×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
6. marts, 2017
Drukāt

Lugas “Piemiņas diena” autors uzvar Dailes teātra lugu konkursā

Foto: LETAFoto: LETA

Noslēdzies pagājušā gada sākumā izsludinātais pilna apjoma lugu konkurss “Austrumi ienāk Latvijā. Patvērums un (ne)satikšanās”, kuru rīkoja Dailes teātris ar LR Kultūras ministrijas piešķirtā finansējuma atbalstu oriģināldramaturģijas attīstībai Latvijā, LA.lv uzzināja teātrī.

1.vietu un naudas balvu 5000 eiro apmērā ieguvis Ukrainā dzimušais dramaturgs Aleksejs Ščerbaks – agrāk iestudēto lugu “Piemiņas diena”, “Puspietura”, “Tango ar Stroku” autorsar lugu “Līvbērze”. 2.vieta un naudas balva 2600 eiro apmērā piešķirta Artūram Dīcim par lugu “Purva bērni”. Piešķirtas arī četras veicināšanas balvas, katra 600 eiro apmērā – tās saņēma Dina Zoldnere (luga “Vētrasputns”), Rodžers de Kūrs (luga “Nūra”), Inga Gaile un Jānis Balodis (luga “Afganistānas”) un Aiva Birbele (luga “Bērni”).

Lugas vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Dailes teātra direktors Andris Vītols, mākslinieciskais vadītājs Dž.Dž.Džilindžers, literārā padomniece Evita Mamaja, režisors Dmitrijs Petrenko un aktieris un režisors Intars Rešetins.

Konkursa tēmas izvēles pamatojums bija mudināt diskusiju par attiecībām, konfliktu un iespējamo sintēzi starp savējo-svešo, mājām-emigrāciju, apliecinājumu-noliegumu. Žanra izvēle lugām bija brīva.

Lugu konkurss ir viens no notikumiem, gatavojoties Latvijas simtgadei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+