Bizness
Sabiedrība

“Nordeka” šoferi streikos zemo algu dēļ 16


Cilvēki Rīgas Starptautiskajā autoostā.
Cilvēki Rīgas Starptautiskajā autoostā.
Foto – LETA

Autobusu firmas “Nordeka” šoferi sestdien, 8.novembrī, rīkos streiku zemo algu dēļ, aģentūru BNS informēja arodbiedrības “LABA” valdes priekšsēdētājs Raimonds Gailis.

Streiks sāksies plkst.1.00, Rīgā, Ģertrūdes ielā 36.

“Starp arodbiedrību un “Nordeka” gadiem ilgi norisinās sarunas, kuru laikā arodbiedrības pārstāvji, cīnoties par savu biedru ekonomiskajām un sociālajam interesēm, centās panākt darba algas palielinājumu tieši šajā uzņēmumā. Tomēr, uzņēmuma valde kā argumentu “pret” izmantoja uzskatu, ka darba algas paaugstinājumam nav pamatojuma un autobusu vadītāji nav pelnījuši saņemt vairāk,” norādīja Gailis.

Viņš atzīmēja, ka “Nordeka” autobusu vadītāji, kas ikdienā pārvadā simtiem pasažieru un atbild par viņu drošību, saņem nedaudz virs noteiktās minimālās darba algas. “Tas ir pilnīgs absurds, ka cilvēkam, kurš strādā paaugstināta riska apstākļos, darba devējs uzdrošinās maksāt tik smieklīgi zemu darba algu,” sacīja “LABA” vadītājs.

“Nordeka” ir viens no lielākajiem Latvijas pasažieru autopārvadājumu uzņēmumiem, kas apkalpo autobusu maršrutus Latvijā. Autobusu firmas lielākais īpašnieks ir “Itera Latvija” vadītājs Juris Savickis, kuram pieder 48% no kopējā balsu skaita. Kompānijas “Nordeka” akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv