Latvijā
Novados

Nesodāmības sajūta! Kuldīgas mēre ilgstoši glābj “sasmērējušos” policijas priekšnieku 16

Kadrs no video

Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs, kurš savulaik sodīts krimināllietā par miesas bojājumu nodarīšanu, pieķerts braucam ar auto bez derīgas tehniskās apskates, šoruden sagaidījis pirmās tiesu instances lēmumu citā krimināllietā. Tiesa lēmusi, ka Kuldīgas novada galvenais kārtībsargs pārkāpis dienesta pilnvaras, pārmērīgi lietojot elektrošoka ierīci, tādējādi nodarot miesas bojājumus. 200 sabiedriskā darba stundu un aizliegums ieņemt konkrēto amatu – šāds ir piespriestais sods. Tomēr amatu R. Gūtpelcs atstāt negrasās, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Agrāk Rinalds Gūtpelcs strādāja Valsts policijā, Kuldīgas iecirknī. 2010. gadā tiesa viņu atzina par vainīgu miesas bojājumu nodarīšanā (izlauza roku) aiz neuzmanības iereibušam aizturētajam, un sodīja viņu ar 360 latu naudassodu. Darbu policijā togad R. Gūtpelcs pameta, tomēr pašvaldība ar domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu priekšgalā tajā pašā gadā krimināllietā notiesāto iesēdināja pašvaldības policijas priekšnieka krēslā.

Lai gan likums “Par policiju” nosaka, ka aizliegts ieņemt pašvaldības policista amatu, ja persona notiesāta par tīšu kriminālpārkāpumu, tolaik Kuldīgas iedzīvotāji bija sašutuši par pašvaldības labvēlību pret R. Gūtpelcu, ierādot “silto vietiņu”. Uzskatīja, ka ētisku apsvērumu dēļ tiesātai personai nevajadzētu ieņemt konkrēto amatu.


Domes priekšsēdētājas atbalstošais plecs

Taujāta par to, kāpēc šāds lēmums pirms septiņiem gadiem pieņemts, ilggadējā Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja atbild: “Mūsu valsts jau tā ir pietiekami policejiska. Ir jātic cilvēkam, jādod otra iespēja.”

Bet domes priekšsēdētājas I. Bērziņas labvēlību R. Gūtpelcs baudījis vēl un vēl. Būdams galvenais pašvaldības kārtībsargs, viņu iedzīvotāji iemūžināja braucam ar auto bez derīgas tehniskās apskates.Tāpat sekoja vēl viena krimināllieta par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, pārmērīgi pielietojot elektrošoka ierīci pret cilvēku. Par spīti pārkāpumiem pašvaldībā nav ierosinātas disciplinārlietas.

LA.lv