fibaeurope.com

Latvijas U-20 izlase starp 12 labākajām komandām 0

Latvijas U-20 jauniešu izlase Eiropas čempionātā Linjano (Itālija) piektdien ar 84:64 pārspēja grupas pastarīti Bulgāriju un neatkarīgo no pirmā posma pēdējās spēles iznākuma nodrošināja vietu labāko 12 komandu skaitā.

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Vārdu maģija: ko par tevi atklāj burtu skaits tavā vārdā

Pēc atpūtas dienas Latvijas izlasei vajadzēja mazliet vairāk kā ceturtdaļu, lai iešūpotos un pilnībā kontrolētu spēles gaitu pret bulgāriem. Latvijas izlase piespieda pretinieku 21 reizi kļūdīties, pēc šādām epizodēm gūstot 20 punktus. Tieši tik, cik abas komandas šķīra spēles beigās.

Latvijas izlases trenera Arņa Vecvagara komentārs portālam basket.lv: “Bulgārijas komanda uzbrukumā cenšas spēlēt ātri, bieži darbojoties viens pret vienu. Tāda stila neitralizēšana prasa augstu koncentrēšanās pakāpi. Mums pēc brīvdienas pirmajā ceturtdaļā aizsardzībā tās nedaudz pietrūka, tāpēc pirmo pārsvaru ātri zaudējām, un iznāca mazliet panervozēt. Spēles gaitā mūsu sniegums uzlabojās, savukārt pretinieku līderi, spēlējot ceturto dienu pēc kārtas, zaudēja precizitāti. Veiksmīgi izdevās izmantot bulgāru trūkumu – lēno atgriešanos aizsardzībā. Ar ātrajiem un pusātrajiem uzbrukumiem guvām 20 punktus, vēl 19 pievienojām ar atkārtotajiem metieniem pēc uzvaras cīņā pie pretinieku groza. Tālmetienu skaits bija paliels (10/30), taču liekā daļa tika izdarīta pamatoti, pēc labām bumbas izspēlēm.

Jau otrajā ceturtdaļā izdevās iegūt diezgan drošu pārsvaru, kas pasargāja no lika stresa otrajā puslaikā. Tiesa, varēja vēlēties stabilāku spēli brīžos, kad iesaistījās rezervisti.

Patīkami, ka esam sasnieguši pirmo mērķi, nodrošinot tiesības otrajā posmā cīnīties par medaļām un nodrošinot vietu A divīzijā arī uz nākamo gadu. Tagad kārta nākamajam mērķim – cīnīsimies par vietu ceturtdaļfinālā.”

Sestdien Latvijas izlase B grupas pēdējā spēlē tiksies ar Izraēlas vienaudžiem, kas šodien ar 74:100 zaudēja Serbijai.

EIROPAS U-20 ČEMPIONĀTS LINJANO

B grupa

Latvija – Bulgārija 84:64 (23:25, 45:35, 62:48). Lomažs 18, Šmits 14+9AB, Geks 13, Mežnieks 12, Žvīgurs 7, Gludītis 6, Pļavnieks 4, Engers, Pāže pa 3, Mālmanis, Strādnieks pa 2.

Tabulā: 1. Serbija 3-0, 2. Latvija 2-1, 3. Izraēla 2-1, 4.Grieķija 1-2, 5. Bulgārija 0-4.