×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

Pieminēs ģenerāli Pēteri Radziņu

Foto: lv.wikipedia.orgFoto: lv.wikipedia.org

Sestdien, 2. maijā Valkā ar svinīgiem pasākumiem atzīmēs Latvijas armijas ģenerāļa, divkārtējā Lāčplēša kara ordeņa kavaliera Pētera Valdemāra Radziņa 135. jubileju, informē Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere.

P.Radziņš ir dzimis Lugažu pagasta “Jaunvīndedzēs”. Skolas gaitas uzsācis Lugažu draudzes skolā, bet pēc tam mācījies Valkas pilsētas skolā un Valkas Nelsona reālskolā.

Piemiņas sarīkojumi sāksies plkst. 9, kad Valkas ģimnāzijas klašu kolektīvi dosies pārgājienā uz ģenerāļa dzimto māju vietu “Jaunvīndedzes”.

Plkst. 11 paredzēta Valkas novada vadības un Latvijas un ārvalstu amatpersonu tikšanās Valkas novadpētniecības muzejā. Plkst.12 visi pulcēsies pie piemiņas akmens ģenerāļa dzimto māju vietā “Jaunvīndedzes”, kur paredzēta svinīga ziedu nolikšana. Jubilejas svinības noslēgsies plkst.13 ar svinīgu pasākumu Valkas kultūras namā.

“Pēteris Radziņš bija izcils militārs darbinieks, kurš bija neērts daudziem politiķiem, jo viņš ļoti labi saprata, cik svarīgi ir valsts aizsardzību stiprināt tieši miera laikā, kad it kā nekādu tiešu militāru draudu nav”, uzsver Valkas pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis. “Šī jubileja iekrīt laikā, kad atkal esam situācijā, ka sabiedrībā šī sapratne ir, taču diemžēl iepriekšējos gados šī lieta ir bijusi atstāta novārtā. Tāpēc pasākums ir īpaši svarīgs, lai mēs atcerētos un saprastu, cik svarīgi ir šie jautājumi, lai valsts varētu pastāvēt”.

Ģenerālis visu savu dzīvi veltījis Latvijas armijas veidošanai. Laikabiedri uzsver ģenerāļa godīgumu, taisnīguma izjūtu un patriotismu. Viņš apbalvots ar daudziem ordeņiem: IV šķiras Sv.Jura ordeni, II un III šķiras Sv.Staņislava ordeņiem, II, III un IV šķiras Sv.Annas ordeņiem, III šķiras Lāčplēša Kara ordeni nr. 1, 1927.gadā apbalvots ar II šķiras Lāčplēša Kara ordeni, I šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, I šķiras, II pakāpes Igaunijas Brīvības krustu, III šķiras Francijas Goda Leģiona ordeni, Polijas “Virtuti Militari” ordeni, I šķiras Somijas Baltās rozes ordeni un I šķiras Zviedrijas Šķēpa ordeni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+