×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Liepājas dome aicina palīdzēt notvert vandaļus

Foto: LETAFoto: LETA

Karostā un Tosmarē kādas personas regulāri bojā ielu apgaismojuma infrastruktūru, tāpēc SIA “Komunālā pārvalde” un Liepājas pilsētas Pašvaldība policija aicina iedzīvotājus palīdzēt novērst vandāļu izdarības, portālam LA.lv pavēstīja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

“Pēdējā pusgadā pēc “Komunālā pārvalde” ziņām, Ģen. Baloža, Lazaretes, Kristiāna Dāla un citās Karostas vai arī Tosmares ielās ir sasisti stikli (kupoli) pavisam 23 gaismekļiem. Vienas laternas stikla atjaunošanas izmaksas ir 19,79 eiro bez PVN, turklāt ir nepieciešams laiks, kad paveikt remontdarbus. Tikmēr zem sabojātajām laternām nakts stundās valda tumsa, tādējādi radot bīstamas situācijas kājāmgājējiem un braucējiem,” vēsta Štāls, norādot, ka notiek arī citi postījumi. “Piemēram, tiek zagti ielu apgaismojuma balstu lūku metāla vāki. Pazudušo vāku skaits minētajā laikaposmā ir vairāk nekā 50, bet viena šāda vāka atjaunošanas izmaksas ir 3,83 eiro bez PVN, turklāt zem vākiem atrodas drošinātāji, vadi un to savienojumu mezgli. Ja lūkas ir atstātas bez aizsega, tas ir ļoti bīstami cilvēkiem; otrkārt, uz drošinātājiem un vadu savienojumiem var nokļūt ūdens/mitrums, kas var izraisīt īssavienojumu, līdz ar to traucēt apgaismojuma tīklu darbību par veselā pilsētas kvartālā.”

Pamanot vandaļu uzdarbošanos, iedzīvotāji tiek lūgti nekavējoties informēt Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas dežurantu pa tālruni: 6 3420269.

Speciālisti pieļauj, ka vandalisms notiek vakara stundās vai laikā, kad uz ielām ir mazāk cilvēku. Turklāt ir pamatotas aizdomas, ka iekārtu bojāšana notiek, izmantojot arī šaujamieroci. Vienā no sabojātajām laternām ir atrasts saplacināts metāla gabaliņš, kas varētu būt izšauta lode.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+