu iespējai Latvijas Bankai par savu darbību vēl plašāk komunicēt ar sabiedrību.

LETA vēstīja, ka koalīcijas partneri vienojušies, ka šajā Saeimas sasaukumā nelems par izmaiņām Latvijas Bankas padomes vai valdes locekļu skaitā.

Kazāks ir ieguvis bakalaura grādu ekonomikā Latvijas Universitātē, diplomu ekonomikā Kembridžas Universitātē, maģistra un doktora grādus ekonomikā Londonas Universitātē. Profesionālo darbību Kazāks sāka Finanšu ministrijā kā vecākais ekonomists, vēlāk darbojies kā pasniedzējs Rīgas Ekonomikas augstskolā, kopš 2005.gada viņš bija “Swedbank” galvenais ekonomists Latvijā, bet kopš 2010.gada – arī “Swedbank” grupas galvenā ekonomista vietnieks. Kazāks bijis Valsts prezidenta Stratēģiskas analīzes komisijas biedrs, bet no 2014.gada 1.janvāra Kazāks ir Fiskālās disciplīnas padomes biedrs.

Iepriekš Saeima noraidījusi priekšlikumu par Edvarda Kušnera apstiprināšanu uz vēl vienu pilnvaru termiņu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā. Kušners no 31.maija vairs neturpina darbu padomē, bet darbosies Latvijas Bankā padomnieka amatā.

Pēc šāda Saeima lēmuma Latvijas Bankas prezidenta vietniece, prezidenta pienākumu izpildītāja Zoja Razmusa ir vērsusies parlamentā, mudinot Latvijas Bankas padomes locekļa amatā apstiprināt Kazāku.

Pašlaik Latvijas Bankas padomē strādā Razmusa, kā arī Vita Pilsuma, Arvils Sautiņš un Aivars Skopiņš.

Līdz ar Kazāka iecelšanu Latvijas Bankas padomē viņa vietā stāsies Lija Strašuna, kura līdz šim bija “Swedbank” Latvijā vecākā ekonomiste.

Savukārt par “Swedbank” Makroekonomikas pētījumu daļas vadītāju Baltijā un “Swedbank” grupas galvenā ekonomista vietnieku kļūs “Swedbank” galvenais ekonomists Lietuvā Nerijus Mačulis.

LA.lv