×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

Roka rapsods Roberts Velss sadziedās ar Busuli un Kerēvicu 


Foto - LETAFoto - LETA

Vecgada priekšvakarā – 30. decembrī – “Arēnā Rīga” notiks iespaidīgs Jaungada lielkoncerts “Rhapsody In Rock” jeb “Roka rapsodija”, kurā slavenus pasaules populārās mūzikas grāvējus simfoniskā orķestra pavadībā atskaņos slavenais zviedru pianists, komponists un dziedātājs Roberts Velss. Kopā ar viņu krāšņajā koncertā skatītājus priecēs amerikāņu dziedātāja La Gajlia un divi lieliski pašmāju solisti – Intars Busulis un Ieva Kerēvica.

Skandināvijas valstis, jo sevišķi Zviedrija, pasaulei devušas vērā ņemamus vārdus uz populārās mūzikas skatuves. Viens no viņiem ir arī zviedrs Roberts Velss, mūziķis, kurš izdevis piecus albumus, kas sasnieguši zelta un platīna statusu, aizvadījis koncertus visapkārt pasaulei, komponējis skaņdarbus 2008. gada Pekinas olimpiskajām spēlēm, kā arī ieguvis neskaitāmus apbalvojumus dažādās valstīs.

Bet, protams, sevišķi iemīļots Roberts Velss ir dzimtajā Zviedrijā, kur ir nacionālā mēroga Raimonda Paula statusā. Nav arī noslēpums, ka 52 gadus vecais Velss ir daudzu sieviešu kārtas klausītāju mīlulis, pateicoties visai izskatīgajai ārienei.

Jāteic, ka Velsa koncerti nebūt nenorit akadēmiska pianista koncertu atturīgā manierē, tieši pretēji, viņš iemieso brīvu rokenrola garu, mēdz spēlēt ne tikai greznus koncertflīģeļus, bet ierasties ar elektriskajām klavierēm vai, piemēram, atskaņojot slaveno “Smoke on the Water”, reizē ar muzicēšanu līdz ceļiem iebrist ūdenī. Tāpēc nav brīnums, ka līdz ar atraktīvā zviedra aizrautību koncertos skatītāji nevēlas sēdēt, bet kā kārtīgā rokkoncertā pat lauž krēslus un ceļas kājās dejot! Ne velti iepriekšējo reizi, 2007. gadā viesojoties Latvijā, mūziķis aicināja apmeklētājus ierasties džinsos. Viņš uzskata, ka brīvais apģērbs, līdzīgi kā viņa koncerti, lieliski nojauc robežas starp klasiku un roku.

Iepriekšējā reizē Velss Latvijā uzstājās kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, bet šoreiz, atgriežoties koncertprogrammā “Rhapsody In Rock”, viņš uzstāsies Kauņas simfoniskā orķestra pavadībā. Roka rapsodijas šovs ir Velsa vizītkarte jau vairāk nekā 20 gadus, kuru laikā šovs piedzīvojis dažādas izmaiņas un izrādīts visā pasaulē, tostarp, piemēram, Karaliskajā Albertholā, savukārt 2005. gadā “Rhapsody in Rock” Zviedrijā tika nominēts kā gada labākais notikums.

Koncertā Rīgā roka rapsodijas ietvaros skanēs 20. gadsimta neaizmirstamākie skaņdarbi, tostarp “AC/DC”, “Queen”, “Status Quo” un, protams, zviedru lepnuma – grupas “ABBA – un citu, kopumā vairāk nekā 20, visā pasaulē slaveni skaņdarbi.

Kopā ar slaveno zviedru uz skatuves kāps arī mūsu lieliskie mūziķi Intars Busulis un Ieva Kerēvica, kā arī mūsu publikai nepazīstamā amerikāņu džeza dziedātāja La 
Gajlia, kura jau izpelnījusies ievērojamu atzinību pasaules mūzikas kritiķu un skatītāju vērtējumā.

“Nezinu, pēc kāda principa slavenais zviedru roka pianists Roberts izvēlējās tieši mani, bet, protams, priecājos, ka piedalos šādā koncertā, kas būs patiešām grandiozs,” stāsta I. Busulis, kurš pašlaik gatavo vairākus rokmūzikas skaņdarbus, kurus dziedās gan solo, gan duetā ar I. Kerēvicu un La Gajliu. Viņš piebilst: “Tik bieži nemaz negadās izdziedāt vairāk nekā 20 gadus senu, īstu roka klasiku, kur balsij ir ko turēt augstajos reģistros. Atzīstos, leģendāro “Smoke on the Water” dziedāšu pirmoreiz. Ar nepacietību gaidu arī koncerta dienu, kad satikšu amerikāņu vokālisti La Gajliu un, protams, pašu Robertu Velsu. Līdz šim esam sazinājušies tikai e-pastā – būs prieks iepazīties!”

Varbūt noder!!


Koncerts 30. XII 20.00 “Arēnā Rīga”

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena Ls 10,50 – 42.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+