×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
4. marts, 2017
Drukāt

Nepatīkams pārsteigums: Nodokļa atmaksas vietā uzzina, ka ir valstij parādā (22)

Foto - LetaFoto - Leta

Dažus Latvijas iedzīvotājus, iesniedzot gada ienākuma deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestam (VID), sagaidījis nepatīkams pārsteigums – nodokļu atmaksas vietā viņi saņēmuši aprēķinu par nodokļu parādu, vēstīja “Latvijas Radio 4”.

VID pārstāve Dace Ķirse-Ķirša skaidroja, ka tā nav sistēmas kļūda, jo tā patiešām reizēm gadoties.

“Tie ir gadījumi, kad maksājot atalgojumu, darba devējs nepamatoti piemērojis nodokļu atvieglojumus, piemēram, neapliekamo minimumu, atvieglojumus par apgādājamiem vai invaliditāti. Likums nosaka, ja cilvēks reģistrēts kā nodokļu maksātājs mikrouzņēmumā, viņam šādi atvieglojumi nepienākas,” skaidroja VID pārstāve.

Šādi gadījumi iespējami arī, ja cilvēks vienlaikus strādā vairākās darba vietās un tajās visās tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi.

VID pārstāve aicina nodokļa maksātājus rūpīgi sekot savai informācijai elektroniskās deklarēšanās sistēmā. Darba devēja piemērotos atvieglojumus vairs atcelt nav iespējams, tāpēc nodokļu maksātājam nauda būs jāatmaksā valsts budžetā.

Jau vēstīts, ka 1. martā sākās gada ienākumu deklarāciju iesniegšana gan tiem nodokļu maksātājiem, kam tas jādara obligāti, gan tiem, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem.

Šis ir pirmais gads, kad tie nodokļu maksātāji, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedz 12 000 eiro, no 1.marta var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidosies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu.

Deklarācijas var iesniegt, izmantojot EDS.

Gada ienākumu deklarācija par 2016.gadā gūtajiem ienākumiem laikā no 2017.gada 1.marta līdz 1.jūnijam obligāti jāiesniedz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri: ir veikuši saimniecisko darbību (piemēram, ir individuālā uzņēmuma īpašnieki, izīrē vai iznomā savu īpašumu, ir zemnieku saimniecības īpašnieki, ir guvuši ienākumus no profesionālās darbības u.c.); ir guvuši ienākumus ārvalstīs, tajā skaitā jūrnieki, kuri bijuši nodarbināti uz starptautiskos pārvadājumos izmantojama kuģa, izņemot gadījumu, ja nodokļa maksātājs ir saņēmis algota darba ienākumus, kas kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm ir pakļauti aplikšanai ar iedzīvotāju ienākuma nodoklim analoģisku nodokli.

Tāpat deklarācijas obligāti jāiesniedz tiem, kas ir guvuši ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas kopumā 2016.gadā pārsniedza 4000 eiro (piemēram, gūti ienākumi no personiskās mantas pārdošanas); ir guvuši ienākumus, kuri apliekami ar 10 % nodokļa likmi (piemēram, ienākumu no dividendēm, ienākumu no augoša meža vai kokmateriālu pārdošanas, no kuriem nodoklis nav ieturēts ienākuma izmaksas vietā); ir guvuši citus ar nodokli apliekamus ienākumus, no kuriem izmaksas vietā nav ieturēts nodoklis, tajā skaitā no fiziskām personām saņemti dāvinājumi, kas ir apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Savukārt, fiziskās personas, kuras neveic nekāda veida saimniecisko darbību un brīvprātīgi vēlas iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2016.gadu, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem un to nodokļa pārmaksu, kas izveidosies, piemērojot diferencēto neapliekamo minimumu, var to izdarīt no 2017.gada 1.marta līdz pat 2020.gada 16.jūnijam. Tāpat visa 2017.gada laikā vēl var pieprasīt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli arī par 2014.gadu un 2015.gadu, bet līdz 2017.gada 16.jūnijam – vēl arī par 2013.gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Nak-l samaksa par mani ari?

 2. Paldies. ka Jūs mūs apmeklējāt. Paldies, ka aizpilldījāt ienākumu deklarāciju. Jūs mums Esat parādā …

 3. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 4. Valdošā mafija cer , ka cilvēks pa šo gadu nomirs , un tad tā neatmaksātā naudiņa paliks valdošajai mafijai priekš prēmijām ! Tagad komjūteru laikmetā ,vēl kādam ir jāiet un jāprasa atpakaļ sava nauda??? To taču ir iespējams nesamaksāt uzreiz pie darījuma slēgšanas ,lai nebūtu vairāk nekā pēc gada jāprasa atpakaļ !!! Tā vismaz notiek citās Eiropas valstīs ! Kāpēc Latvijā tāda atpalicība ???? Putnu gripas gadījumā gan skrien Eiropai pa priekšu !!! Negribas , bet laikam būs jādraudzējas ar PUTINU , Ja nebūs labāk , tad vismaz pasriezejos likumīgos zagļus varbūt nomainīs

 5. Tas nav godīgi.
  1.ja cilvēks strādā mikrouzņēmumā savā un algotu darbu 8 stundas dienā pilnīgi normālādabā , izrādās viņamnepienākas alg9otajā darbā ne atlaides par b’\erniem.
  2. Saprotams ,ja atlaides nepienākas par algu,kuru saņem mikro uzņēmumā, bet kāpēc par otru darba vietu. Kāpēc mani soda

 6. jāpārbauda vai uzņēmuma grāmatvedim nav gadījusies mēneša nobīde atskaitēs.

 7. Pēc loģikas valsts ar savu bezdarbību/rīcību man ir parādā … nevis es valstij …

 8. Smieklīgi bez gala! Atbildēt

  Kampēju un rijēju valdīklu radītās policejiskās valsts pārvaldes struktūras jau citādi nemaz nedz spēj, nedz vēlas iedomāties- tauta taču ir tikai priekš “slaukšanas” , lai valdīklām būtu pilna sile no kā rīt!

 9. 90-to gadu reketieri un bandīti transformējušies par VID un tiesu izpildītājiem.

 10. Šai gadijumā ļoti mulsina fakts, ka algas saņemējs atbild ne jau par savu kļūdu! Neba (ja nav grāmatvedis) viņš tīši kļūdījās un saņēma vairāk. VID argumenti neiztur kritiku, tie ir pavirši un virspusēji. Manuprāt, TAS, kurš kļūdījās, arī atbild! Manā darbvietā grāmatvedis ik mēnesi atsūta “algu kartīti”, bet nedomāju, ka jāalgo konsultants, lai tas rūpīgi analizē. Katram ir savs darbs. Diemžēl, mūsu sistēmā kļūda ir tā, ka cilvēki tiek spiesti tērēt resursus (naudu, laiku, nervus, enerģiju), lai saprastu, ko un kā darīt un kas ir vai nav pareizi. Cilvēks, kas saņem algu, izrādās ir atbildīgs ne tikai par savu darbu, bet arī par kolēģiem, ierēdņiem un citiem neprašām. Tas ir aplami un netaisnīgi!

  • nebūs jāmaksā ja dzīvosiet uz pabalstiem ! . Atbildēt

   VIDs ir nevis
   TAISNĪGUMAM
   bet
   NAUDAS
   NOLAUPĪŠANAI,
   lai vēlāk
   tā pazustu
   BIROKRĀTU
   KABATĀS,
   ZELTA TILTOS
   u.t.t.

  • “Neba (ja nav grāmatvedis) viņš tīši kļūdījās un saņēma vairāk.”
   Pamēģini tu nokļūdīties un saņemt ko vairāk… Paskatīšos vai drīzāk neiznāks otrādi.

 11. Tas nozīmē,ka nemēģiniet no valsts kaut ko atgūt jo mūsu ministri nav spējīgi loģiski domāt.

 12. Es gan domāju, ka jāsoda darba ņēmēji un likumus nezinošie grāmatveži.Vai tad darbiniekam vēl arī alga sev būtu pašam jāaprēķina.
  Nudien, man ir fobija no šīs valsts.Tikko ir kāda darīšana, jāmaksā.Aprēķina vecus parādus par NI, tagad novilks par kļūdām , ko neesmu pats pieļāvis.Bail ielaisties ar LV jebkādās darīšanās.

 13. Tā tik pie mums var notikt…arī strādāju divās darba vietās un esmu saimnieciskās darbības veicējs,tagad pi pec 500 eiro esmu parādā,lai gan labi visur teicu,ka man nekadi neapliekamie minimumi nav un nevar but un ari algas lapinas tas ta parādījas,b….g no kurienes 500 eiro esmu parada,ja katru ceturksni visu nomaksaju…

 14. To tie nodokļu pārmaksu saņēmēji skaidri zināja, ka paši šmaucās ar vairākām darba vietām, un dod nepatiesus datus. Strādā divos darbos, bet katrā no tiem saka, ka citur nestrādā. Kā arī saņem nodokļu atvieglojumus kur tādu vispār nav.

 15. Darba likumdošana gan neparedz, ka darbiniekam būtu ar lupu jāpēta uzņēmuma status, tā nodokļu maksāšanas režīms etc? Ir darba līgums un viss – tālāk uzņēmēja problēmas ko un kā aprēķināt / pārrēķināt, kam atskaitīties un kā.

  • + tā gan pie mums iekārtots, ka nodokļu nomaksa att. arī uz mani, BET, tā nevajadzētu būt, man viņi nav jāmaksā! Jāmaksā par mani nodoklis ir darba devējam un tātad tā ir tikai darba devēja problēma!
   Ka no viņa vairs neko nevar (?!) iekasēt arī nav mana , darba ņēmēja problēma! Kāpēc nevar?
   Iznāk, atkal, jautājums pārlikts no slimās galvas uz veselo vai nē?

   Protams, kādas atlaides gan ar man šajā gadījumā nepienāktos, tas jā, bet te raxta – es paliekot parādā?!

 16. Tas saucās-gribējam kā labāk,sanāca kā vienmēr!! Prieks maksāt nodokļus un iesniegt deklarācijas,kad nezinu kāds būs iznākums,jāiet kā sunim ar nolaistām ausīm,bet ja ne ko neatrod tad mājās brauc ar atvieglojumu!

Draugiem Facebook Twitter Google+