×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

Matīss: “Naudu nevis novirzīsim ceļiem, bet gan otrādi — atņemsim. Esmu klaji pret.” (1)

Satiksmes ministrs apseko būvdarbus uz Vecpiebalgas autoceļa

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss

Satiksmes ministrijai (SM) piemērots vislielākais bāzes izdevumu samazinājums no visām ministrijām – tas veido pat vairāk nekā pusi no kopumā visām ministrijām piemērotā samazinājuma apmēra, trešdien intervijā Latvijas Radio atzina satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Viņš atklāja, ka SM bāzes izdevumi tiks samazināti par 8,3 miljoni eiro.

Matīss norādīja, ka SM izdevumi no visa kopējā ministrijas bāzes samazinājuma veido pusi. “Puse no šiem 3% [ministrijām procentuāli piemērotais bāzes izdevumu samazinājums] tiek salasīta no SM. Tas nozīmē samazinājums no bāzes autoceļiem, pasažieru pārvadājumiem, sabiedriskajam transportam,” teica Matīss.

Viņš atzīmēja, ka vakar valdībā bijusi ļoti asa diskusija par izdevumu samazinājumiem “Ir izskanējis, ka mēs palielināsim akcīzes nodokli, palielināsim transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokli un šo naudu nevis novirzīsim ceļiem, bet gan otrādi – atņemsim ceļiem. Es esmu klaji pret šo iniciatīvu, to arī paudu valdības sēdē. Es uzskatu, ka ir jāmeklē citi veidi kā sakārtot budžeta ieņēmumu un izdevumu daļu,” uzsvēra Matīss.

Viņaprāt, piemērotāks risinājums būtu jauno kases aparātu prasību ieviešana, kas mazinātu uzņēmēju krāpšanos ar pievienotās vērtības nodokli un vairotu ieņēmumus budžetā. Tāpat jādomā par valsts pārvaldes izdevumu samazināšanu un atalgojuma pārskatīšanu, virzoties uz mazu un efektīvu valsts pārvaldi.

Viņš uzsvēra, ka neapšauba valsts budžetā izvirzītās prioritātes – drošība, aizsardzība, veselība un izglītība. “Taču ir jādomā par ieņēmumu daļu. Ir jāskatās iespējas, kā meklēt ieņēmumus budžetā ne tikai palielinot nodokļus,” teica ministrs.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka valsts budžeta projektu Saeimā paredzēts iesniegt 30.septembrī. Valdība lēmusi, ka nākamgad valsts budžeta deficīts nedrīkstēs pārsniegt 1% no iekšzemes kopprodukta, un par prioritātēm noteiktas aizsardzība, iekšējā drošība, veselība un izglītība. Atbilstoši šā gada jūlija vidus prognozēm valsts konsolidētais 2016.gada budžets (izdevumi valsts pamatfunkciju īstenošanai) bija paredzēts 6,369 miljardu eiro apmērā.

Vienlaikus indikatīvais fiskālās telpas apmērs 2016.gada budžetā ir negatīvs – mīnus 96,8 miljonu eiro apmērā. Problēmu paredzēts risināt ar papildu ieņēmumu palielināšanas pasākumiem, pārskatot atsevišķu investīciju projektu realizēšanas termiņus, pārplānojot finansējumu uz 2017. un turpmākajiem gadiem, kā arī veicot valsts budžeta 2016.gada bāzes izdevumu pārskatīšanu (horizontālu izdevumu samazinājumu 3% apmērā), izņemot prioritārajās nozarēs, kas ietaupītu 16,563 miljonus eiro.

Ar nākamā gada budžetu strādāja īpaša koalīcijas partiju izveidota darba grupa, kura izstrādājusi priekšlikumus, lai 2016.gadā rastu papildu ieņēmumus vairāk nekā 130 miljonu eiro apmērā. Koalīcijas darba grupa arī ir sagatavojusi priekšlikumus par papildu līdzekļiem ministriju neatliekamo pasākumu realizēšanai 2016.gadā 90,29 miljonu eiro apmērā. Visvairāk līdzekļu paredzēts atvēlēt Iekšlietu ministrijai, Aizsardzības ministrijai, Veselības ministrijai un Satiksmes ministrijai – attiecīgi 35,666 miljonus eiro, 34,497 miljonus eiro, 12 miljonus eiro un 4,093 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Visvairāk līdzekļu paredzēts atvēlēt Iekšlietu ministrijaivalsts atbalsta grupai.

Draugiem Facebook Twitter Google+