Pasaulē
Eiropa

Orbāns aizstāv Junkeru un Sorosu nopulgojošo kampaņu0


Uzsāktās aģitācijas kampaņas ietvaros valstī izvietoti plakāti, kuros redzams Junkers un ASV miljardieris Džordžs Soross līdz ar saukli – “Jums ir tiesības zināt, kas padomā Briselei”.
Uzsāktās aģitācijas kampaņas ietvaros valstī izvietoti plakāti, kuros redzams Junkers un ASV miljardieris Džordžs Soross līdz ar saukli – “Jums ir tiesības zināt, kas padomā Briselei”.
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns piektdien aizstāvēja strīdīgus vērtējumus izsaukušās aģitācijas kampaņas plakātus, kuros Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers attēlots kā nelegālās imigrācijas aizstāvis.

Pirmdien uzsāktās aģitācijas kampaņas ietvaros valstī izvietoti plakāti, kuros redzams Junkers un ASV miljardieris Džordžs Soross līdz ar saukli – “Jums ir tiesības zināt, kas padomā Briselei”.

“Viņi grib uzspiest obligātas izmitināšanas kvotas. Viņi grib vājināt dalībvalstu tiesības aizsargāt savas robežas. Viņi grib atļaut imigrāciju ar migrantu vīzām,” teikts plakātos.

EK bez kavēšanās pauda nepatiku saistībā ar šiem plakātiem, pārmetot Budapeštai, ka tā izplata “viltus ziņas”.

Orbāns, kurš cer, ka maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās liberālās imigrācijas politikas pretinieku partijām izdosies gūt panākumus, arī piektdien atteicās ņemt pārmetumus vērā.

“Šādas kampaņas izgaismo Briseles birokrātus,” iknedēļas intervijā radio sacīja premjers. “Pašreizējais Briseles vairākums vēlas intensificēt imigrāciju, kas novedīs pie tā, ka Eiropa nepiederēs eiropiešiem”.

Saistītie raksti

Gan Orbāna partija “Fidesz”, gan Vācijas kancleres Angelas Merkeles kristīgie demokrāti (CDU) ietilpst EP Eiropas Tautas partijas frakcijā, tomēr Vācijas politiķi cenšas distancēties no Orbāna pēdējās kampaņas.

“Pēdējie Viktora Orbāna izteikumi ir nepieņemami,” piektdien laikrakstam “Frankfurter Allgemeine Zeitung” sacīja CDU Bavārijas māsaspartijas Kristīgi sociālās savienības (CSU), kas tradicionāli bijusi tuva Orbānam, priekšsēdētājs Markuss Zēders.

LA.lv