×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Melnās sestdienas mežā: “LA” skaidro, kāpēc sašauti divi mednieki (8)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mednieku saimi vienu pēc otras piemeklējušas melnas sestdienas, kad medībās sašauti mednieki.

Nopietnu savainojumu galvā 21. novembra dzinējmedībās guvis Kurmāles pagasta mednieku kluba “Kurmāle” biedrs. 33 gadus vecajam vīrietim veikta operācija Kuldīgas slimnīcā ar Rīgas specializētā medicīnas centra ārstu piedalīšanos. Nedēļu iepriekš mediķu brigāde steigusies palīgā arī uz Dagdas novadu, kur biedrības “Svariņi” rīkoto dzinējmedību laikā sašauts 71 gadu vecs mednieks, viņš guvis kreisās rokas plaukstas traumu. Abos gadījumos mednieki pārkāpuši Medību noteikumu drošības prasības, neievērojot šaušanas leņķi, kā arī mainot atrašanās vietu uz mednieku līnijas.

Kā informē Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis, šogad medību laikā notikuši jau četri nelaimes gadījumi, kuros cietuši trīs mednieki un viens dzinējs.

Kā ar atveseļošanos veiksies mednieku kluba “Kurmāle” biedram, vēl nav zināms, jo viņš tikai sāk atgūties pēc galvas traumas operācijas. Ārsti teikuši, ka operācija izdevusies labi, zina stāstīt kolektīva vadītājs Dzintars Šteinbergs. Par sestdien notikušo nelaimi viņam grūti runāt – pats todien vadījis dzinējmedības un iepriekš veicis vīriem drošības noteikumu instruktāžu. Medībās uz staltbriežiem, mežacūkām un stirnām piedalījušies 19 mednieki un 7 dzinēji. Veiksmīgi pavadīti divi masti, trešajam piegājienam vīri nostājušies uz meža ceļa, kas liktenīgajā vietā metis nelielu līkumiņu. Abi mednieki – gan vēlāk cietušais, gan vīrs, kas viņu ievainojis, – uz mednieku līnijas atradušies viens no otra aptuveni 100 metru attālumā, rēķinot pa gaisa līniju, stāsta Dz. Šteinbergs. Kad parādījies mežacūku bars un meties abiem pa vidu, viens no vīriem ar savu vītņstobra ieroci raidījis šāvienu dzīvnieku bara virzienā un pēc tam devies skatīties, vai izdevies kādam trāpīt. Uz zemes gulējis viņa medību biedrs ar asiņojošu galvas traumu. “Manā skatījumā, ko arī parāda veiktie mērījumi, nav ievērots šaušanas leņķis,” spriež kolektīva vadītājs. Nepilnus trīsdesmit gadus vecajam medniekam līdzīgi arī kā cietušajam šī esot tikai trešā medību sezona, piebilst Šteinbergs.

Svariņu pagasta medniekiem par melno sestdienu izvērsās 14. novembris, kad 14 vīri devās medīt stirnas. Uz mednieku līnijas, kas bija noteikta pa ceļu, kaimiņos nostājušies divi medībās pieredzējuši un gados cienījami kolektīva biedri, taču vienam nezin kāpēc ienācis prātā mainīt savu atrašanās vietu. Viņš ne tikai pārgājis ceļam otrā pusē, bet pavirzījies aptuveni 40 metrus aiz ceļa līkuma. Skrējusi stirna, mednieks, kas stāvējis savā vietā uz mednieku līnijas, izšāvis no sava gludstobra ieroča, dzīvniekam nav trāpījis, taču ievainojis medību biedru, kurš tobrīd atradies 172 metru attālumā. Šāviņš atsitienā pret cietušā ieroci traumējis viņa kreisās rokas plaukstu.

“Abi divi vainīgi – viens mainīja savu atrašanās vietu, otrs neievēroja šaušanas leņķi,” notikušo vērtē kolektīva vadītājs Edgars Tjarve, jo, kā rādījuši mērījumi, šāviens no domājamās mednieku līnijas raidīts nevis atļautajā 70 grādu, bet gan 80 grādu leņķī.

“Tā mums ir pirmā tāda reize un ceram, ka arī pēdējā,” drūmi nosaka E. Tjarve.

Drošība medībās ir gan pašu mednieku, gan arī medību vadītāju rokās – atzīst Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis. Arī viņš pēc saņemtās informācijas spriež, ka nelaimes gadījumi ir medību noteikumu neievērošanas sekas, un šoreiz grēkojuši gan pieredzējuši mednieki, gan vīri ar nelielu medību stāžu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Medības, lietojot ieročus ar vītņu stobriem, īsāk kaujas ieročus, īpaši aprīkotus ar optiku – tās vairs nav medības. Tā ir meža zvēru slepkavošana, un kā jau ir redzams, ar tiem trāpās atšaut arī kādu mednieku. Un likumsakarīgi, jo šautenes lode, lidojuma un nāvējošā spēka dēļ, ir nesalīdzināmi bīstamāka par gludstobra ieroča /bises/ lodi. Tātad – ja gribi saukt sevi par mednieku, ej uz medībām ar gludstobra ieroci, ja par slepkavu – lieto vītņu stobra ieroci.

 2. tā ir dzinējmedību problēma , ka šauj ar vītņu ieročiem , itkā var aci noteikt ir 70 vai 80 grādi. Patiesībā to visu var labot ieviešot obligātās kanceles un viss , ja nē tad kurš medās ar vītni lai sēž paaugstinājumā.

 3. Mednieki medī atbilstoši noteikumiem, bet cilvēkus kam kaut kur, kaut kas vārās – pie ieročiem klāt laist nevar 😉

 4. Kas tu ko skaidrot- šmiga bujusi vai nu pa stipra, vai nu par dauz!

 5. Vīrieši rada, nevis nogalina. Viskijs, ierocis, kamīns, džips ir skarbās vīrietības šarmu imitējoši geju aksesuāri.

 6. Kad ap māju pa laukiem klīst un pavisam netālu ar vītņstobra ieročiem šaudās mednieki, bail iziet sētā, bail bērnus izlaist ārā…..kādi tur noteikumi, kad asinis sāk vārīties…..

  • Tad jau laikam ne pats, ne bērni, uz ielas dzīvē nav bijuši, jo tur tak, kā statistika rāda, iet bojā daudz vairāk cilvēku.

  • iesācējs mednieks Atbildēt

   A kas Tev liedz pašam par mednieku kļūt??? Pats pusgadu atpakaļ pilnīgi no nulles šodien esmu tapis par pilntiesīgu mednieku. Viegli un vienkārši nav, bet nav neiespējami. Mēģini, un lai Tev veicas! Tad nebūs jāsūdzas par problēmām.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.7
Alūksne +12.0
Daugavpils +11
Saldus +12
Liepāja +13.8
Jelgava +12
Ventspils +13.8
Limbaži +11
Madona +12
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+