×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

Mājokļa kreditēšana jaunajām ģimenēm jāiedarbina šovasar. “LA” diskusija Salnavā (7)

Foto -Karīna MiezājaFoto -Karīna Miezāja

“Kad sāks darboties mājokļa atbalsta programma – vai tas būs kredīts, valsts garantija kredītam un vai būs kredīta brīvdienas?” – šodien Salnavā Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai jautāja diskusijas dalībnieki. Viņa un ekspremjers, partijas “Latvijas attīstībai” dibinātājs Einars Repše piedalījās LA organizētajā diskusijā publiskajā diskusijā “Zemei jāpieder vai jāpabaro?”, kas notika Ludzas, Ciblas, Kārsavas un Zilupes novadu 13. Grāmatu svētku ietvaros. “Lūdzam pasteidzināt, kamēr šeit vēl ir jaunie, kas varētu nodrošināt tautas pēctecību!” aicināja salnavieši.

“Pirms divām trim nedēļām koalīcijā vienojāmies par šī jautājuma virzīšanu un atlicinājām līdzekļus (20 miljonus eiro – red.) pirmā mājokļa iegādei jaunajām ģimenēm. Ekonomikas ministrija pašlaik izstrādā noteikumus, pēc kuriem varētu piešķirt kredītus. Vasaras vidū varētu uzsākt,” diskusijas dalībniekiem skaidroja Straujuma.

Zināms, ka pašlaik notiek strīdi starp Ekonomikas ministriju un Finanšu ministriju, kurām ģimenēm un cik piešķirt. Ekonomikas ministrija uzstāj, ka jānosaka visām vienādi atbalsta griesti– 20 tūkstoši eiro. Savukārt Finanšu ministrija vēlas kreditēšanas sistēmu padarīt atkarīgu no bērnu skaita – jo vairāk bērnu ģimenē, jo lielāks atbalsts. Straujuma nevēlējās paust savu viedokli, bet aicināja zāli izteikt savējo. No aptuveni 250 klātesošajiem kādi 150 balsoja par pirmo variantu, bet par rēķināšanu pēc bērnu skaita tikai trīs. “Vai adoptētos arī pieskaitīs?” vēl sauca no zāles. “Jā, jā, protams,” apstiprināja Straujuma.

“Vajadzētu iedalīt visiem vienādi, bet ar katra bērna piedzimšanu atmaksājamo kredīta daļu samazināt,” ierosināja Biruta Eglīte. Pēc diskusijas Pēteris Laganovskis izteica papildinājumu šai versijai: “Ja izšķiras, tad atbalstu atņemt!”

Uz bažām, ka šī nauda varētu pietikt vien tūkstots ģimenēm, rēķinot vidēji pa 20 tūkstošiem eiro katrai, Ministru prezidente atbildēja: “Neskaitīsim tagad ciparus. Tāpat kā zemes kreditēšanas programmai – galvenais ir iesākt. Ja beigsies nauda, iesāksim nākamo programmu.” Viņa pavēstīja, ka šo programmu īstenos Latvijas Attīstības finanšu institūcija “Altum”.

Plašāku materiālu par zemes iegādes ierobežojumiem lasiet “Latvijas Avīzē” otrdien.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Kārtējais Einara jājamzirdziņš! Pēc tam kad sāks skatīt cīparus tad atklāsies, ka 20ml. ir pupu mizas šim jautājumam. To pietiks, lai nodrošinātu blatotos vai olimpiskos čempionus. Atbalstam jābūt daudz efektīvākam un visaptvērošam. Pate ideja ir tikpat veca, kā mūsu pasaule. Jautājums tikai iekš cīpariem. Cerību uz jauno valdību lēnām pazūd. Gaišas galvas netiek valdībā. Komunisti un viņu jaunā paaudze mācējuši visu noslāpēt un reducēt cīņās pie brīvības pieminekļa.

 2. Kad sāks darboties mažoritārā vēlēšanu sistēma,progresīvie nodokļi,bezmaksas augstākā izglītība valsts augstskolās un obligātā veselības apdrošināšana kā citās ES valstīs,Repšes kungs?

 3. Ferencs Kovačs>Laslo Tots Atbildēt

  Šādas gudras laslosmadzenes gan parasti tiek apkopotas vienuviet!

 4. Bij tāda kredītlīnija pirms 15.gadiem no pasaulesbankas,kuru sadalīja pa bankām ,bet jauniešiem čuššššš,tā kā neliekat atkal makaronus ,ka viss beigās būs štokos..

 5. Kad iedarbināsim ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa un samazinātu PVN pārtikai,kā visā pasaulē?

 6. Antropoloģiskais tips

  Objektīvs iemesls ir jautājumam, kāpēc t.s. nacionālie spēki sastāv no tipiem, uz kuriem medicīnā attiecina terminu „kretīni” vai „kretīnisms”. Gorbačova speciālo dienestu atlasītie „kadri” agresīvi nacionālajām organizācijām „perestroikas” laikā bija galvenokārt kretīni – repšiem un cilinskiem līdzīgi kretīni.
  Iemesli vairāki.
  Pirmkārt, XX gadsimta otrajā pusē nacionālisms jau bija „miris”. Nacionālisma uzplūdi sākās tikai gadsimta beigās sakarā ar migrācijas palielināšanos. Pēc XIX gs. uzplūdiem XX gs. nacionālisms nebija aktuāls. Tāpēc nacionālistiskās noslieksmes varēja būt ļoti niecīgai sabiedrības daļai – garīgi ne visai normālai sabiedrības daļai. Varēja būt tikai jauniešiem, kuru vecāki jau bija garīgi ne visai pilnvērtīgi, viegli zombējami utt.
  Otrkārt, nacionālisms tā reakcionārajā un šovinistiskajā variantā vienmēr ir izteikta idejiskā vienpusība – tendencioza lietu un parādību izpratne un interpretācija. Tā ir vienpusība, kas nav iespējama gudrās smadzenēs. Tā ir vienpusība, kas nav iespējama izglītotās smadzenēs. Tāpēc nācās atlasīt kretīnus – garīgi aprobežotus un neizglītotus tipus. Tāpēc specdienesti balstījās uz kretīniem – repšiem un cilinskiem, kuri vēlāk „valsts darbā” neko nevarēja nopietnu izdarīt.
  Treškārt, nacionālisma aizstāvēšana, cīņa ar nacionālisma kritiķiem prasa noteiktu izturību. Prasa tādu izturību, kas parasti ir tipiskiem kretīniem, kretīniski spītīgiem tipiem, kādi ir mūsu repši un cilinski.
  Un vēl kas. Ja amerikāņiem interesētu Latvijas normāla attīstība, tad viņi būtu novākuši kretīnus. Tas netika izdarīts. Amerikāņi saprata, ka kretīni var viņiem palīdzēt „jaukt gaisu” Latvijā – neļaut Latvijai normāli attīstīties, kas ASV, protams, nav vajadzīgs.
  Un pēdējais – pati latviešu tauta ir „skaists kretīns”, jo vēlēšanās vienmēr ir atbalstījusi savus dārgos kretīnus – repšus un cilinskus.

Draugiem Facebook Twitter Google+