Mobilā versija
+17.8°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
13. oktobris, 2016
Drukāt

Noraida Turcijas iespējas iestāties ES

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Austrijas ārlietu ministrs Sebastians Kurcs paziņojis, ka Turcija neiestāsies Eiropas Savienībā.  Līdzīgs viedoklis ir daudzu Eiropas valstu valdību vadītājiem un ārlietu ministriem, norādīja Kurcs, aicinot būt godīgiem šajā jautājumā. Viņš paskaidroja, ka “pastāv liela starpība starp to, ko domā vairums Eiropas politiķu, un to, ko viņi paziņo publiski”.

Viņaprāt, pret Turcijas iestāšanos ES ir arī lielākā daļa Eiropas valstu iedzīvotāju. Tajā pašā laikā Kurcs aicināja cieši sadarboties ar Ankaru. Pēc viņa teiktā, šādas sadarbības mērķim nevajadzētu kļūt Turcijas pievienošanās ES kā līdztiesīgam loceklim. Daudz svarīgāks būtu “individuālo partnerattiecību” režīms, norādīja Kurcs. Turcijas prezidents Redžeps Erdogans 1. oktobrī paziņoja, ka vairākas desmitgades ilgušie centieni panākt uzņemšanu ES ir sasnieguši noslēguma fāzi un Briselei pienācis laiks reizi par visām reizēm apliecināt, vai tā vēlas Turciju redzēt dalībvalstu vidū. “Fakts, ka mūsu valstij liek gaidīt pie durvīm jau 53 gadus, parāda jūsu [ES] viedokli par mums,” secināja prezidents. Turcijas centieni iestāties ES sākās vēl 60. gados, bet oficiālās iestāšanās sarunas sākās 2005. gadā. No 35 iestāšanās procesa nodaļām līdz šim Turcijai atvērtas ir tikai 16.

Pievienot komentāru

Liesmas sasniedza 24.stāvu 15 minūtēs: kā tas varēja notikt? (3)Vai līdzīga ugunsnelaime kā Londonā nevar notikt arī Rīgas daudzstāvu namos?
Draugiem Facebook Twitter Google+