×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. februāris, 2015
Drukāt

LNB restorāna nosaukumam iesūtīti vairāk nekā 300 priekšlikumi (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) restorāna nosaukuma konkursā desmit dienu laikā saņēmusi 294 vēstules ar iespējamiem restorāna nosaukuma variantiem, aģentūrai LETA pastāstīja LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

“Varam secināt, ka aktivitāte ir ļoti augsta. Dažos no pieteikumiem esam ieskatījušies – redzams, ka cilvēki neaprobežojas tikai ar vienu nosaukuma variantu, bet ļauj vaļu iztēlei un piedāvā pat vairākas idejas. Līdz ar to provizoriski rēķinām, ka potenciālo nosaukumu varētu būt ap 400,” pastāstīja LNB pārstāvis, norādot, ka konkrēts skaits gan vēl nav zināms.

Nosaukumu variantu ideju diapazons esot plašs – tās aizgūtas gan no literāriem darbiem, gan ar bibliotēkas saturu saistītiem elementiem un priekšmetiem. Daudzu nosaukumu darināšanā izmantots vārds “Gaisma”. Zilberts novērojis, ka cilvēki iedvesmojušies arī no restorāna dizaina, kur redzami koku zaru atveidojumi. Plašā klāstā esot arī dažādu literatūras klasiķu vārdi, seno latviešu dievību un citu folkloras elementu vārdi, kā arī interesanti jaunvārdi. “Cilvēki ir centušies, domājuši, viens otrs uzrakstījis pat prāvu piedāvātā nosaukuma pamatojumu un nozīmes skaidrojumu. Caurskatot, piemēram, sociālos tīklus vai atsevišķus interneta portālus, redzam, ka cilvēki ir veidojuši pat prāvas diskusijas par piemērotāko nosaukumu. Savukārt kāda portāla redakcija izveidojusi ļoti radošu, savā ziņā satīriskas ievirzes nosaukuma ideju topu, par ko ļoti priecājamies,” stāstīja Zilberts.

Visu nosaukuma variantu sarakstu plānots apkopot nākamās nedēļas sākumā. Tad to caurskatīs LNB un restorāna pakalpojumu sniedzēja SIA “OZRT” – “Svētki jums” vadība, izvēloties vispiemērotāko variantu. Pēc nosaukuma izvēlēšanās LNB sola publicēt arī pārējo variantu sarakstu.

Jau ziņots, ka LNB aicina sabiedrību iesaistīties LNB restorāna nosaukuma izdomāšanā. Labākā nosaukuma idejas autors iegūs iespēju baudīt vakariņas divām personām jaunizveidotā restorāna kafejnīcā vēl pirms tā oficiālās atvēršanas.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, uzņēmums “OZRT” 2013. gadā apgrozījis 593 331 eiro, bet nopelnījis 16 418 eiro. SIA “OZRT” dibināta 2007. gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2845 eiro. “OZRT” vienādi uz pusēm pieder Laurai Streņģei un Ronaldam Undzēnam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vēl viens nosaukums restorānam – “DIŽDOMPOHMEĻNĪCA”. Var vienkāršāk “Pohmeļnaja”.

Draugiem Facebook Twitter Google+