×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Valdošajai partijai skandāls pirms kongresa (14)

Foto-LETAFoto-LETA

Pirms kāda laika, publiski paziņojot par savu homoseksuālo orientāciju, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs to ievadīja ar prognozi: “Zinu, ka tūliņ būs megahistērija…” Vēlāk intervijā amerikāņu avīzes “Washington Post” interneta portālam viņš gan atzina, ka “reakcija bija labāka, nekā es paredzēju… Bija cilvēki, kas izteica atbalstu, bija cilvēki, kas, protams, izteica kritiskas piezīmes, daži histēriskas piezīmes, bet kopumā tas ir saņemts ļoti līdzsvarotā veidā”.

Kāpēc tad Rinkēvičs kļūdījās savā paredzējumā? Droši vien tādēļ, ka sabiedrības vairākums Latvijā nav naidīgi noskaņots pret citādajiem, kā to dažreiz mēģina pasniegt atsevišķas ieinteresētas organizācijas un personas. Pretestība drīzāk rodas pret mēģinājumiem uzspiest kādu dominējošu noskaņojumu, draudot iededzināt virtuālas “kauna zīmes” visiem, kas pret to iebildīs. Parasti tas visspilgtāk izpaudies tā dēvēto “praidu” gadījumos, kas Latvijā savu misiju pildījis, izaicinot dažus desmitus agresīvu protestētāju, lai vēlāk pārmestu homofobiju visai sabiedrībai. Šajā ziņā jāizsaka atzinība ārlietu ministram, kurš sapratis, ka nevajag pārsālīt, un pēc “iznākšanas no skapja” nav centies šo tēmu ekspluatēt tālāk.

Taču megahistērija sākusies pašā “Vienotībā”, kur seksuālās orientācijas tēma negaidīti kļuvusi par objektu iekšējos politiskajos cīniņos. Uzmanības centrā nonākusi “Vienotības” valdes locekle, Kandavas nodaļas vadītāja Inga Priede, kura interneta sociālajos tīklos bija kritizējusi partijas biedri Ilzi Viņķeli, kā iemeslu minot Viņķeles aizrautību panākt, ka arī Latvijā tiek pieņemts likums, kas ļautu reģistrēt viendzimuma partnerattiecības. Tomēr Priedes izteikumi bijuši stipri dīvaini, jo strīda karstumā izsakot gandarījumu, ka homoseksuāli cilvēki aizbrauc no Latvijas, viņa piebildusi: “Vācieši savulaik izšāva.” Kas tas? Aicinājums uz vardarbību? Atbalsts nacistu politikai?

“Vienotības” vadošās personas šos izteikumus nosodījušas, un Priede jau izstājusies no partijas valdes, taču tā ir tikai redzamā daļa. Skaidrs, ka valdošajā partijā ir izveidojies spārns (nosacīti liberālais), kas noskaņots “izsist” likumu par viendzimuma attiecību reģistrāciju, taču ir arī cits spārns (nosacīti konservatīvais), kas neko tādu nevēlas. Par pirmā spārna neformālo līderi izvirzījusies Ilze Viņķele, bet otrā pusē arvien redzamāk iezīmējas atturīgā premjere Laimdota Straujuma. Turklāt runa jau nav tikai par seksuālajām minoritātēm, kas ir tikai viena nianse viedokļu atšķirībās.

Lai šos spārnus saturētu kopā vienā partijā, ir vajadzīga kāda saistviela, kuras lomu šobrīd pilda “Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Iespējams, tieši tāpēc viņas pārvēlēšana sestdien gaidāmajā partijas kongresā netiek apšaubīta. Taču cik ilgi tā varēs turpināt? Kā sociālajā tīklā “Twitter” ierakstījusi I. Viņķele: “Ļoti nevēlos uzņemties līdzatbildību par attīstības recepti: “Mēs zinām, kā jūs iekonservēt. Jūsu Vienotība.””

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. VĒLĒTĀJI ZINĀJA VIŅĶELES DARBOŠANĀS REZULTĀTUS UN TO, KA VIŅU IZSVILPA PENSIONĀRI!!! Zināja, ka viņa nevienā intervijā NEIZTIKS BEZ apvainojumiem un izsmiešanas!!! Zināja viņas novirzes uz homiķu atbalstīšanu… TAČU IEVĒLĒJA!!! Ko tagad tie paši viņas vēlētāji var “CEPTIES”par šo kundzi un viņas atbalstu Rinkēvičam??? PAŠSAPROTAMI!?? Un KO VAR ŅEMTIES AP PRIEDES KUNDZES IZTEIKUMIEM!!! Vai tad homiķi spējīgi vairot tautu??? STULBUMS!!! Tie ir kārtējie izvirtuši ļaudis, kam patīk reklamēties, jo dažas skrūves viņu galvās ir ĻOTI VAĻĪGAS!!! Tādēļ arī TIK LIELA IR VIŅU NEKAUNĪBA, kurai nav ROBEŽU!!! Slimi ir tika 2% pasaules kontekstā!!! Domāju, ka Viņķele nebūs laimīga, ja kāds no viņas dēlim IZVĒLĒSIES būt homoseksuāls ( ko sēsi, to pļausi!)…

 2. Vienotība aizies turpat,kur Tautas partija!

 3. Vai tie nav meli unķēdes suņu rējiens? Nekādu skandālu nav. Atsevišku personu neapmierinātība ir, bija un būs. Tas nav politisks skandāls. Es arī redzu daudz nepilnību Vienotībā, bet tāir viedokļu dažādība. Mēs katrs esam oriģināls un atšķirīgs cilvēks.
  Vai ķēdes suņiem nepietiek – noēda un norēja izcilu personību, valstsvīru – Valdi Zatleru, Kārli Ulmani Nr 2
  Ko viņš sliktu nodarīja valstij, izņemot labu. Aizskara oligarhiju un aprāva melnās naudas plūsmas melnajās kasēs un melnajās kabatās? Jā.

 4. Kas notiek ar vienotību?Ir viedoklis šādai versijai.Tā ir Zatlera atriebība vienotībai,ka neļāva veidot valdību ar saskaņu,pēc tam ,ka neievēlēja par spīkeru un vēl šis tas.Un tad vienotībā iefiltrēja ” TROJAS ZIRGU”,kurš aktīvi nostrādāja iegūstot uzticību.Un tā šis slimais cilvēks ieguvis atbalstu savai slimībai,savu atbalstītāju pulku,lēni un mēķtiecīgi sagraus šo partiju.Maz ticams,ka nākošajās vēlēšanās{ja līdz tam novilks}par viņiem vairs balsos normāls cilvēks.Mazai tautai, partija ar šādu uzstādijumu ir nāves spriedums.

 5. Uzdarbojas TROĻĻI.

 6. Nu gan izpūtuši histēriju ne no kā. Visapkārt homoseksuālus ievēl vai visaugstākajos amatos, bet pie mums par tvīterošanu dzen ārā no partijas. Tā ir, dārgie žurnālisti, kad nav par ko rakstīt!

 7. Beidzot ir noskaidroti tie, kuri organizēja mīnusiņu kampaņu pret Āboltiņu. Tie ir bijušās reformu partijas biedri un viņu Izraēlas diasporas brālība. Ar Reformu partiju tankistiem neizdevās pārņemt varu. Tagad salīda Vienotībā. Tā ka Vienotību gaida “jautri” laiki.

 8. Rinkēvičs ir cilvēkveidīga atmirstoša būtne, jo par cilvēku runāt nav iespējams dzīvas būtnes definīcijas dēļ, kurā galvenā dzīvas būtnes definīcija ir spēja vairoties, bet rinkevičveidīgajām būtnēm tas nav lemts. Līdz ar to šādi personāži nav tiesīgi pārstāvēt cilvēka sugu politikā, absolūti noteikti ne, jo viņiem nav būtiska cilvēka sugas saglabāšanās. Ir skaidrs, ka šādas būtnes spēj pieņemt lēmumus, kas var izrādīties liktenīgi cilvēka sugai. Un mēs jau redzam, ka viņi grib pieņemt šādus lēmumus, viņi grib tādas pašas tiesības kā cilvēki, viņi grib laulāties, viņi grib iegūt svešus bērnus par savējiem, viņi grib lietot savus atsevišķus orgānus, ne tam, kam tie ir radīti u.t.t. Viņiem ir vienalga, ka viņu dzīvesveids ir antihumāns, vērsts pret cilvēka sugu pašos pamatos.

 9. Domāju ka ,ne bez nolūka Egles k-dze izteicās par homoseksuāliem.Tas tika pasniegts,kā, ;saldais ēdiens; krievu presei.To,kā strādā Rinkeviča k-gs,neviena AM nav bijis.Lai viņam veicās! Tādai Eglei derētu ar kāju pa pēcpusi….

 10. Itin kā neviens nebūtu zinājis par Viņķeles uzskatiem pirms vēlēšanām. Taču visiem tas pie kājas. Ejam tikai un balsojam. Kad tādas viņķeles šeit ievedīs homoseksuālistu kārtību, tad gan tas nevienam nebūs pie kājas. Tad būs jāsargā pakaļa. Ir taču tāds vecu vecais teiciens: “Ja galviņa nestrādā, tad jācieš di..ai.”

 11. Vai garīgās galvas slimības ir jāreklamē? Pedofīlija, pederastija, nekrifilija, zoofilija u.t.t. ir garīgas slimības un vāji padodas ārstēšanai, bet te tās sāk uzdot par dzīves normu. Tad jau arī alkoholisms un narkomānija turpat. Nevaru piekrist partijai, kura par tām iestājas. Tad skuju taku…

 12. Kad beidzot sabiedrība saņems zinātniski pamatotu skaidrojumu par to, kas ir homoseksuālisms – norma, slimība vai izvirtība. Norma tā noteikti nav. Tātad slimus cilvēkus un izvirtuļus ir jāārstē un nedrīkst slimību vai izvirtību slavināt. Nevienu neinteresē ko tie dara guļamistabā.

 13. Nu jau riebj lasīt to ** propagandu!!!!!!Nu ir jums tāda kroplība,bet nav ko par to lielīties,čikājaties savā nodabā un neapspriežat par to sabiedrībā,normāliem jau vēmiens no tādiem nāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+