×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. janvāris, 2014
Drukāt

Liepājā mēģina samainīt naudu, dodot viltotu 100 latu banknoti

Foto - LETAFoto - LETA

Eiro un 100 latu banknotes.

Vakar Liepājā kāds iedzīvotājs mēģinājis samainīt naudu, dodot bankas darbiniekam viltotu 100 latu banknoti, šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš gan uzsvēra, ka šis incidents nav saistāms ar eiro ieviešanu, jo kas tāds varēja gadīties arī iepriekš.

Saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess, kurā tiks skaidrota viltotā simtlatnieka izcelsme, pastāstīja Ķuzis.

Policijas priekšnieks uzsvēra, ka nekādi starpgadījumi, kas saistīti tieši ar eiro ieviešanu, brīvdienās netika konstatēti, taču nevar teikt, ka grūtākais jau būtu aiz muguras.

“Pamata uzdevums ir nodrošināt drošību uz ielām, ap [valūtas] maiņas punktiem visā valsts teritorijā, it sevišķi lauku rajonu pasta nodaļās, kas būs visintensīvākais naudas mainīšanas punkts. Tur praktiski visur blakus atradīsies policija, lai, pirmkārt, novērstu kaut kādas prettiesiskas darbības – laupīšanas vai zādzības, un, protams, arī lai pievērstu uzmanību policijas klātbūtnei, lai jebkurš Latvijas iedzīvotājs justos drošs,” informēja Ķuzis.

Policijas priekšnieks atzina, ka dienests nav saņēmis nevienu iesniegumu par jebkādām prettiesiskām darbībām saistībā ar eiro ieviešanu vai valūtas maiņu.

Ķuzis atzīmēja, ka, gatavojoties eiro ieviešanai, Latvijas policija daudz mācījusies no Igaunijas, savukārt Lietuvas policisti, ieviešot eiro savā zemē, varēs mācīties no mums. Latvijā pēdējo dienu laikā uzturējās policisti no Lietuvas, kuri apguva mūsu pieredzi eiro ieviešanā, pastāstīja Ķuzis.

Kā ziņots, šā gada 1.janvārī Latvija pievienojās eirozinai. Pāreja uz eiro valūtu līdz šim notikusi bez ievērojamiem starpgadījumiem.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+