Ekonomika
Tehnoloģijas

Rīgā notiks starptautiska kiberdrošības konference0

Foto: © Dreaming Andy – Fotolia.com

25. oktobrī Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, notiks lielākā kiberdrošības konference Baltijā DSS ITSEC, pulcējot vismaz 500 starptautiska mēroga IT drošības industrijas profesionāļus, nozares uzņēmumu un valsts iestāžu pārstāvjus.

Pasākumam aicināti pieteikties IT drošības profesionāļi, biznesa vadītāji, datu aizsardzības speciālisti, pētnieki un pārējie kiberdrošības entuziasti.

Līdz ar tehnoloģiju attīstību pieaug arī krāpšana un kibernoziedznieku aktivitātes, tieši tāpēc DSS ITSEC pievēršas jaunākajām nozares tendencēm un tehnoloģiskajiem risinājumiem.

Konferences apmeklētājus sagaida 57 prezentācijas 7 paralēlās sesijās, kurās tiks runāts par kibernoziegumu ietekmi uz ekonomiku un uzņēmumu drošību, sniedzot iespēju apmeklētājiem izglītoties un tikties ar augsta līmeņa kiberdrošības ekspertiem.

Interneta lietotāji sastopas ar miljoniem uzbrukumu mēģinājumiem dienā – tādi apdraudējumi, kā pikšķerēšana, biznesa epastu kompromitēšana un izspiedējvīrusi rada tūlītējus un apjomīgus zaudējumus. International Data Corporation (IDC) norāda, ka kibernoziegumi gadā rada 600 miljardus ASV dolāru lielus zaudējumus.

DSS ITSEC dibinātājs un organizators Andris Soroka norāda, ka konferencē tiks aplūkotas tādas tēmas kā kibernoziegumi, kiberdrošības politika, Eiropas Savienības jaunā kiberdrošības stratēģija, publiskā un privātā partnerība.

Tāpat eksperti spriedīs par drošību, mākslīgā intelekta tehnoloģiju nozīmi kiberdrošībā, mobilo ierīču drošību, izspiedējvīrusiem un tīkla drošību. DSS ITSEC ir iedvesmojošs un motivējošs pasākums, ar mērķi stiprināt sadarbību Baltijas reģionā.

Drošības pētniekiem aktuāla būs sesija “Ētiskais hakeris darbībā”, kurā demonstrēs, kā darbojas hakeru un kibernoziedznieku domāšana. Paralēli prezentācijām, dalībniekiem būs iespēja apmeklēt interaktīvo izstādi, kurā vadošie Latvijas IT nozares uzņēmumi prezentēs ar kiberdrošību saistītus pakalpojumus un risinājumus.

Tāpat paredzēta paneļdiskusija un kiberdrošības treniņu darbnīca.

Konferencē par dažādiem tehnoloģiskiem un administratīviem risinājumiem runās Latvijas eksperti: Deniss Čalovskis, Sintija Deruma, Intars Garbovskis, Alise Silde, Egils Stūrmanis, Toms Pēcis, Deivids Golubs, Katrīna Zariņa, Andris Bariss, Juris Trošins.

Konference norisināsies 25. oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no plkst.9.00 līdz 18.00.

Konferenci varēs vērot arī tiešraidē internetā.

Konferenci rīko SIA “Data Security Solutions”. Galvenie atbalstītāji – “ALSO”, “IBM”, “Arrow”, “Lattelecom”, “Fortinet”, “Juniper Networks”, “Kaspersky Labs”, “Palo Alto Networks”, “Barracuda” un citi.

Konference tiek rīkota Eiropas Kiberdrošības mēneša ietvaros.

DSS ITSEC ir Baltijas valstīs lielākā ikgadējā IT drošības konference un izstāde, kuru kopš 2010. gada rīko “Data Security Solutions” sadarbībā ar vadošajiem IT uzņēmumiem.

Saistītie raksti

Kiberdrošības konference DSS ITSEC sniedz iespēju apmeklētājiem dalīties pieredzē un papildināt zināšanas par IT drošību.

Konferences mērķis ir stiprināt Baltijas reģiona kiberdrošību un dot vietējiem speciālistiem iespēju satikt augsta līmeņa starptautiskos ekspertus un izglītoties par jaunākajām nozares tendencēm un tehnoloģiskajiem risinājumiem. Konferences darba valoda – angļu.

LA.lv