×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Porošenko: galvenais, ko izdevās panākt, ir uguns pārtraukšana (32)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēc smagajām sarunām Minskā Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņojis, ka “galvenais, ko izdevās panākt, ir uguns pārtraukšana, kas stāsies spēkā naktī no sestdienas uz svētdienu”.

Tāpat, kā paziņoja Ukrainas prezidents sarunu dalībnieki esot vienojušies, ka Ukrainai jāatgūst kontrole pār visu valsts robežu. Šobrīd daļu robežas ar Krieviju Doņeckas un Luhanskas apgabalā kontrolē Kremļa atbalstītās teroristiskās organizācijas.

Porošenko arī apstiprināja, ka Ukrainas un Krievijas armiju ģenerālštābi līdz rītdienai veiks pārrunas, lai vienotos par to, kā vislabāk uzraudzīt pamieru Ukrainas austrumu apgabalos. “Dokumentā ir noteiktas skaidras saistības arī par ārvalstu karaspēka izvešanu no Ukrainas teritorijas. Visi algotņi no Ukrainas teritorijas ir jāizved tuvākajā laikā,” uzsvēra Porošenko.

Gan Vācijas kanclere Angela Merkele, gan Francijas prezidents Fransuā Olands paziņoja, ka sarunās panāktais progress sniedz cerību.

“Minskas saiets ir beidzies. Esam vienojušies par uguns pārtraukšanu, sākot ar 15. februāri. Tad smagā bruņojuma izvešanu. Tā arī ir cerība,” sarunā ar ziņu aģentūru “Reuters” paziņoja Merkeles preses pārstāvis.

Tikmēr Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers sarunā ar raidsabiedrību BBC uzsvēra, ka panāktā vienošanās nav “ne visaptverošs risinājums, ne panākums”. Arī Francijas prezidents apstiprināja, ka ilgstoša miera panākšanai Ukrainā vēl ir jāpaveic daudz darba. “Taču vienošanās ir patiesa iespēja uzlabot situāciju,” apgalvoja Olands.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Izveidos no Ukrainas Krievijas domēnu un būs katrai jaunai Ukrainas valdībai jābrauc uz Krieviju skūpstīt Putinam roku. Tā kā tas ir bijis Irijā ar Anglijas karalieni. Nu bet vel desmit – divdesmit gadi un vienalga Ukraina būs brīva – tā patās kā Irija, cik lai necenšās Anžela ar Olandu muļķot tautas.

 2. To, ka šodien, 2015. gada 12. februārī Minskā noslēgtais pamiers ir viltus liecība, šķiet, nevienam nav šaubas. Prieku par to izrāda tikai slīpētākie viltnieki vai naivie un muļķīši. To arī katrs no mums ir spējīgs ar neapbruņotu aci saskatīt. Tik ilgi, kamēr pamiernieki, visi tie, kuri it kā vēlas noslēgt pamieru, nevēlēsies to darīt nopietni, atbildīgi un bez meliem, tik ilgi nekāda pamiera dokumenta nebūs. Pamiers tādā situācijā var iestāties tikai tādā gadījumā, ja kādai no konflikta pusēm izsīkst resursi. Un tad, tik ilgi, līdz tā atjauno savus resursus vai iegūst jaunus. Un varbūt arī tādēļ, lai Ukraina atjaunotu savus resursus, tiek arī slēgts šis viltus pamiers, gluži tāpat, kā septembrī?
  Kāds gan var būt pamiers, ja trīs puses, Vācija, Francija un Ukraina, turpina vīt savas melu kaskādes, ja ceturtais dalībnieks, kā Krievija, nodod piektā dalībnieka intereses, kurš pat netiek pielaists pie pamiera slēgšanas galda, kaut gan ir viens no konflikta galvenajiem protagonistiem. Bet pats galvenais konflikta inscenētājs, noraugās savā dēstījumā no drošas distances, otrpus okeānam?
  Kam gan vajadzīgs šis pamiera slēgšanas teātris? Kāda vella pēc šie vairāki simti ļautiņi, ieskaitot kārīgos un naivos žurnālistus, pavadīja 16 negulētas nakts stundas? Tikšanās augstākajā līmenī! Smieklīgi!
  Šķiet, izdevīgs šis teātris bija visiem dalībniekiem un tiem aiz kadra, izņemot Novorosijas tautai. Visi varēs gadiem, ja ne gadu desmitiem pa pasauli stāstīt, ka darījuši visu iespējamo, lai novērstu konfliktu Eiropas centrā, Ukrainā. Lēmuši veselas rekorda 16 stundas augstākajā līmenī. Cepuri nost, nudien! Patiesi vareni! Darījuši visu iespējamo! Izsmēluši visas diplomātiskās iespējas.
  Vācijas un Francijas lielmeistariem, protams, palika mazliet bailēs silti no tā ugunskura, kuru paši kopā ar ASV 2013. gada nogalē Maidanā sakūra. Tādēļ ņemas arī mazliet dzēst, vai vismaz liesmas un dūmus virzīt Krievijas virzienā. Bet to ugunsdzēšamie instrumenti ir tikpat efektīvi, ka tie meli, kurus tie nu jau gadu savām tautām cenšas pārdot par patiesību. Ar tādiem viltus instrumentiem reālu ugunskuru nenodzēsīsi. Kaut gan, šķiet, tie saēdušies savu melu virumu, tā īsti nemaz neapjauš, ka visu nakti dejo uguns dzēšanas deju, patieso uguns cēloni nemaz nemeklējot.
  Būtu trijniekam izdevies piespiest Putinu pie sienas, Merķele un Olands varētu lielīties par savām ārkārtējām diplomātiskajām spējām, panākt mieru pasaulē. Bet Porošenko varētu ar jaunu sparu gatavot Krimas “atbrīvošanas” kara gājienu. Īsti neizdevās. Tādēļ diezgan sapīkuši pēc pārrunu maratona bija gan Merķele, gan Porošenko. Porpšenko tūlīt paziņoja, ka nepildīs parakstītos punktus. Īpaša vara viņam Ukrainā arī nav. Viņš nezina un nekontrolē, ko tur dara oligarhu privātās armijas un nacistu grupējumi. Merķele atzina, tikšanos varētu nodēvēt tikai par panākumu blāzmu. Atvieglots izskatījās Olands. Vai nu viņš neizprot situāciju, vai arī vienkārši priecājās par to, ka pārrunas beigušās un varēs atpūsties. Īstu prieku izrādīja Putins. Pamats viņam ir! Nepieļāva taču sevis piespiešanu pie sienas! Krievija no pārrunām iznāca tikpat balta, kā tajās bija iegājusi. Izdevās! Urā!
  Zaudētāji, nepārprotami, ir Novorosijas aizstāvji. Kuri nu jau 10 mēnešus cīnās par savu zemi, savām mājām un tiesībām Novorosijā dzīvot ne pēc Kijevas, ES vai ASV diktāta. Visas viņu cerības šis līgums pārsvītro… Diemžēl. Līgumu jau arī parakstīja Zaharčenko un Plotņickis, kurus atbalsta Krievijas Federācija. Patiesie Tautas republiku līderi, gubernatori, no ceļa tika novākti jau pirms iepriekšējās Minskas tikšanās 19. septembrī. Bet pieredze rāda, ka gan Zaharčenko, gan arī Plotņickis, ir spiesti paklausīt arī Novorosijā valdošajam tautas gara spēkam.
  Bet pats zīmīgākais! Konflikta galvenais kurinātājs, ASV, nemaz nevēlas, lai uguns slāptu. Kamēr Merķele un Olands 500 žurnālistu klātbūtne izrāda kara guns dzēšanu, Obama apsola Porošenko miljardu dolāru kara vajadzībām un zaldātu apmācību Ukrainas teritorijā. ASV turpina īstenot savu mērķi, pat ja Eiropai paliek arvien karstāk. Gan jau pārdzīvos. Pārdzīvoja taču arī Pirmo un Otro pasaules karu. Tad jau pārdzīvos arī trešo. Cer, ka Berlīne nesaņems risinošo atomāro triecienu. Un ja pat? Kas par to! Japānas pieredze rāda, ka tik traki nemaz nav. Tās abas pilsētas, Hirosima un Nagasaki, taču tā nekas dzīvo, cilvēki atkopušies, neprotestē, nesūdzas un progresīvi patērē. Atkopsies arī Berlīne, Kijeva un Londona.
  Gan jau mērķi sasniegs! Ir taču vienu reizi jāiznīcina tā nekaunīgā Krievija, kā tas noteikts Dallesa un citos plānos. Karš ir brīnišķīga iespēja. Pirmkārt, laba peļņa kara industrijai, jo īpaši ASV. Pašiem karot īpaši nevajadzēs. Arī pašu teritorija netiks iznīcināta. Tiks iznīcināta pirmkārt Ukraina un Austrumeiropa, tai skaitā neapšaubāmi arī Latvija, kā viens no skaļākajiem NATO rejēsuņiem. Arī Krievijas teritorija tiks bombardēta. Bet pats labākais! Tiks iznīcinātas lielā mērā tādas nevajadzīgas tautas, kā ukraiņu, krievu, latviešu, lietuviešu, poļu un vel citas. Hitlers jau toreiz to vēlējās, diemžēl neizdevās. Gan jau šoreiz izdosies. Ieroči ir vairākkārtēji ietekmīgāki! Krātuves pilnas. Un valstu valdnieki šodien ir par pakāpi stulbāki, nekā pirms 75 gadiem. Demokrātija, kā nekā!
  Uz šī visa fona, Putins izskatās (vai tēlo) patiesi naivs. Vai tiešām viņš domā, ka ASV rimsies? Tas būtu pārāk vientiesīgi. Agri vai vēlu, viņi izraisīs karu ap Krieviju. Vilcināšanās atbildes reakcijā var būt nāvējoša. Vai tiešām ir vērts šodien upurēt Novorosiju viltus pamieram? Kādēļ šis tautas eksperiments? Kas notiks ar mūsu vērtībām? Vai tas ir gudrais un talantīgais Lavrovs, kurš liek puļķus krievu tautas gara riteņos? Kad notiks izšķirošā cīņa? Cik vēl ilgi dzīvosim melu pasaulē?
  Ņemot vērā iepriekš minētos iemeslus, es uzskatu, ka šis pamiers, kuram it kā jāiestājas no 15.02.2015., tā arī neiestāsies.
  Interesanti, vai kaut viens no tikšanās dalībniekiem un Donbasa pārstāvji, īstenībā apjauš patiesos režisora mērķus? Melos nav iespējams noslēgt nevienu godīgu līgumu, kura mērķis ir panākt īstu mieru. Bez tikuma miera līgumiem nav ilguma.

 3. Putins aptina ap pirkstu abus Rietumu gudros: Merkeli un Olandu! Kāda uguns pārtraukšana, ja nupat
  TV-3 ziņoja, ka sarunu laikā Ukrainas robežu šķēršojuši 50 tanki un 20 “Grad” iekārtas,Debeļceva ielenkta un kaujas turpinās pilnā sparā! Uzticaties Putinam un tālu tiksiet! Vai tad gads nebija pietiekošs laiks, lai saprastu, ar ko darīšana? Par Rietumu politiķu neizlēmību un vicināšanos ne tikai Ukraina maksās ar asinīm.

  • tu izlasiji kas to ” paziņoja” ? lisenko jau visa pasule pazīst kā lielāko ukrainas propogandas meli, nu timčuks vel līdzi tur. ši pāriša ziņas vel nekad neviens cits neatkarigs ziņu avots nav spējis apstiprināt:)

 4. nekas netika panākts Atbildēt

  Tikai Putlera meli.

 5. Ja Valtmans ar savu “līk…ņu ” kompāniju aizvāksies no Ukrainas, būs miers.

 6. Iespējams ka Krievija izmantos situāciju un palielinas sava karaspēka neatgriezenisku klātbūtni.Aziātu viltība!

 7. … Krima un Austruukraina bus sodienas Kaliningrada … demarkacijas linijas apsargas Kremala armijas vienibas … kad un kur sadas lietas tiek vinu pamestas labpratigi …. ?!

  … Tatad neaizvaksies …. lidz Kremla imperijas sabrukumam … !

 8. Un kad krievu okupanti aizvāksies no Krimas?

 9. Un kad krievnacisti atbrīvos nolaupīto ukraiņu lidotāju?

 10. Puukins ir ANTIKRISTS Atbildēt

  Putinam tiks sveika cauri kaadaa ezeraa Ukrainaa sleepa liiku kaudzes dzelmee.

 11. … Visiem pagajis garam viltigais Putina panakums: legalizet Krievu armijas atrasanos Ukrainas teritorija – sakara ar tas panakto oficialo piedalisanos pasreizeja pamiera robezkontrole …

  … Tatad Krievijas tiesa iesaistisanas ir oficiala tikai tagad, un pirms tam Putina noliegumi … pienemti … !

  …. Kas un ka tos vairs dabus prom no ukrainu medus podiem … ?

  … Un, kas uzdrosinasies tiem vairs saut virsu … ?

  … Ir tikai panakts tas, ka Olanda un Merkele ir diplomatiski smalki apjati un Ukrainas suverenitate ka ari teritoriala autonomija parkapta un tas ievainota vertiba iesaldeta uz nezinamiem laikiem … jo nelegalie karotaji un to kriminalisti ir tagad pasargati zem oficiala Krievijas armijas aizsardzibas vairoga …

  … Daleji atgadina notikumu ar nelikumigo, krievu armijas viltigo iejauksanos Balkanos … vel nesen … izmantojot Vakaru dazadoas nostajas glupibas … !

  … Cerams, ka ASV spes noturet vajadzigo attiecibu pret visu nelikumigo …

 12. Ukraina ir visai neapskaužamā situācijā. Pieņemsim, ka piepildās vislabākais scenārijs un krievi no Ukrainas aiziet. Kas paliek Ukrainai? Parādu miljardi, izpostītas mājas, sagrautas ražotnes, infrastruktūra, bez pajumtes palikuši badaini cilvēki un tūkstošiem līķu, tūkstošiem ģimeņu bez vīriem, dēliem….
  Uz reālu palīdzību no Eirpas vai Amērikas nav ko gaidīt. Kaut ko jau iedos skata pēc, bat citādi jau pašiem vien būs jātiek ar to visu postažu galā. Bet blakus Krievija ar ļaunu smīnu to visu vēros un gaidīs, kad paši ukraiņi to Porošenko pacels uz dakšām.

  • Pirmkaart, cilveeki kas karojushi apstaaklju spiesti, nevienu uz dakshaam necels. Otrkārt, Krievijai buutu iemesls maksaat moraalu kompensaaciju ko apreekjinaatu Ukrainas puse un to samaksaat taadaa veidaa kaut nedaudz paliidzeet Ukrainai, kam pati paari nodariijusi atjaunojot infrastruktuuru, kas ar kremlinu gaadiibu ir izniicinaata…

 13. Tikai baidos, kā, līdz svētdienas naktij, tajā Debaļcevas mezglā septiņi (vai vairāk) tūkstoši ukraiņu tiks samalti. Protams, krievs arī saņems savu tiesu “200” un “300” veidā.

 14. kkaa nepaarliecina neviens pazinjojums, ka tur kkas uzlabosies … Cik reizes jau vienoshanaas nav pildiitas no krievijas puses. Vinji tak nevar atbildeet neparvienu karaviiru, kuri ir atvaljinaajumaa izbraukushi pakarot sveshaa zemee. Kkaads sviests…

  • debaļacevā pašreiz ir aplenkti ap 6000 ukrainas armijas karotāji. kur atvilkt bruņojumu viņiem nav. visapkārt nemienieku armija. pēc pamiera stāšanās spēkā viņi mēģinās no ielenkuma izlausties un apvainos pamiera pārkāpšanā nemieniekus. tāpat bija arī ilovaiskā – nemienieki atvēra pēc putina lūguma viņiem koridoru, lai viņi atstāj savu kara tehniku un iet projām, bet viņi ar visu kujas tehniku pa šo koridoru mēģināja izlausties no aplenkuma un pēc tam vainoja nemieniekus, ka nemienieki neesot pildijuši savu solījumu viņus izlaist. pirošenko – vāļcmans un hoholi vispār ir tādi meļi un maitas, kādus grūti atrast.

   • shaada informaacija ir kuraa zinju agjentuuraa???

   • Atkal gav-news saskatījies? Visi jau sen zin, ka nabaga tupins uz visiem apvainojies un tādēļ viņam nav citas izvēles, kā uzbrukt kaimiņvalstīm. Drīz dibināšot arī Braitombīčas tautas republiku nīstajā Amerikā. Ak jā – Ukrainā tak vatņiki karojot ar amerikāņiem , tikai amerikāņi aizmirsuši ierasties uz karu. Kaut gan ir informācija no raissja24, ka jenķi no ar apačiem tīklos ķerot bērnus vakariņām un no rītiem piesmej raudošas brūnaļas vāļinkos

 15. to mēs vēl tikai redzēsim. Kur palika starptautiskie novērotāji?

 16. maz ticams par to uguns pārtrauksanu.Nav jau pirmā reize.Galvenais ir tas,ka to nevēlas štati un otrkārt tam, tā saucamajam, prezidentam nepakļaujas tie privātie Kolomoiska bataljoni.

 17. ko pats porošenko neparakstija, atiecigi publiski stāstīs cik labi ir pārtraukt uguni, bet realitātē pats to neievēros

  • to latvietis Prastais Atbildēt

   Uzvārdi rakstās ar lielo burtu.

  • lai izdariitu objektiivu spriedumu ir jaazina medaljas abas puses! Tas ka karaa greeko abi ir skaidrs, kaa diena. Tomeer, karsh notiek uz Ukrainas zemes nevis Krievijaa. Noteikumus uzstaada Krievija par zemi, kas ir otrai valstij, taatad agresors un taa intereses ir aciimredzamas. Ukraina ir Upura lomaa nevis Krievija. Atver acis …

   • ko tur meklē vācija ar franciju? kāpec obama katru dienu jaunus ultimātus uzstāda? tiem pat nav kopejas robežas ar ukrainu , bet nez kāpec ir sarunu pirmajās rindās

    • jautaajums paliek neatbildeets, KO UKRAINAA DARA KRIEVIJAS KARASPEEKA ATVALJINAATIE KARAVIIRI, BRUNJUTEHNIKA, KAAPEEC VINJI VIENLAIKUS VISI DODAS ATVALJINAAJUMAA PAKAROT??? BRIIVPRAATIIGI – PAR TAADu APGALVOJUMu, kaads tiek barots visiem PAT KAKJIM JAASMEJAS!!! Skaidrs, ka Krievijas kremlini tur devushi paveeles! Ne jau atvaljinaati karaviiri sarunaaja un brauc karot.

    • Vatesgalva “tad”! Vai esi ko dzirdējis par Budapeštas vienošanos?

 18. Un arī tas nav maz.

Draugiem Facebook Twitter Google+