Mobilā versija
+4.1°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
9. decembris, 2014
Drukāt

Par nespēju īstenot Bulduru dārzkopības vidusskolas katlu mājas projektu atsauc skolas valdi (3)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Bulduru dārzkopības vidusskola.

Bulduru dārzkopības vidusskolas dalībnieku sapulcē nolemts atsaukt skolas valdi, jo tā nav spējusi realizēt izglītības iestādes turpmākai darbībai svarīgo katlu mājas rekonstrukcijas projektu, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

IZM klāsta, ka vidusskolas valdes darbībā konstatēti pārkāpumi, organizējot būvdarbu iepirkumu un izvērtējot atklāta konkursa piedāvājumus. Tādējādi apdraudēta Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta projekta “Katlu mājas rekonstrukcija siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai Bulduru dārzkopības vidusskolā” īstenošana.

Projekts ir jāpabeidz līdz 2015.gada 31.janvārim, un kopējās tā izmaksas pārsniedz miljonu eiro. Saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem iepirkuma procedūrā pastāv risks, ka visas projekta izmaksas var atzīt par neattiecināmiem izdevumiem – to summa var sasniegt līdz 757 964 eiro.

IZM skaidro, ka tā iepriekš uzdeva Bulduru dārzkopības vidusskolas valdei veikt nepieciešamās darbības, lai novērstu neattiecināmo izmaksu rašanās risku. Taču skolas valde laikā no 20. novembrim līdz otrdienai, 9.decembrim, nav veikusi nekādas darbības IZM doto uzdevumu izpildē.

Valdes locekļi par radušos situāciju iesnieguši katrs savu, atšķirīgu viedokli, un valdes locekļu nespēja vienoties novedusi pie skolas interešu neievērošanas. Skolas katlumāja ir avārijas stāvoklī, un, ja projekts netiks īstenots, būs apdraudēta Bulduru dārzkopības vidusskolas turpmākā darbība, norāda IZM.

“Valde pašreizējā sastāvā nav spējīga īstenot kapitālsabiedrības interešu nodrošināšanu un svarīgu lēmumu pieņemšanu un zaudējusi IZM kā kapitāla daļu turētāja uzticību,” piebilst IZM.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tā IZM gan ir ļoti naska! Rosina kaut ko publiskot, pagriež savu feisu lai saņemtu pļauku, saņem to, tad pārdomā, tad publiski atsakās no idejas publiskot. Tagad atkal sāk no otra gala – atsauc Bulduru skolas valdi par nespēju īstenot, tad izdomās kā likt īstenot, īstenos čiku, par to saņems jau pērienu, bet no kā tad atteiksies? Tagad pašai sava Zolitūde…

  2. Blēži rullē. Lai dzīvo IZM. Nost ar Bulduru Dārzkopības vidusskolu

  3. Līdz īstenošanai vēl tāls ceļš. Valde neizvēlējās īsto pretendentu. IZM nespēju pieņemt valstisku lēmumu noveļ uz valdi.

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+