×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. decembris, 2013
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Prezidenta Bērziņa zvaigžņu stunda (35)

Foto - LETAFoto - LETA

Sagaidāms, ka šajās dienās Valsts prezidents Andris Bērziņš ķersies pie nākamās/pagaidu valdības – līdz 2014. gada vēlēšanām – konstruēšanas. Tas nozīmē galvenokārt perspektīva, Saeimas vairākumam pieņemama valdības vadītāja kandidāta izvēli demisionējušā V. Dombrovska vietā, kura izvēli – atkāpšanos – veicināja arī paša prezidenta A. Bērziņa neatlaidīgā kritika. Kas lasījis avīzes un skatījies televīzijas pārraides, šim secinājumam pievienosies. Tāpēc prezidenta aktivitātēm valdības vadītāja meklējumos vajadzētu būt īpašām. Pašreizējās Saeimas partijas, kuru vairākums izšķirs nākamās valdības izvēli, stāsta, ka gaidot, kad Bērziņa k-gs aicinās uz apspriešanos. Prezidenta izvēles iespējas nevar vērtēt par ļoti plašām.

Pirmkārt, prezidents kandidātu var izvēlēties no valdošo partiju vides. To var ieteikt pašas partijas.

Otrkārt, tā var būt prezidenta izvēlēta persona, kas var iegūt Saeimas vairākuma atbalstu, uzticību.

Būtiska politiskā nozīme un sekas būs prezidenta A. Bērziņa izlēmībai valdības veidošanā pieaicināt opozicionāro N. Ušakova un J. Urbanoviča vadīto “Saskaņas centra” partiju. Tā Bērziņa k-gs var izšķirties rīkoties, ja viņš atrod līdzīgi domājošu Ministru prezidenta amata kandidātu.

Te nu jāpaskaidro, ka jau pirms Zolitūdes traģēdijas, kas kļuva par ieganstu V. Dombrovska demisijai, t. s. mediju telpā bija lasāma ziņa, ka Eiropas Savienības komisārs Piebalga k-gs (valmierietis tāpat kā prezidents Bērziņš) būtu dabūjams Ministru prezidenta amatam. Kā zināms, A. Piebalgs izteicies, ka karjeru ES aparātā neplāno turpināt. Līdz ar to ir skaidrs, ka Piebalga k-ga līdzšinējā izcilā karjera Eiropas Savienības augstumos viņu padara par ekskluzīvu kandidātu Ministru prezidenta amatam. A. Piebalga izvirzīšanās uz eiropeisko tikumu un standartu, pieredzes pazīšanas fona būtu loģiska un grūti apstrīdama jebkurai no Saeimas partijām, turklāt vismaz līdz 2014. gada vēlēšanām nebūtu iemesla savstarpējai, partijiskai skaudībai.

Interesanti būs vērot, kā Bērziņa k-gs nokārtos lietas ar Ušakova/Urbanoviča (Agešina) “Saskaņu”. Nerimtīgās Bērziņa k-ga rūpes par “sabiedrības vienotību un saliedētību”, kā arī tēzes par “citādu uzskatu” cienīšanu pieļauj diezgan loģisku varbūtību, ka “jauno” valdību papildinās “Saskaņas” klātbūtne. Interesanti, ka tieši J. Urbanovičs izplata viedokli, ka prezidents esot atlaidis valdību, nevis tā atkāpusies. Viņš arī stāsta, ka “Saskaņas centrs” kļūstot latviskāks, gudrāks, uzmanīgāks un jaunāks. Tātad derīgāks valdībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. Nesaprotu kad cilvēks aiziet pensijā viņu vairs darbā nekur neņem- esot par vecu, tad kāpēc Valsti var vadīt ļoti lielu vecumu sasnieguši cilvēki.

 2. Dažādi stulbeņi ir nemitīgi zākājuši Kārli Ulmani, bet pašreiz Latvijai pietrūkst taisni tāda nesavtīga, par valsti domājoša, un gudra cilvēka…

 3. KĀPĒC GADU PIRMS jaunās SAEIMAS vēlēšanām VADZĒJA PIESPIEST DEMISIONĒT PREMJERU VALDI DOMBROVSKI!?? KĀPĒC TĪŠI JĀRADA TAGAD TĀDAS JUKAS UN HAOSS VALSTĪ??? KO NOZĪMĒ ŠĪ JAUNA PREMJERA MEKLĒŠANAS SITUĀCIJA UN TĀ “TRAĢISKĀ” LAIPOŠANA UN PREMJERA KANDIDĀTU NORAIDĪSANA??? Par Dālderu un Kariņu vispār nerunāsim, bet KĀPĒC noraidīja ARTA PABRIKA KANDIDATŪRU??? Ko prezidents CENŠAS “IEVILKT” VALDĪBĀ??? KĀPĒC un KAS viņam to LIEK DARĪT??? KUR iet LATVIJA??? Virkne neatbildētu jautājumu, bet prezidents tikai rullē tālāk…Domāju, ka labas būtu ārkārtas vēlēšanas!!? Ko veselu gadu vēl muļļāsies kā pa taukiem un “stieps”gumiju, tad ATKAL VĒLĒS nezin KO… Cik traģiski, ka mums ir TĀDI TRAKI UN NEAPDOMĪGI CILVĒKI!? MUMS NEPIECIEŠAMS TAUTAS VĒLĒTS PREZIDENTS, KURAM VALSTS IR PIE SIRDS UN KAS SPĒJ STRĀDĀT SAVAI LATVIJAI, LAI TĀ IETU AUGŠUP…

 4. Lūdzu, Krustiņkungs, ejiet pelnītā pensijā.

 5. Pietuku Krustinjam nav taisniiba. Juusu prezidents tikai izpostija latvisku valdiibu un tagad veicinaas paarkrievoshanu!

  • Laimonis Laimiņš Atbildēt

   1. Krustiņam Ir pilnīga taisnība.
   2. Tas … ir arī Tavs prezidents.
   3. TAS … tiešām izpostīja “latvisku valdību”, kura negribēja, nespēja, vai, izpildot “svešu vēju” pavēles, iznīcināja savu “ziedu pļavu – puķu dārzu ” . Nesaprata, ka nevar bārstīt Dustu nekontrolēti sev visapkārt… Nesaprata, ka koalīcija ir Savienība, kurā katrs zieds – vērtība, kas savu burvību parāda tik KopKompozīcijā. Nesaprata vai negribēja saprast, ka „Pirra uzvaras” krāsmatas nav „apsolītā Paradīze”. Nesaprata, ka koalīcija nav „kaujas lauks”, „ķirurģisko operāciju zāle” , „ļauno Hobitu saiets” vai „Piraņju mielasta galds”.
   Koalīcijai bija jābūt Cienošu, Cienītu, Cienījamu KopDarbinieku, KopDarbu veicoša Kopa, kur darbus dara saskaņoti, ar pozitīvu vektoru un Dievu sirdī… Latvija, tās Tautas un Nākamības vārdā.

 6. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  Tā gan! nabaga

  Bērziņš, Kurš bez sirdsapziņas ēstiem atlaida
  Dombrovski, Kuru atraidīja
  Piebalgs, Kurš patrieca
  Pabriku, Kurš pavēlēja nepiedāvāt
  Dālderi, Kurš palūdza nepieminēt
  Kariņu, Kuram neatdevās
  Āboltiņa (A.B. esot par vecu)… nu sēž pilī, raud un gaida, kad viņam uz paplātes piedāvās apmazgātu
  Rinkeviču vai „Pašu mūsu
  Nilucīti…
  Nabaga Bērziņš! Risina Svarīgu Valstisku Uzdevumu! – Ar ko gan trešdienās varēs uzraut Zolītes partiju???

  • Laimonis Laimiņš Atbildēt

   Andris:
   „Hēēēēē! Būtu forši, ja Niļuks trešdienās nāktu, varētu savienot gan „Rīgas Mēriņu”, gan „Latvijiņas Premjeriņu”…, pie viena apskatītu Melngalvju namu, vai nav kas pielabojams, es varētu tikmēr abus kaķēnus pieskatīt, uzdotu Premjerministram Ušakovam, lai tas iedala pietiekami naudiņas Rīgas Mēram Nilucītim… Hmmm – roka roku mazgā…. Hmmm, bet kā tad viņš…??? (čigāns savā mājā nezog? kur nu vēl pats Sev?), gan jau Šķēlīte, Šleserēns, Kalvjukiņš kaut ko izdomās…, ar padomu palīdzēs”
   Skaista dzīve Latvijā!

 7. krievjūdi valdībā no zīmē lielas problēmas visai valstij, kā arī ļoti iespējams ir vienīgais glābiņš Rīgas domei no bankrota.

 8. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  Dārgā “Latvijas Avīze”! Kad būsiet izdzēsuši absolūti visus komentarus, Premjers Rinkevičs, Iekšlietu, Izgītības un Kultūras Ministrs Ušakovs, kopā ar Rīgas Mēru Urbanoviču jums pastāstīs, kā tos turpmāk dzēst. Un Katrs LA numurs sāksies ar Bērziņa uzrunu… Jums būs daudz “dzēšamā”, bet būs jau par vēlu…, bet algas “rubļos”…

 9. Izlasot komentus pārņem prieks,ka ir vēl tomēr sakarīgi,loģiski,kritiski DOMĀJOŠI LATVIEŠI !!
  Kā te jau raksts,tā ir b.Bērziņa kauna un negoda stunda!Kā jau rakstīju ,tās bija šausmas KO mums bija jādzird no viņa mutes traģēdijas stundā- GĀNĪŠANOS,ne mierinājuma,saliedētības,sāpju remdināšanas vārdus.Un viņš TURPINA valsts GRAUŠANU uz mirušo kauliem!!Maxima jau ir otrā plānā,JO b,Bērziņš meklē variantu kā uz traģēdijas rēķina ieraut “jaunā”valdībā 9.mēn,!!!!!!pirms vēlēšanām savus darba devējus,JO OTRS termiņš pašam var nepienākt!!
  ..
  Tautieši,kurā valstī ko tādu pieļaui sētnieks,nerunajot par prezidentu!? JA “LA”necenzēs,es uzskatu,ka pats prezidents ir noziedznieks un atstādināms no amata !!

 10. Mani viscvairāk uztrauc, ka nejūtu starp mūsu dižajiem nevienu , kuram būtu normāls prāts, augsts intelekts.Piedodiet piedodiet, tikai tādi pus… ķi vien. Arī Prezidenta acīs nespīd dziļš prāts, tāds pavecs komunisma vilks.

 11. Saskaņu nevar laist pie stūres.! Vēl sie nav izsacījušies , pareizāk sakot, kategoriski nosodījuši krievu pastrādātās slepkavības okupācijas (aneksijas, inkorporācijas) gadījumā.Bet ja šīs agresijas netiek nosodītas, vai tas nozīmē , ka Krievijas var tikt lūgta atkal to visu pamēģināt? Skaidrāk : ja tas nav bijis noziegums, vai nav iespējama tā atkārtošana ? No atbildes uz šo jautājumu nevar izlocīties!

 12. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  Tā gan… bet negrūd pilnīgu muļķi, muļķīgi ir prasīt no A. Bērziņa adekvātu reakciju un civilizēta politiķa domu gājienu un izteikumus, bet nemēģini mums iestāstīt absolūtas blēņas un „noburt” mūs.
  Vēl krimināli skandalozāki ir tā saucamā Rīgas Mēra Nila Ušakova un viņa vietnieka vietas izpildītāja Amerika „Nevainības zvēresti, Būvvaldes izslēgšana no aizdomās turamo loka, Memoriālu ierīkošanas afēras vēl pirms bojāgājušo mirstīgās atliekas bija izvāktas, pabalstu solījumi, kas nu pārvērtušies par trīs mēnešalgu prēmijām sev un glābējiem, nezināmā virzienā pazudusī Ziedojumu nauda – ap 500 000 Ls. , solījumi izveidot „meža kapos Ušakova vārdā nosaukto kapu aleju traģēdijas upuriem”, par to vairs neviens nerunā… Traģiska Klaunāde uz Latvijas un Krievijas pilsoņu un Rīgas iedzīvotāju „kauliem”. Ir 54 bojāgājušie un ap simtu fiziski cietušo un miljoniem cilvēku pasaulē, kas ieejot veikalā pēta veikala arhitektūras inženiertehnisko izpildījumu, un griestu izveides konfigurāciju, pirms iepirkuma grozā novieto „maizes kukuli”.
  Ģenerālprokurora Kalnmeiera Kriminālā Mantra – vainīgo nav, aizdomās turamo nav, pētām dokumentus. Celtniekus, menedžerus, inženierus utt. nepratinām, lai tie pārlieku neizpļāpājas, kamēr neesam atraduši veidus kā „varēsim lietu izbeigt, bez vainīgo meklēšanas un atrašanas” …, veicam kratīšanas (kur? kāpēc gan?, ja aizdomās turamo nav?). Meklējot iespēju „lietu neizmeklēt” nomainīti jau trīs atbildīgie Prokurori…
  Vai tas viss ir „O.K.”?

 13. pagaidām vēl ir iespēja iesaistīt SC visu partiju valdībā, lai arī 4 mazākās “partijām” ir kopējas intereses – nelaistu lielo (30% no balsojušajiem) pie “pīrāga”, jo tas ar saviem popilistiskiem lēmumiem var izaugt līdz 50%

 14. SC ne tikai kļūst latviskāks, tā faktiski ir lielākā latviešu partija. ha! ha!

  • Vai neviens neredz, ka SC kļūst fašistiskāks?

   • Visi redz, ka SC jau sāka kā fašistiska organizācija. Rubiks sociālFašists bija viens no tās dibinātājiem, un Ušakovs paslēpies aiz SD – pašpārvaldes policijas un sapulcinatiem “sētniekiem” un tramvaju vadītājiem… nav nekas cits.

 15. NAV un NEBŪS zvaigžņu stunda! Bērziņš naivi cer valdībā ievilkt SC un tic, ka Maskava par to Bērziņam iedos “sarkano zvaigzni” un piešķirs PSRS varoņa statusu.

 16. Visu Latvijas prezidentu sapnis par Maskavas širmi nu var tikt realizēts no Bērziņa rokas. Bet murgainu ideju gan pēdējiem prezidentiem netrūkst. Gan viens gan otrs par varīti centās / cenšas ievilkt SC valdībā un visādam rezerves gadījumam sāk sarunas ar Piebalgu. Labi vien ir ka Piebalgs nedeva piekrišanu – ko tad mēs ar diviem valmieriešiem / sarkanās Valmieras politiķi / darītu?

 17. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  Tā gan.
  Negribas V. Krustiņu, šoreiz, speciāli izcelt, bet rakstiņš, kurš mūsu priekšā, tiešām izcils. Vācu Baroniem nav sevišķi jāsaspringst, lai divos vārdos izteiktu trīs domas – tas gadsimtiem koptas tradīcijas un izglītības rezultāts. Krustiņa Kungs tos par galvas tiesu apsteidzis. Lappusīte, kas ilustrē un skaidro Valsts vairāku gadu attīstību, patiesi izcila. Paldies.
  Tātad – Vienotība… neparasts „organisms”, pagāja ļoti ilga saskaņošanas fāze, līdz „atomu atgrūšanās”(vienpola) un „pievilkšanās” spēki (pretēji elektriski lādētās daļiņas), atrada „dabisko konfigurāciju”, veidoja dzīvotspējīgu organismu, vai vismaz uzrādīja nākotnes attīstības ceļus un kristalizācijas aizmetņus. Šis process nav noslēdzies, tādēļ tas turpina negatīvi ietekmēt politisko procesu gaitu. Žēl.
  Grūti analizējama S. Āboltiņas nonākšanas Latvijas Valsts amatpersonas Nr. – 2 krēslā. Šī pasākuma īslaicīgie, temporālie ieguvumi un katastrofālie ilglaicīgie zaudējumi, to izvērtēšana un „vēsturiskā cena” vēl jāanalizē nākotnē. Aizdomas, ka tie devuši kapitālus „amatpersonas”, vēl grūti definējamus un izprotamus morāli politiskus zaudējumus. Cietusi arī partija, Valsts, Saeima. Žēl.
  Zaķa afēras rašanās, atsauc atmiņā Botičelli „Venēras dzimšanu”. Ārpus zemes spēku intriga, kas tika instrumentalizēta kā „mini pasaules gals” vai vismaz „pasaules gala sākums”, kam nebija ne mazākā sakņojuma „īstenībā”. Aizdomas, ka toreiz, Vienotības „serdes” un perifērie spēki naski sadarbojās ar „konkurējošām firmām”. Afēras atrisinājums, ļaujot problēmai vienkārši „izžūt”, neradīja noslēgtu kompozīciju…, neskaidra neapmierinātība, aizvien vēl gruzd… un Zaķis arī šodien nav „pilnvērtīgs politiskais spēlētājs”. Žēl.
  Partija, kas sastāvēja no daudzām „raibi krāsainām personībām”, daudzas no kurām bija spilgtas, bet mazāk nosvērtas, pārdomātas, dziļi analītiskas, morāli un cilvēciski „priekšzīmīgas”, dažbrīd izjaucot sabiedrības līdzsvara sajūtu. Tas viss neveicināja konsolidāciju un spēku koncentrāciju nosprausto mērķu sasniegšanai. Žēl.
  Dombrovska ilgus gadus koptais tēls – „arī viens ir karotājs” , bieži izsauca „neticīgu apbrīnu”, bet neradīja prieku, par Tautas mīlēta, bet paša partijas „pieciesta” Tautas tribūna panākumiem. Prieks bieži mijās ar līdzjūtību (Mēs par viņu balsojam, bet… „Viņš taču Viņējais, kāpēc Viņi Viņu neatbalsta, vai vismaz „nepakāpjas” uz Viņa „veiksmes”? Kāpēc mēs Viņu mīlam, bet partija tikai tolerē?). Vienotība (neesam nevainīgi – arī Mēs – Latvija), kas gadiem profitēja no Dombrovska, gadiem grieza pa šķēlei no Viņa panākuma, bet nedeva Viņam nekā pretī… Žēl.
  Strauji „lienoši”, paklusām un nedefinēti tika nomainīti visi (izņemot Pavļutu un Kozlovski) neVienības ministri. Paslepus, „noslēpumainu spēku izMobēti” pa vienam, bet ar atpakaļvērstu skatu redzam, ka plānveidīgi, nežēlīgi, sistemātiski, cits pēc cita Koalīciju pameta Satiksmes, Tieslietu, Izglītības, Vides un Pašvaldību, Kultūras Ministri(daži pat atkārtoti). Sevišķi kurioza bija KM atstādināšanas afēra, kas turpinājās vairākus gadus. Finālā Dombrovski piespieda rīkot „garo nažu Bērtuļu nakti”, bet LNO vadības demisiju pat „nedefinētie spēki” neuzdrošinājās anulēt. Vismaz par to – Paldies. Tāds neparasts, bet permanents „Valsts apvērsums”, kas vainagojās panākumiem 2013.g.27.novembrī. A. Bērziņš uzreiz paziņoja, ka ar gandarījumu pieņem demisiju, grib „neierobežoti plašu koalīciju” (ko gan tas varētu nozīmēt?) un, ka viņa favorīts Ministru Prezidenta amatam ir (prokrieviskais) Rinkevičš. (ĀM – „Slepena – Traģiska – Ziņa pēc Viļņas Eirosanāksmes– Lietuviešu Diplomāti nepirks MAXIMĀ CoCa – Colu. Dižtraģiskas Gaviles?)
  Nedaudz kārtis pamaisīja Āboltiņa ar Kalnieti. Tās piedāvāja Piebalgam nākt uz Rīgu, lai Āboltiņa varētu to aizvietot EK komisāra krēslā un tādējādi jau „iesildīt vietiņu”, mērķējot nokļūt, ienesīgajā amatā.
  Vienotībai jau izdevies sadarbībā ar tandēmu – SC un ZZS praktiski likvidēt Reformu partiju. Plānveidīgi, sistemātiski un ar zināmiem panākumiem, tās diskreditē NA.
  Kas atliek?
  Piebalgs? Pabriks, Kariņš, Dālderis. Divi beidzamie – tāds „niekalbju piedāvājums” lai pateiktu: „A mums Vienotībai vienalga, hāāāā”, ne mums vajag Tiesībsargu, ne Ģenerālprokuroru, ne Prezidentu, ne Premjeru. Solvita jāiekārto un visss. Fsjõ. Točka.” Viss jāsakārto tā lai pēc Saeimas vēlēšanām Latvija būtu laimīga par Rinkeviču Premjera amatā un „lielo koalīciju, SC vadībā”. Lēnām (pagaidām novēršami, bet ne ilgi vairs) uz to iet!
  Mūsu uzdevums izsaukuma zīmi nomainīt pret jautājuma, bet labāk Nolieguma zīmi. Mēs visi esam šodien par to atbildīgi.

 18. Maskavas ” sarkanā zvaigzne” – būtu pareizāk

 19. Ka tikai tas bijušais komunists savā “zvaigžņu stundā” nesataisa ziepes!

 20. Kāda nu tur zvaigžņu stunda……..man kauns, ka mums ir tāds prezidents….te raud….te draud…..te runā ne to ko var saprast…….tagad ar……maisa tik gaisu…..

 21. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Neaizmirsīsm, ka Latvijas prezidents ir komunists un bija kolaborantu valdības loceklis. Nevaru iedomāties, ka kaut kas tāds varētu notikt Čehijā, Polijā vai Vācijā. Patiesībā tikai viens komunists bija noželpjis savu rīcību pagātnē un atstājis testamentu savai tautai – tas ir Eduards Berklāvs, kas perfekti zināja kas ir sovetkomunisms, parādot latvieša nacionālo stāju.

 22. Neizskatās, ka šis prezidents kaut ko domā un lemj. Visi izteikumi, aicinājumi un lēmumi kā no Krievijas vēstniecības. Kāda tur zvaigzne! Dziestošs mēnes – pavadonis krievu saulei.

 23. Neredzu zvaigžņu stundu… Redzu,ka emocijas valda par saprātu Bērziņa galvā. Mums vajadzēja stabilu valdību šai grūtajā brīdī,bet ne neziņu.Labāku par Dombrovski tāpat neatradīs,bet tautai tas izsauc nedrošību par rītdienu. Bērziņš rīkojās ne tautas interesēs,,,,,,,,,,,

 24. Nezin kāpēc Krustiņš te stāsta acīmredzamas aplamības. Realitātē visas latviešu partijas Saeimā konsolidējas, veidojot vienotu koalīciju, bet Krustiņš te filozofē par SC iekļaušanu valdībā. Kas tas ir?
  Pasūtījums vai vecuma dilērijs,jo tas viss nu nekādi neiet kopā ar loģiku un esošo situāciju.

 25. Uzskatu, ka tas vispār bija prezidenta necienīgs gājiens tādā Latvijai smagā brīdi vēl izraisīt jukas ar jaunas valdības veidošanu.

 26. prezidenta kauna stunda

 27. Prezidenta viedokļi pēdējā laikā arvien vairāk sakrīt ar SC viedokļiem. Nevajag daudz prāta lai saprastu kur viņš stūrē. Droši vien domā, ka būs gudrāks par visiem pārjiem. Bet tomēr nesaprot vienu pavisam vienkāršu lietu, proti, saliedēt latvijas tautu var tikai balstoties uz latviešu pozicijām. Ja mēs laiposim, mēģināsim samierināties ar visu izdabāt svešiniekiem, kļūsim tikai smieklīgi un ar katru gadu Latvijas nedraugu balsis kļūs ar vien skaļākas un indīgākas. Viņi smiesies arī par pašu Bērziņu.

  • Izskatās un ir liela varbūtība, ka prezidents ir Krievijas aģents. Klusēja, klusēja un izšāva brīdī, kad tas izdevīgi Krievijai, bet kaitīgi Latvijai, citām Baltijas valstīm un arī Ukrainai. Vai prezidenta nākošais paziņojums būs, ka Ukrainai jāapvienojas ar Krieviju, jo ukriaņu un krievu tautas ir vienotas un kā nekā slāvi?

  • Es domaaju, ka prezidents ir iists “krievmiilis”. Latvieshu tauta vinjam – bijusi nebijusi! Es par Beerzinju biju agraak labaakaas domaas.

Draugiem Facebook Twitter Google+