×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
13. decembris, 2016
Drukāt

“Nil, baidies, mēs jau nākam!” (23)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

"Rihard, kas tev tur īsti ir ar to nestāšanos Zemessardzē?" Saeimas deputātu Rihardu Kolu (no labās) NA kongresā iztaujāja citi delegāti, tostarp leģendārais brīvās cīņas treneris Boļeslavs Matusevičs (no kreisās) un politiski represētais Edvards Putnaērglis.

“Viens no Krievijas plānotiem scenārijiem ir valdība, ko veido “Saskaņa” kopā ar pērkamām latviešu partijām. Pat Rīgas dome, kas ir šķietami saimniecisku jautājumu iestāde, kopš “Saskaņas” varas faktiski atgriežas padomju laikos. Atmodas gados ielu nosaukumos tika aizkrāsoti krieviskie tulkojumi, bet tagad Rīgas dome, tēlaini izsakoties, šo krāsu nokasa, par nodokļu maksātāju naudu komunicējot divās valodās,” savas partijas kongresā delegātus uzrunāja Nacionālās apvienības (NA) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, brīdinot, ka situācija kļūs vēl dramatiskāka, ja “Saskaņai” izdosies pārņemt arī valdību.

NA galvenais uzdevums esot aizsargāt Latviju visiem iespējamiem līdzekļiem. Piemēram, pret Krievijas centieniem parādīt Latviju kā neveiksmīgu valsti. Tādēļ arī Latvijas simtgades svinības nacionāļu ieskatā ir ne tikai svētki, bet iespēja “līdz katram Latvijas cilvēkam novadīt vēstījumu, ka esam stipra, talantīga, bagātīgas kultūras un valodas tauta”. Arī demogrāfija, valoda, imigrācija un pilsonība NA skatījumā ir nesaraujami saistīti ar valsts aizsardzību.

 

Nostiprināties pašvaldībās

Taču tuvākais izaicinājums NA neapšaubāmi būs pašvaldību vēlēšanas. Partija noskaņojusies nostiprināt savas pozīcijas tajās pašvaldībās, kur tā jau šobrīd ir pie teikšanas (Smiltene, Saulkrasti, Bauska, Kocēni u. c.). Ļoti nozīmīgi stratēģiska vieta būšot Ogre. Nacionāļi cer gūt labu rezultātu arī Jūrmalā un Liepājā. Tāpat NA izrāda ambīcijas beidzot iekarot arī Latgales vēlētāju sirdis, tādēļ startēšot arī Rēzeknē un Daugavpilī. Iespējams, Daugavpils saraksta galvgalī redzēsim vietējā latviešu kroga “Artilērijas pagrabi” seju Andreju Faibuševiču.

Taču centrālā cīņa nenoliedzami būs par Rīgu. “Pagājušās vēlēšanas bija eksperiments, kad daudzas partijas atsevišķi centās gāzt līdzšinējo RD vadību. Rezultāti parādīja, ka NA šim mērķim ir vistuvāk. Tādēļ es aicinātu vēlētājus, neskatoties uz viņu izvēli parlamenta vēlēšanās, pašvaldībās atbalstīt tos latviskos spēkus, kam ir vislabākās iespējas,” kongresa pārtraukumā teica R. Dzintars. Centieni veidot kopīgu sarakstu ar ZZS un “Vienotību” gan cietuši neveiksmi, bet NA runasvīri kongresā to kompensēja ar kareivīgiem uzsaukumiem no tribīnes. “Nil, 3. jūnijā mēs atnāksim un mūsu būs ļoti daudz!” pašreizējo mēru iebiedēt centās NA Rīgas domes frakcijas deputāts Dainis Locis. Tiesa, partiju reitingos NA atpaliek gan no “Saskaņas”, gan ZZS.

 

Pret rusifikāciju

NA kongress arī pieņēma rezolūciju “Par sabiedrības saliedētību un Latvijas rusifikācijas mēģinājumiem”. Tajā partija aicina: kritiski izvērtēt līdzšinējās integrācijas lietderību; samazināt krievu valodas lomu Latvijas mediju telpā un apgriezt valsts finansējumu krievu valodā raidošajiem medijiem Latvijā, stimulēt latviešu mediju satura kvalitātes paaugstināšanu; veicināt to krievvalodīgo izceļošanu, kuriem nav pieņemama Latvija kā nacionāla valsts; neveicināt tādu nepilsoņu uzņemšanu pilsonībā, kas paši nav izrādījuši tādu iniciatīvu; stiprināt Valsts valodas centra kapacitāti; uzsākt pāreju uz vienotu izglītību valsts valodā.

Kongresā arī tika pārvēlēta partijas vadība. NA līdz­priekšsēdētāji arī turpmāk būs Raivis Dzintars (vietnieki Imants Parādnieks un Rihards Kols) un Gaidis Bērziņš (vietnieki Roberts Zīle un Jānis Dombrava).

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Dzintar un Co ,nu nesmīdiniet tautu!Ko esat izdarījuši lai LV amatpersonas NEPĀRKĀPTU Satversmi/ t.s. deputāti!? runajot okupantu val.Ieskaitot prezidentu !!!!Izņemot savus administratoruz – laupītājus,ko vēl esat aizstāvējuši? Vai maz zināt KĀ jūtas LATVIETIS savās mājās?Par krieviem uztraucas pat prezidents .
  Pie tam jūs ne ar ko neatšķiraties no visiem pārejiem,jo tāpat esat un turpinat baroties no Hūtes rokas.Vai ne b.G.Bērziņ?Runāt protat jēdzīgi,BET kur DARBI ???

 2. Vai tikai tā Partija navtā 5. koplonna, kas piesedzas ar nacionāliem saukļiem

 3. Pirms pašvaldību vēlēšanām deklarēšos Rīgā, un tā aicinu darīt arī citus Ķekavas, Mārupes un Babītes iedzīvotājus. Tas ir 5 min darbs.

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. ?

  =======

  Mediju ziņa (2013. gads): Pēc tam, kad esot “atklātībā parādījušie audiovizuālie no Krievijas vēstnieka Aleksandra Vešņakova rīkotā “Krievijas dienas” pasākuma – “kaviāra dzīrēm”, kurās redzama piedaloties arī tā dēvētās “nacionālās apvienības” (NA) pārstāve, šīs valsts pašreizējā “kultūras ministre” Žaneta Jaunzeme-Grende ( VL!-TB/LNNK jeb “tūdaliņi-pastalnieki” ), “nacionālajā apvienībā” esot “notikusi asa @-sarakste par šo tēmu, kas “noplūdusi” un nonākusi mediju pārstāvju rīcībā, kas publiskojuši visu šo elektroniskās komunikācijas arhīvu”…
  ——-
  .
  Latv(ĀN)ijas SILES “valsts” kārējā “kaviār-geita”.
  ( ‘nacionāllojālpatrEJotisks’ prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Pēc Austrumkraja ‘tusiņa’,
  Tiek Muļķu Zeme pie…(gāzta),
  Ar “diskusijas” fragmentiem,
  Par “nacionāliem principiem”:
  .
  “Nu – kā tā var (‘bļin’!), kā tā var?!?
  Par š’to – aiz …(prieves) jāpakar!!!”
  “Kas grib “haļavas” bliņā kost ~
  Ar “rudzubisi” jābliež nost!!!”
  “Man kauns, ka es(m)u “partijā(s)”,
  Kur “spices biedri” ap…(taisās)…”
  “Bet – varbūt bišķi “korektāk”,
  Mums jābļaustās (un – paklusāk)?…”
  “Mož – pagaidīt, ko “šiškas” pauž,
  Kas ‘blices’ prezidijā snauž ~
  Kurš lēnāk rullēs – tālāk tiek?…”
  Rau – “akcentus” jau “bosi” liek:
  .
  “Ja “priekšnieks ļauj” – var vodku rīt
  (Līdz “patrEJots” gar zemi krīt),
  Un kaviāru (‘ložkām’) grābt,
  BET – “etiķeti nepārkāpt”!
  Var bliņām mūli piestampāt,
  Un saldu čaju piestrēbt klāt,
  Kas “samovāram” cauri dzīts ~
  Ka tik’ nav “imidžs” sa…(ķēzīts)!!
  Var bučot …(roku) “slavJāņiem”,
  BET – par “haļavas frīstiķiem”,
  Un – TIKAI “korektuma” pēc ~
  Tas “stājai” ‘kantes nerīvēs’!!!

  ‘Post faktum’ – var tak’ “izskaidrot”,
  Ka – svešiem …(rokas) bučojot
  (Par vodku un par zaceni?…),
  Mīl “patrEJoti” Tēvzemi ~
  Lai Latv(ĀN)ijas” LUMPEŅI,
  Uz “urnu talku” pasvilpti,
  Laiž “tūdaliņās” “nobalsot”,
  Par “sūdmalējiem” fanojot:
  Ja “SCvoloči” pie kloķiem tiks ~
  Ne sū(…) vairs pāri nepaliks,
  No SILES “shēmas” (pakāstas)
  Priekš “naciķiem” ( kā “partijas” )…
  .
  Kad slīd no nagiem ārā “valsts” ~
  MUMS, biedri, katrs SILES balsts,
  Ir vairāk vērts, kā “samovārs”,
  Vai bliņām uz(krauts) kaviārs,
  Ar “Smirnof” vodku aizliets feiss,
  Vai “koka” rubļiem piebāzts keiss ~
  Jo sevišķi – ja personāžs,
  “Haļavu” rij un ķešās bāž,
  Ne “merkantilos” nolūkos,
  BET – “visu Latv(ĀN)ijai” dos!
  (Nu, vismaz – tādam bazāram,
  Tic “bauru” bars – vēl pagaidām…)”

  Pār SILES “valsti” – debess klārs:
  Priekš dažiem – bliņas & kaviārs,
  Un “polit-skandāls” (paģirās),
  Bet vairums – nonīkst “badmirās”…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 5. Un to saka R.Dzintars, kuŗš ar visu partiju ir sen nopirkts.

 6. Te būs, kā ar florbolu:”Medaļas, medaļas!”, bet beigās godpilnā 10. vieta.

 7. Par sabiedrības saliedētību un Latvijas eiropeizācijas mēģinājumiem! Palielināt finansējumu kultūrai, veicināt un popularizēt Latvijas radošo cilvēku sasniegumus utt., utml. Pietiks vienreiz lauzt, graut un censties ignorēt de facto stāvokli?

 8. Vienai pasai NA tas neizdosies.Na jaaapvienojas ar Vienotiibu,tad var cereet.Par meera kreeslu,lai vienojas.

 9. Cik jauki! Lai noturētos pie siles NA nolēmusi Latgalē mesties kopā ar par Latgales partiju pārtapušo TP

  • Un Rēzeknē partija NA izdos avīzi krieviski, lai par apvienoto bloku balsotu latviski nerunājošie pilsoņi – tā viņi (NA+kompānija) darīja iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās.. Bet, ja reiz NA ir par latvisku Latviju, tad avīzes izdošana krieviski ir divkosība un nacionālisms degradācija.
   Un man liekas, ka Latgales partija drīzāk ir pielīdzināma Saskaņai – sociālajos medijos viņi rada krieviskas partijas iespaidu.

 10. Tukši vārdi NA
  Tikai nauda interesē un silti robi

 11. vēl tikai ir atlicis tāds štruntiņš kā ievēlēšana

 12. Nevis uzsākt pāreju uz skolām valsts valodā,bet tam jau sen bija laiks.Ne tikai skolās,bet bērnudārzā,kad bērni valodu apgūst daufz vieglāk.

  • To : a.b.
   Pastav pamatotas saubas vai kremla cekistu atvase,kura runas perfekti latviesu valoda, bus Latvijas Valsts un latviesu tautas patriots.
   Un tadel,nekavejoties,okupacijas seku likvidesana,ieskaitot kompensacijas piedzisanu par nodaritajiem zaudejumiem.

 13. ES un NATO Valsts Latvijas Tieslietu ministrs ir no partijas kura cinas par Brivu un Neatkarigu Latvijas Valsti.Kadel vel lidz sim nav notiesati Latvijas Valsts budzeta izlaupitaji un Latvijas Valsts ienaidnieki,no kremla cekistu politiskajam apvienibam,piemeram SC ,ES un NATO Valsti Latvija ?
  Pec ES likumiem,iznemot spiegosanu citas valsts uzdevuma,diversantu apmacisanu ar merki gast Valsts likumigo iekartu,valstij naidigas propagandas un dezinformacijas izplatisanu publiskaja telpa u.t.t.,pie VALSTS nodevibas skaitas ari komerciala darbiba ja ta apdraud Valsts ieksejo vai arejo drosibu . Vai kremla cekistu politiska partija Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ kopa ar savam SIA neatbilst visiem siem kriterijiem ?

 14. Neviens vairs centrafūgu neapstādinās-āmen

 15. Tieciet galā ar maksātnespējas administratoriem un skapjiem… Tad domāsim tālāk, vai balsot par Jums.

 16. Tas viss, ko NA dara jau sāk atgādināt 3 reizes sildītu zupu. Atkal frāzes un baidīšana ar krieviem, bet ne viena tautsaimnieciskā jautājuma. POPULISTI

  • ka partiju kongresos risina tautsaimnieciskas problāmas.Man likās,ka tās jārisina izpildvarai,bet tajā nudien NA nav noteicošā.

Draugiem Facebook Twitter Google+