×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
4. janvāris, 2014
Drukāt

Policija noraida LTA pārmetumus par nepietiekamu rūpēšanos par drošību

Foto: LETAFoto: LETA

Policija noraida Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) pārmetumus par nepietiekamu rūpēšanos par drošību eiro ieviešanas laikā.

Iepriekš Rīgā, veikalā  “Mego” notika laupīšana, kur divi vīrieši nolaupīja pāris alkohola pudeles.

LTA izplatītajā paziņojumā medijiem teikts, ka šī laupīšana atkārtoti uzsver nepieciešamību Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar citām par drošību atbildīgām struktūrām izstrādāt uzskatāmas un viegli saprotamas vadlīnijas tirdzniecībā strādājošo rīcībai trešo pušu apdraudējuma, piemēram, laupīšanu vai negadījumu gadījumos.

LTA rosina tādas izveidot jau vairāk kā divus gadus, taču valdība nav vēlējusies to uzklausīt un izpildīt, teikts paziņojumā.

Savukārt Valsts policija noraida LTA pārmetumus, pastāstīja Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Sadovskis skaidro, ka LTA pārmetumi tam, ka policija eiro ieviešanas laikā it kā nepietiekami rūpējas par drošību pie veikaliem, ir absolūti nepamatoti, jo visā valstī policija šajās dienās strādā pastiprinātā režīmā.

Ir izstrādāts speciāls plāns, kurā ietvertas arī daudz dažādas dislokācijas vietas un patrulēšanas maršruti, lai policijas ekipāžas mirklī varētu ierasties faktiski jebkurā vietā, kur nepieciešams.

Arī šis laupīšanas gadījums ir pierādījums, ka policija strādā pastiprinātā režīmā, jo pāris minūšu laikā notikuma vietā ieradās pat piecas ekipāžas un vēl pēc dažām minūtēm abi uzbrucēji jau bija aizturēti, norāda policija.

Policija arī atgādina, ka visā valstī ir tūkstošiem veikalu un pie katra nav iespējams novietot policistu, taču, strādājot pēc stratēģiski izstrādāta plāna, policija spēj nodrošināt ļoti ātru ierašanos notikuma vietā un līdz ar to drošību.

Iepriekš ziņots, ka  ka piektdienas vakarā veikalā “Mego”, kas atrodas Murjāņu ielā, iegāja divi vīrieši. Sākotnēji viens no viņiem mēģināja novērst apkārt esošo veikala apmeklētāju un darbinieku uzmanību, bet otrs tikmēr, cenšoties palikt nepamanīts, no alkohola plaukta paņēma trīs viskija pudeles.

Tūlīt pēc tam vīrieši mēģināja doties ārā no veikala, nesamaksājot par paņemto alkoholu. Notiekošo pamanīja veikala apsargs, kurš nekavējoties aizslēdza veikala durvis. To pamanot, viens no ļaundariem izvilka pistolei līdzīgu priekšmetu un pavērsta to pret veikalā esošajiem cilvēkiem.

Vīrietis paziņoja, ka tā ir laupīšana un pieprasīja apsargam atvērst veikala durvis. Lai novērstu apdraudējumu pircējiem un veikala darbiniekiem, apsargs izlaida laupītājus un par notikušo nekavējoties ziņoja policijai.

Aizturētie ir 1987.un 1977.gadā dzimuši jau iepriekš vairākkārt tiesāti vīrieši. Ierosināts kriminālprocess par laupīšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+