×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. augusts, 2015
Drukāt

Pētījums: Gaisa piesārņojums Ķīnā nogalina 4000 cilvēku dienā (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Šanhajas panorāma naktī

Gaisa piesārņojums Ķīnā nogalina aptuveni 4000 cilvēku dienā, secinājusi ASV pētnieku organizācija “Berkeley Earth”.

Slikta gaisa kvalitāte veicinājusi 1,6 miljonu cilvēku nāvi gadā jeb 17% no kopējā nāves gadījumu skaita Ķīnā, secinājuši pētnieki.

Pēc ASV standartiem vidējā gaisa kvalitāte 38% ķīniešu uzskatāma par neveselīgu, secinājuši “Berkeley Earth” pētnieki, balstoties uz datu analīzi no 1500 gaisa kvalitātes novērošanas stacijām Ķīnā četru mēnešu garumā.

Laikā no 2014.gada 5.aprīļa līdz 2015.gada 5.augustam aptuveni 92% Ķīnas iedzīvotāju vismaz 120 stundas elpoja neveselīgu gaisu.

“Kad es pēdējo reizi biju Pekinā, piesārņojums bija bīstamā līmenī. Ik stunda (..) samazināja manu paredzamo mūža ilgumu par 20 minūtēm,” preses konferencē pirms pētījuma publicēšanas zinātnes žurnālā “PLOS One” sacīja viens no tā autoriem Ričards Mallers.

“Tas ir tā, it kā katrs cilvēks, arī sieviete un bērns izsmēķētu 1,5 cigaretes ik stundu,” viņš piebilda.

Pētnieki norādīja, ka Pekinai var būt grūti uzlabot gaisa kvalitāti līdz 2022.gadā paredzētajām olimpiskajām spēlēm, jo gaisa piesārņojuma avoti nav lokāli.

Ķīnas galvaspilsēta saņem lielu daļu sava piesārņojuma no attāliem rūpniecības rajoniem, sevišķi Šidzjadžuanas, kas atrodas aptuveni 300 kilometrus uz dienvidrietumiem no Pekinas, sacīja otrs pētījuma autors Roberts Rods.

Pētnieki secinājuši, ka lielākā daļa piesārņojuma Ķīnā rodas no ogļu dedzināšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

    Tad jau pārapdzīvotība ātri vien tiks likvidēta.

Draugiem Facebook Twitter Google+