×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
24. oktobris, 2017
Drukāt

“Mani vēl negrib laist vaļā.” Intervija ar Augustu Brigmani (38)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Saruna ar Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augustu Brigmani.

Pats esat lauksaimnieks. Vai ražu novācāt? Lauki neapslīka?

A. Brigmanis: Bija smags gads. Kviešus cenšos novākt augustā, bet viss ievilkās septembrī. Pēdējās ražas bija švakas – ne tā kvalitāte. Problēma, ka ziemāji nav iesēti. Būs lielāka slodze pavasarī uz vasarājiem.

Kopš vairākiem mēnešiem parādās ievirze, ka krītas ZZS reitingi. Vai jāuztraucas, ka apvienības veselība vairs nav sevišķi stipra, vai pieņemat, ka tā ir saskaitīšanas kļūda?

Tikko papētījām skaitļus. Lielām bažām nevajadzētu būt, jo tradicionālais vēlētāju loks ir ar mieru balsot par mums, un tie ir 14 – 15% aptaujāto. Objektīvu un subjektīvu apstākļu dēļ reitingi mēdz svērties uz vienu, otru pusi, bet uz leju pārsvarā tad, kad pieļautas elementāras kļūdas. Tāda bija par OCTA maksājumiem, ko dzīrās uzlikt lauksaimniecības tehnikai. Aplamība nāca no Finanšu ministrijas, radīja satraukumu lauciniekos, bet paši to labojām. Taču politikā pašapmierinātībā nedrīkst ieslīgt. ZZS pamatvēlētājs kā praktisks cilvēks gaida precīzus risinājumus. Kā tiksim galā fundamentālās lietās? Cik efektīva būs nodokļu reforma, ko cilvēks nākamgad no tās jutīs maciņā? Otrs, ko cilvēki vēlas, – kas būs ar veselības aprūpi? Likums pašreiz ir Saeimā, jāsasniedz 4% no budžeta veselībai, un virzība jāiezīmē konkrēti pa gadiem, kā vēlas arodbiedrību Keris. Palīdzībā lauciniekiem – jātiek galā ar lauku ceļu labošanu, kam atvēlēti 25 budžeta miljoni. Tā nav ZZS politiska iegriba, bet nākšana pretī dārzkopjiem, patērētājiem, ka Latvijā audzētām ogām, saknēm tiek pazemināts PVN. Vēl mūsu uzmanība ir sociālajam blokam – pensijām, indeksācijai…

… kas vienmēr par mazu.

Par mazu. Ģimenēm svarīgi risinājumi demogrāfijas jomā, kur es piekrītu, ka nevar vienkārši maksāt 100 eiro par trešo bērnu. Jāatbalsta līdzsvarotāk – arī viena, divu bērnu audzinātāji.

ZZS uzstājas kā patriotiska partija, bet samērā atturīgi ir pret skolu latviskošanu. Tam ir plašs atbalsts sabiedrībā, bet Lembergs reformu sauc par provokāciju, jūs atzīstat, ka prioritārs ir Šadurska viedoklis – lai ministrs iet, dara, tad ZZS sekošot.

Mans un ZZS viedoklis ir, ka bērniem jāmācās latviešu valodā. Sākot ar bērnudārzu, beidzot ar vidusskolu. Bet lietas jāsakārto pa plauktiņiem. Vai tas ir politiskas partijas uzstādījums “darām to no rītdienas”, nerēķinoties, vai ir skolotāji, programmas, – vai tās ir ministrijas vadītas pārmaiņas, kas noslēdzas ar to pašu? Ar ministru pārrunājām pāreju. To darām vidusskolās, ierakstām likumā, kā un kad notiek pāreja uz mācībām valsts valodā, nākamajā posmā pāriet bērnudārzi, pamatskolas. Tā ir tā saucamā ceļakarte, kur paralēli notiek izskaidrošana tai tautību grupai, ko skars reforma.

Paredzat, ka būs grūti pārliecināmie?

Būs cilvēki, kas neko tādu negribēs dzirdēt, bet esmu ticies ar daudziem lojāliem cittautiešiem, kas piekrīt – jā, darām to. Īpaši jauktajās ģimenēs vecāki jau izvēlas latviešu skolas, kur sūtīt bērnus. Visu saregulējot, domāju, ka reforma aizies. Process gan nevar ieilgt bezgalīgi. Ierēdņiem jāpasaka, kad skolas tam sagatavos. ZZS šim solim ir gatava.

Runājām par ražas vākšanu. Citruden partijas Saeimas vēlēšanās vāks politisko ražu. Tiek dibināti konkurējošie spēki, liberāli, konservatīvi un reģionāli, kuriem vajag balsis un nopļaut lauciņu, kur pirms četriem gadiem balsis vāca citi.

Konkurentiem appļaujamu lauku varam atstāt tikai tad, ja paši ražu nevācam vai nemākam novākt. Viss zināmā mērā ir pašu rokās. ZZS ir unikālā situācijā. Pirmoreiz ejam uz vēlēšanām kā premjera un varas partija. Šis faktors prasmīgi jāizmanto. Ka cīnīsies vecie un ka rodas citi konkurenti, mums nav nekas jauns. Godīgi sakot, bijuši daudz spēcīgāki konkurenti. Savā laikā Tautas partija, vēlāk “Jaunais laiks”, “Vienotība” ziedu laikos. Tās potences bija nopietnākas, bet zinām arī, kur tagad ir TP. Jaunpienācējus nedrīkst novērtēt par zemu, tie liks mobilizēties. Grūti spriest, kādas iespējas būs jaunveidojumiem, kādas personības pievienosies, cik stipras būs reģionālās nodaļas. Paradoksāli, ka dažs aiziet no “Vienotības”, dibina partiju, bet atkal grib startēt kopā! Ja nebija pieņemama vecā partija, tad izplet plecus un ej pats uz priekšu ar savu programmu! Nevis lien iekšā 4 – 5 partiju blokā ar raibiem politiskiem uzstādījumiem. Tad to tulkoju vien kā vēlmi tikt pie varas jebkādiem līdzekļiem.

Jūs arī meklējat partnerus? Reģionālās partijas, līdz šim “Vienotības” sabiedrotie, saņemot ielūgumus no daudziem.

Speciāli nevienu nepārvilinām, bet redzam, ka tur ir pragmatiski cilvēki ar pieredzi. Viņi vērtē situāciju, mēs esam atvērti sarunām.

Mūsu lasītāji vīlušies, ka nav sekojis ZZS vadības politisks vērtējums “Rīdzenes” sarunām. Bet jūsu biedri ciemojās pie Šlesera!

Jau no sākuma biju skeptisks par Saeimas izmeklēšanas komisijas veidošanu. Arī šobrīd uzskatu – to dibināt nevajadzēja, tā ne ar ko nebeigsies. Darbojušies “Latvenergo”, “Parex”, citu lietu Saeimas izmeklētāji, bet visas komisijas beigušās ne ar ko. Bijusi vien atsevišķu politiķu vēlme sevi izspīlēt un iepatikties daļai elektorāta kā lieliem cīnītājiem par taisnību. Arī te gribas pasildīt rokas pie ugunskura. Ja oligarhu lietu varēja pierādīt, kādu vainīgo notiesāt, esmu pārliecināts, ka KNAB un prokuratūra tādu iespēju noteikti nelaistu garām. Līdz ar to jautājumi adresējami prokuroriem, KNAB izmeklētājiem.

No ZZS deleģētais komisijas loceklis deputāts Ainārs Mežulis sēž kā koka dieviņš, bet ko viņam pārmest, ja ZZS frakcijas līderis publiski pavēstījis, ka “Rīdzenes” materiāls ir “pupu mizas”. Ar tādu attieksmi skaidrs, ka izmeklēšana ne līdz kādam galam nenonāks. Un jūsu pārstāvis nobalsojis par Ingūnu Sudrabu komisijas vadībā, kur citi saskatīja viņai interešu konfliktu un arī prezidents ieteica izvērtēt tādu lēmumu.

Tikpat labs un izlasāms kā “Rīdzenes” sarunas man šķiet izdevums “Raustītāji” (žurnālu ar šādu nosaukumu oktobrī izdeva izdevniecība “Mediju nams”, kas izdod arī laikrakstu “NRA” – Red.). Kāda prese un pret ko strādā – tā raksta. Lasītājam derīgi iepazīties ar pilnu informācijas spektru. Redzu, ka vieni oligarhi cīnās pret otriem, vieni mediji pret otriem, kaut ko taisa baltāku, kaut ko melnāku – bet spogulī neviens negrib skatīties, kādi ir paši.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Brigman, nāc šurp !

 2. … Brigmani, vai tu vel neapzinies, ka ar katru tavu glumo nomenaklaturas laika izmekleto un pielagoto vardu un slepto ideju, ka par SX partijas ielaisanu valdiba, tu paradi savu veco piederibu … un tu gremde ZZS vel dzilak ( kas naktu tikai par labu Bezabrenei) jau tik tuvu 5% slieksnim, kas starp citu norada robezu ienaksanai Saema … !
  … Tavi iedomatie 15% vairs nav atrodami … tie noder tikai ka signals nomenaklaturas varas piederosai falso zinu informacijas centriem … !

  … Vienu gan piekritu, NA un JKP jau ir parnemusi vadibu Bezabrenes elektorata partiju izvele … tamdel jau masu mediji to nokluse … !
  … Laiks pienacis izmest vecos un vel tos kas jauniba piedereja nomenaklaturas kadriem no nakosas valdibas … jo tie jau palikusi parak nekaunigi un agresivi … !

 3. Interesanti !

 4. Cik var būt nekaunīgs. Atbildēt

  August, glumais nāc ārā no skapja,cik ilgi slēpsies čekas aģent. Bail, vienmēr esi bijis bailīgs un slēpies aiz citiem.

 5. Augustiņš jau cietumā ???

 6. Vai nav bail ka Lembergs,kādreiz pateiks patiesību,cik Tev ir maksājis

 7. Vai nav bail ka Lembergs,kādreiz pateiks patiesību,cik Tev ir maksājis

 8. Brigman, vai kāds tevi tura aiz bumbām?

 9. Sarkanais svepstulis. Atbildēt

  Lielākie meļi un zagļi ir bijušie komunisti, tad viņi glumi līda pakaļā sarkanai komunistu partijai. Nodeva un apspieda savējos – latviešus, tagad viņi dara to pašu. Kas tevi nelaiž ? Komunists hūte ??? Viens komandē, bet Brigmaņis izpilda visus melnos darbus !
  Ilgi jau vairs nepriecāsieties, dabūsiet ciest dubulti. Tādiem cūkām vecumdienas ir ļoti mokošas.

 10. Jāpalīdz!

 11. ZZS, padomājiet par galvas nomaiņu Atbildēt

  Ja zzs grib tikt nakošajā Saeimā, tad Brigmankungs jānomaina, vai nu ar jaunu, citadi domajosu kā gustiņš, vai nu jaliek vecais labais ,gudrais,varošais Dūklavs

 12. LEMBERGA FRISVAGARS Atbildēt

  FRISVAGARS BRIGMANIS grib sagaidit PLJUTINU.Laikam jau nekas neizdosies,Lembis dabus sedet ,nebus kas pljutinam noslauka sezamvietu.FRISVAGARS BRIGMANIS jau par vecu,lai apslaucitu mazo kremla salasnu.

 13. Brigmanim par sadarbību ar krievu okupantiem jāsēž cietumā! Atbildēt

  Vācijā pēc kara nacisti nepalika pie varas. Latvijā pēc kara (karš Latvijā beidzās 1991.gadā, kad baltieši sagrāva PSRSu) pie varas palika bijušie komunisti un krievu okupantu pakalpiņi. Arī Augusts Brigmanis bija aktīvs komunists un krievu okupantu “šestjorka”, Brigmanis bija biedrs komunistu partijā, bet, kā zināms, šī organizācija pret latviešu tautu vērsa genocīdu. Brigmanis deva pavēles čekistiem un, kā esmu dzirdējis, ar Brigmaņa pavēli tika apgānīts piemineklis latviešu karavīram Oskaram Kalpakam.
  Vecais komunist Brigmanēn – es tevi laižu vaļā! Tinies ka prom no latviešu zemes! Un savāc līdzi pārējos neliešus – bijušos komunistus un krievu pakalpiņus Lembergu, Dūklavu un vēl daudzus no ZZS.

  • Faktiski tas ir jautājums Latvijas Ģenerālprokuratūrai – kāpēc netiek ierosināta lieta par aktīvo okupācijas režima istenotāju krievu-padomju okupācijas laikā Latvijā kolaboracionistisko darbību. Plaši zināmie kolaboracionisti – brigmanis, lembergs, ameriks, ušakovs, bērziņš etc. – darba gana.

   • Ģenprokurtūra neko pagaidām nerosinās, jo tur arī daudz tādu, kuri aktīvi kalpoja krievu okupācijas režīmam un pēc tam, kad Latvija atguva neatkarību – šie krievu pakalpiņi pārmeta kažoku uz otru pusi.
    Vācijā pēc kara tos tiesnešus un prokurorus, kuri bija nacistu partijas biedri un sadarbojās ar nacistu režīmu – padzina no amatiem.
    p.s. naturalizētais pilsonis ušakovs nebija komunistu partijas biedrs – pārāk jauns.

 14. Partijas nomenklatūra vēl no tiem laikiem!

 15. Tam bija jāsēž cietumā, nevis jārada savu smīkņājošo purnu publikai.

 16. ZZS beidziet zagt! Atbildēt

  Prom Brigmani, prom ZZS! Jūsu dēļ mēs esam tur, kur esam! Sadarbība ar komunistiem un korupcija, tas ir tas ko viņi vislabāk pieprot un sargā. Latvijas labklājības celšana nav starp viņu prioritātēm, tikai valsts līdzekļu izzagšana un peļņas sadalīšana savā starpā ir starp prioritātēm!

 17. Nu gudriem cilvēkiem tāds teiciens: “pašam jāprotās”

 18. To Ausgusu,vajadzētu uzvest piektajā stāvā un tad palaist vaļā.

 19. Augstprātīgs un glumjš cilvēks

 20. protesta čemodāns Atbildēt

  Bet …. Brigmani ! Tava un Lemberga partija – ZZS ir, praktiski, visus neatkarības gadus bijusi pie varas. Par Lemberga ietekmi LV politikā vispār nav ko teikt ! Un tāpēc : jūs visi esat līdzvainīgi tam, ka Latvija ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm. Šķiet, ka Latvija ir vienīgā ES valsts ar tik daudz grants ceļiem ! Un veselības aprūpe , izglītība, sociālai nodrošinājums pensionāriem un ģimenēm ??? Ar nepacietību gaidu kad jaunā, gudrāka un godīgāka paaudze jūs visus nomainīs !!! Varbūt Finka pareģojumi reiz piepildīsies ?

 21. miku mee Saeimas deputātam, Zaļo un zemnieku frakcijas priekšsēdētājam Augustam Brigmanim zeme ar māju pieder ne tikai Latvijā, bet arī Lielbritānijā, Derbijā. Tāpat arī deputātam ir ne tikai konti bankās Latvijā, bet arī gandrīz 19 tūkstoši mārciņu Lloyds Bank kontā, kas atrodas Londonā.

  Augusts Brigmanis pagājušajā gadā nopelnījis aptuveni 130 tūkstošus eiro, un pensijā saņēmis vairāk nekā 8000 tūkstošus eiro, jo viņa pensija ir 688 eiro mēnesī.

  Politiķis 75 tūkstošus eiro saņēmis kā maksājumu no sev piederošās zemnieku saimniecības, 43 733 eiro nopelnījis kā atalgojumu par darbu Saeimā un 11 250 eiro par īpašuma izīrēšanu Lielbritānijā.

  Latvijas bankās astoņos kontos deputāta naudas uzkrājumi ir mazliet vairāk par 233 tūkstošiem eiro un 7300 mārciņām.
  Tāpat arī Latvijā deputātam pieder zeme ar māju Pūres pagastā un desmit dažādi zemes īpašumi Jelgavā un Pūrē, kā arī Brigmanis ir „Brigmaņa zemnieku saimniecība „PRIEDULE”” īpašnieks.

 22. Saeimas deputātam, Zaļo un zemnieku frakcijas priekšsēdētājam Augustam Brigmanim zeme ar māju pieder ne tikai Latvijā, bet arī Lielbritānijā, Derbijā. Tāpat arī deputātam ir ne tikai konti bankās Latvijā, bet arī gandrīz 19 tūkstoši mārciņu Lloyds Bank kontā, kas atrodas Londonā.

  Augusts Brigmanis pagājušajā gadā nopelnījis aptuveni 130 tūkstošus eiro, un pensijā saņēmis vairāk nekā 8000 tūkstošus eiro, jo viņa pensija ir 688 eiro mēnesī.

  Politiķis 75 tūkstošus eiro saņēmis kā maksājumu no sev piederošās zemnieku saimniecības, 43 733 eiro nopelnījis kā atalgojumu par darbu Saeimā un 11 250 eiro par īpašuma izīrēšanu Lielbritānijā.

  Latvijas bankās astoņos kontos deputāta naudas uzkrājumi ir mazliet vairāk par 233 tūkstošiem eiro un 7300 mārciņām.
  Tāpat arī Latvijā deputātam pieder zeme ar māju Pūres pagastā un desmit dažādi zemes īpašumi Jelgavā un Pūrē, kā arī Brigmanis ir „Brigmaņa zemnieku saimniecība „PRIEDULE”” īpašnieks.

 23. Oh du lieber Augustin,Augustin,Augustin,
  O du lieber Augustin,alles ist hin!

  • un-Saeimas deputātam, Zaļo un zemnieku frakcijas priekšsēdētājam Augustam Brigmanim zeme ar māju pieder ne tikai Latvijā, bet arī Lielbritānijā, Derbijā. Tāpat arī deputātam ir ne tikai konti bankās Latvijā, bet arī gandrīz 19 tūkstoši mārciņu Lloyds Bank kontā, kas atrodas Londonā.

   Augusts Brigmanis pagājušajā gadā nopelnījis aptuveni 130 tūkstošus eiro, un pensijā saņēmis vairāk nekā 8000 tūkstošus eiro, jo viņa pensija ir 688 eiro mēnesī.

   Politiķis 75 tūkstošus eiro saņēmis kā maksājumu no sev piederošās zemnieku saimniecības, 43 733 eiro nopelnījis kā atalgojumu par darbu Saeimā un 11 250 eiro par īpašuma izīrēšanu Lielbritānijā.

   Latvijas bankās astoņos kontos deputāta naudas uzkrājumi ir mazliet vairāk par 233 tūkstošiem eiro un 7300 mārciņām.
   Tāpat arī Latvijā deputātam pieder zeme ar māju Pūres pagastā un desmit dažādi zemes īpašumi Jelgavā un Pūrē, kā arī Brigmanis ir „Brigmaņa zemnieku saimniecība „PRIEDULE”” īpašnieks.

 24. Ja jau negrib laist vaļā,tas nozīmē ka beidzot aizturēts bijušais Kompartijas Saldus rajona pirmais sekretārs biedrs Brigmanis? Vai kā?

 25. Ar slīcējiem(sk.virsrakstu) tā mēdzot būt!

 26. cik salkana saruna,,nesaprotu,kurš normāls žurnālists vispār vēl runā ar sarkano sekretāru,,tik daudz ļauna nodarījis latviešu tautai..

 27. nu šitie “neaizvietojamie”… bet bez 0 jau arī skaitļi neveidojas….

 28. Ej prom, sarkanā palieka!

 29. Tā jau nav, ka negrib laist. Visticamāk, pie vainas ir kožamgumija, ko kāds iespļāvis samta krēslā …

 30. Kamēr visas šīs partijas būs pie valdības,tikmēr Latvijā būs stagnācija.Atmosties beidzot.

 31. Brigmanis kā viemēr -stabils un prognozējams. Balsošu par ZZS.

 32. Kaapeec runaa par liigumu saraushanu, bet nerunaa par to kaadaa sasaistee vinji tagad ir ar eiropas socialistu partiju, kas peec buutiibas ir kremlinu rupors. Tas noziimee, ka pastarpinaati Saskanja tik un taa ir saistiita ar vienoto krievijas partiju?

Draugiem Facebook Twitter Google+