Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
27. aprīlis, 2014
Drukāt

No pensiju 2.līmeņa līdzekļiem Latvijā investēti 45%

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šogad pirmā ceturkšņa beigās no pensiju 2.līmeņa līdzekļiem 45% jeb nedaudz vairāk nekā 794 miljoni eiro ir investēti Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas apkopotie dati.

Austrumeiropā investēti 14% un pārējā Eiropā – 20% no 2.līmeņa pensiju plānu līdzekļiem. Pārējie reģioni individuāli ir salīdzinoši nelieli, bet to kopsumma veido 20% no plānu ieguldījumiem, atspoguļojot plašu kopējo diversifikācijas līmeni un dalību pasaules finanšu tirgos un samazinot kopējo ieguldījumu risku, norāda asociācijā.

Jau ziņots, ka šā gada pirmā ceturkšņa beigās 2.pensiju līmenī bija uzkrāti vairāk nekā 1,75 miljardi eiro, no tiem 283 miljoni eiro ir pārvaldītāju nopelnītie līdzekļi kopš valsts fondēto pensiju sistēmas darbības sākuma. Minētā summa ir tīrais investīciju rezultāts, no kura atskaitīti visi ar aktīvu pārvaldīšanu un administrēšanu saistītie izdevumi.

Vidējais uzkrājums uz vienu shēmas dalībnieku 2014.gada marta beigās sasniedza 1424 eiro.

Šā gada pirmais ceturksnis iezīmēja arī Latvijas atgriešanos starptautiskajos eiro valūtas tirgos, Valsts kasei emitējot septiņu gadu obligācijas ar dzēšanas termiņu 2021.gadā kopsummā par vienu miljardu eiro. Šīs obligācijas iegādājās arī valsts fondēto pensiju plānu pārvaldnieki, un ceturkšņa beigās Latvijas valsts obligācijas, tai skaitā vietējās emisijas un starptautiskās emisijas, veidoja nedaudz vairāk nekā 29% no visu plānu ieguldījumu apjoma.

Komercbanku asociācijas dati rāda, ka visu Valsts fondēto pensiju sistēmas plānu aktīvos dominē fiksēta ienākuma instrumenti – obligācijas, obligāciju fondi un termiņnoguldījumi.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kā valsts atbalstīs ģimenes 2017. gadā?Infografiks: 2017.gada valsts budžetā jauniekļautie demogrāfijas pasākumi INFOGRAFIKA ARĪ PIEVIENOTĀ FAILĀ
Draugiem Facebook Twitter Google+