Latvijā
Novados

Izskan pirmās versijas par sprādzienu Saulkrastos. Bojā gājis pazīstams pirotehniķis 16


Foto np Jāņa Eglīša twitter
Foto np Jāņa Eglīša twitter
Foto np Jāņa Eglīša twitter

Saulkrastu novadā dārzkopības kooperatīva “VEF-Biķernieki” teritorijā, kādā dzīvojamā mājā noticis sprādziens un nelaimē gājuši bojā pieci cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Iespējams, ka dzīvību zaudējuši pieci vienas ģimenes locekļi, starp kuriem ir arī bērni. Tomēr tā nav oficiāla informācija.

Kā vēsta TV3 žurnālists, kurš atrodas notikuma vietā, tiek minētas pirmās versijas, kas varēja izraisīt nelaimi. “Ticamākais sprādziena iemesls – nepareiza apiešanās ar pirotheniku. Bojāgājušajai ģimenei piederējis uzņēmums, kas pirotehniku tirgojis,” raksta Jānis Eglītis sociālajā tīklā twitter.

Sprādzinā gājis bojā Latvijā labi pazīstams pirotehnikas speciālists Ilmārs Āboliņš, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Āboliņš darbojies uzņēmumā “Svētku aģentūra”. Tā ir pirotehnikas kompānija, kura veic ievērojamākos salūtus un pirotehnikas specefektus Latvijā.
Uzņēmuma mājaslapā teikts, ka “Svētku aģentūra” ir pirotehnikas kompānija, kura veic ievērojamākos salūtus un pirotehnikas specefektus Latvijā. Firma organizē plaša klāsta uguņošanas priekšnesumu, pirotehnikas, konfeti, skatuves pirotehnikas specefektu un flame master efektu piedāvājums jau vairāk kā 20 gadus Latvijā.

VUGD izsaukumu saņēmusi plkst.20.32, jo bija notikusi eksplozija dzīvojamajā mājā un rezultātā pati ēka bija sagruvusi.

Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā notikuma vietā pēc eksplozijas bija izcēlies pamatīgs ugunsgrēks un nekavējoties tika sākta cilvēka meklēšana un glābšana. Tomēr nakts laikā glābēji zem gruvešiem atrada piecus bojāgājušus cilvēkus.

Notikuma vietā ugunsdzēsēji veica pārmeklēšanas darbus, lai pārliecinātos, ka zem sagruvušās ēkas neatrodas vēl kāds cilvēks. Dzēšanas darbi notikuma vietā beidzās pēc plkst.7.

Palkavniece piebilda, ka visus negadījuma iemeslus tagad skaidro Valsts policija. Tāpat ugunsgrēka laikā bija aizdomas, ka ir darīšana ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem, tāpēc tika piesaistīti speciālisti no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Sociālajos tīklos atrodamas vairākas foto liecības no notikuma vietas piektdienas rītā, kur acīm paveras traģisks skats.

LA.lv