Dabā
Laika ziņas

Nedēļas nogalē laiks mainīsies: pirmās oficiālās prognozes par laiku Lieldienās0


Vizbulītes.
Vizbulītes.
Foto – LETA

Pirmdien laika apstākļus virs Latvijas noteiks zema spiediena ieplaka ar atmosfēras fronti, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra.

Nokrišņu zonai šķērsojot Latviju, vietām gaidāmi nelieli īslaicīgi nokrišņi, galvenokārt lietus un slapjš sniegs. Pūtīs mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, un gaisa temperatūra pirmdien pieturēsies +1…+6 grādu robežās, bet dienvidu rajonos gaiss iesils līdz pat +8 grādiem.

Pirmdienas pēcpusdienā virs Latvijas sāks pastiprināties augsta spiediena atzara ietekme.

Sākot ar otrdienu laika apstākļus Latvijā noteiks anticiklona darbība līdz ar to mākoņu daudzums samazināsies. Gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies – dienā tā gaidāma -2…+3 grādu intervālā, bet nadēļas gaitā tā par pāris grādiem paaugstināsies, savukārt naktī termometra stabiņš daudzviet noslīdēs līdz -3…-8 grādu atzīmei, bet austrumu rajonos, debesīm skaidrojoties, pat līdz -10 grādu atzīmei.

Nedēļas nogalē laiks mainīsies.

Balstoties uz pašreizējām prognozēm, sestdien no dienvidiem Latvijai tuvosies ciklons, kas Lieldienās Latvijas teritorijas austrumu daļā nesīs nokrišņus: slapju sniegu, sniegu. Tāpat Pirmajās Lieldienās Latvijas austrumos gaidāms arī brāzmains vējš. Ciklons atnesīs siltu un mitru laiku, tādēļ gan naktī, gan dienā gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies.

LA.lv