×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
11. aprīlis, 2017
Drukāt

Rīgas skola kārtības noteikumus iztulko arābu valodā (16)

Fragments no tulkojuma un skolas foto no Facebook.Fragments no tulkojuma un skolas foto no Facebook.

Pēc Rīgas Pļavnieku pamatskolas lūguma NVO “Drošā māja” tulki ir pārtulkojuši skolas iekšējās kārtības noteikumus arābu valodā, un šo paraugu varēs izmantot arī citās skolās, kurās mācās imigrantu bērni.

Rīgas Pļavnieku pamatskolā pašreiz mācās 666 bērni, kuru vidū 11 ir no Sīrijas un Tadžikistānas imigrantu ģimenēm. Šie bērni ir vecumā no 8 līdz 12 gadiem un mācās atbilstīgi vecumposmam no 1. līdz 4. klasei. Direktore Elīna Dreimane stāsta, ka uzņemto Sīrijas patvēruma meklētāju ģimeņu bērni skolā sākuši mācīties novembrī. Ne visu ģimeņu vecāki prot angliski. Pirmo reizi viņiem izglītības ie­stādes kārtību izskaidrojuši mentori, taču skola nolēmusi, ka vecākiem vieglāk būs, ja galvenās skolas iekšējās kārtības noteikumu sadaļas varēs izsniegt rakstiski katrai imigrantu ģimenei. Tajos ietverti punkti par skolas un vecāku atbildību, piemēram, ka bērni ēd brīvpusdienas skolas ēdnīcā un ka vecāki ir atbildīgi par skolēna drošu nokļūšanu uz skolu un uz mājām.

Šo noteikumu paraugus latviešu un arābu valodā Latviešu valodas aģentūra ir ievietojusi arī savā mājas lapā ar piebildi: “Piedāvājam izmantošanai skolas iekšējās kārtības noteikumu paraugu latviešu un arābu valodā. Ceram, tas palīdzēs gan pedagogiem, informējot skolēnus, gan imigrantu vecākiem un bērniem, iepazīstot Latvijas skolas ikdienu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. ‘Drosa Maja’ sadarbojas ar FONDS DOTS – S0rosa ‘Open Society’ Fonds…

 2. ‘Drosa Maja’ sadarbojas ar FONDS DOTS – Sorosa ‘Open Society’ Fonds…

 3. Beidzot! Sākam integrēties

 4. Nav nekada pamata apgalvot ka sie berni un vinu pavadoni ( vecaki?) ir Sirijas arsti vai indzenieri.To pierada fakti citas valstis.Bernu iespejamie vecaki var but ari “islama valsts” galvugriezeji ar Turcija viltotiem dokumentiem,vai ari paradnieki,par savu transportesanu zu Eiropu, islamistu teroristiem.Parads teroristiem ir jaatstrada.
  Ja gadijuma kads no Latvijas veiktu lidzigu celojumu ,vai vinam butu nauda ko samaksat par viltotiem dokumentiem un menesiem ilgo celojumu ???? Un kada sakariba vel begli Tadzikistanas ?

 5. Tie, kas so nedarīs būs antiglobalisti. Ja zinat vēl kādu spēku, kurš novērsīs migrantizācijas plāniem padošanos, sakiet.

 6. “… pārtulkojuši skolas iekšējās kārtības noteikumus arābu valodā…”
  …………..
  Kā jau īsteniem welkomistiem pieklājas…

 7. Janis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Par valodu ! Berni valodu var apgut un iemacities loti atri. Un ta, ari vecakie iemacisies, ta ir, biezi tiesi no berniem. Neviens jau nav tik aprobezots … Vajaga tikai labo gribu. Te ir tacu Latvija !

 8. Un tā, sākas” klanīšanās”iebraucēju priekšā. Vecāki Rīgā no novembra un līdz maijam neko nav iemācījušies? Ja šādi turpināsim tie vecāki latviski neiemācīsies un tūlīt būs klāt krievi ar savām prasībām.

 9. Kopš kura laika tadžiki runā vai saprot arābu valodu?

 10. Kad iztulkos Satversmi ?
  Lai šie nebūtu “nezinājuši”.

 11. Kad iztulkos Satversmi ?
  Lai šie nebūtu “nezinājuši”.

 12. Mācās 666 bērni.

Draugiem Facebook Twitter Google+