Sports
Citi sporta veidi

Mairis Briedis pērn nopelnījis piecreiz vairāk nekā gadu iepriekš7

Foto – Zane Bitere/LETA

Latvijas bokseris Mairis Briedis katru gadu ringā gūst aizvien lielākus panākumus, uzvara seko uzvarai un attiecīgi aug arī viņa ienākumi. Pēc kļūšanas par pasaules čempionu WBC versijā var nojaust, ka tagad tiks sasniegts jauns honorāru līmenis.

Mairim Briedim kā Valsts Policijas inspektoram Valsts ieņēmumu dienestā ir jāiesniedz ikgadējā deklarācija un no tās izriet, ka pērn viņa ienākumi bijuši 52211 eiro. Par darbu Valsts Policijā Briedis saņēmis 12008 eiro, bet “Rigvir”, kur viņš kļuva par drošības dienesta vadītāju, algā izmaksājusi 9287 eiro. No Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras sportists saņēmis 819 eiro. Tāpat Mairi Briedi atbalstījuši vairāki sponsori – visdāsnākie bijuši”Olybet” (SIA “AHTI”) – 21765 eiro, “Wings 4 sky group” – 4353 eiro, bet “Virši-A” pārskaitījuši 3729 eiro. Uz vidējā latvieša fona tā ir milzu nauda, taču sporta spēļu komandās, tostarp populārākajās Latvijas vienībās, tie ir ļoti viduvēji cipari.

Mairis Briedis deklarējis arī 15100 eiro lielas parādsaistības, viņam pieder zeme un nekustamais īpašums Olaines pagastā.

Gadu iepriekš Briedis deklarējis ienākumus aptuveni 11 tūkstošus eiro, kur nepilni desmit tūkstoši ir no Valsts Policijas. Nav uzrādīts neviens cīņas honorārs, lai gan 2015. gadā Briedim bija četras cīņas, tostarp skaļākā – uzvara Groznijā pār Manuelu Čarru, un šo cīņu klātienē vēroja arī Čečenijas vadonis Ramzans Kadirovs. Vai tiešām Briedis Groznijā boksējās par velti, lai tikai rangā paceltos augstāk un nākotnē tiktu pie lielākām un naudīgākām cīņām?

Saistītie raksti

Sestdien Briedis Dortmundē uzvarēja Marko Huku un kļuva par pasaules čempionu WBC versijā. Šādā līmenī bokseri pelna ļoti lielu naudu. Paredzams, ka arī Brieža honorārs nākotnē būs solīds. Cik viņš ar dūrēm nopelna šobrīd, grūti spriest, jo Brieža komanda šo tēmu rūpīgi sargā. “Šī Mairim viennozīmīgi bija ienesīgākā cīņa. Šis duelis bija tas, kas pavēra durvis uz nākamo pakāpienu. Nevaram precīzi nosaukt summu, ko Huks saņēma par cīņu, taču tā pavisam nedaudz atšķīrās, nebija liela starpība,” pirmdien aģentūra LETA citē Brieža pārstāvi Raimondu Zepu. Par nākamajām cīņām pagaidām nav skaidrs, taču ir ļoti maza iespēja, ka tā varētu notikt Latvijā: “Vienojāmies ar menedžeri Alu Siesta, ka iepauzēsim ar sarunām par cīņām. Aritmētika ir vienkārša. Lai sarīkotu Mairim nākamo cīņu, ir vajadzīgs vismaz septiņciparu skaitlis – budžets, ko nepieciešams savākt. Paskaitām, cik liela ir “Arēnas Rīga” ietilpība, cik vidēja latviešu maksātspēja un televīzijas maksātspēja. Ja neparadās kāds sponsors, kas ļoti vēlas noorganizēt šo cīņu, ir sarežģīti. Nav izslēgts, bet tas ir maz ticams.”

Patlaban 32 gadus vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 22 profesionālajās cīņās, 18 gadījumos pretinieku nokautējot.

LA.lv