×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Rimšēvičs: šis gads būs daudz nervozāks nekā aizvadītais gads un ar daudz lielāku neziņu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Šis gads būs daudz nervozāks nekā aizvadītais gads un ar daudz lielāku neziņu, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

“2015.gads noteikti būs daudz nervozāks un ar daudz lielāku neziņu. Notikumi Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā, neziņa par naftas cenām, neziņa par Eiropas ekonomikas izaugsmi rada lielu spriedzi. Tā rezultātā mēs skaidri redzam, ka Latvijas ekonomika bremzējas un izaugsme būs lēnāka. Mēs gribētu, lai cilvēki to apzinās, ar to rēķinās un neuzvedas tā it kā mēs atkal būtu treknajos gados, kad mēs varējām pieprasīt līdzekļus no budžeta un mūs neinteresēja, no kurienes tie tiks ņemti. Mums ir jābūt ļoti saprātīgiem, ir jāatceras krīzes laika mācības un ir jāmēģina šis gads nodzīvot mierīgi,” teica Rimšēvičs.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka 2014.gads bija ļoti labs gads un nākamajos gados varēsim priecāties, ka ir bijuši arī atelpas gadi – 2012., 2013. un 2014.gads -, kuru laikā Latvija ir uzkrājusi zināmus “taukus”.

Rimšēvičs teica, ka, ņemot vērā pēdējos notikumus Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā, pēc Latvijas Bankas ātrajām aplēsēm, Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) 2015.gadā varētu pieaugt par aptuveni 2%. “Arī kopējā ekonomiskā aktivitāte reģionā noteikti bremzēsies, taču mēs vienalga būsim salīdzinoši straujāk augoša ekonomika nekā citas Eiropas monetārās savienības dalībvalstis, bet tā vairs nebūs izaugsme 3-4% apmērā,” sacīja Latvijas Bankas prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Skolām nekad nav bijuši treknie gadi, visu laiku tikai ir aicinājumi būt saprātīgiem…

  2. Man vispār šķiet, ka tieši stabilitātes, miera, pastāvības un uzticamības trūkst. Izaugsme kā tāda var arī traucēt iepriekšminētajām.

Draugiem Facebook Twitter Google+