×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. septembris, 2016
Drukāt

Rotko centrā sāksies starptautisks gleznošanas simpozijs

Foto - LetaFoto - Leta

Marka Rotko mākslas centrs Daugavpilī.

Nākamajā nedēļā, 15. septembrī plkst. 17, ar triju mākslinieku izstādi Daugavpils viesnīcas Park Hotel Latgola telpās tiks oficiāli atklāts 12. Starptautiskais gleznošanas simpozijs “Mark Rothko 2016”, LA.lv uzzināja mākslas centrā.

Starptautiskais gleznošanas simpozijs, cildinot izcilā daugavpilieša Marka Rotko piemiņu, tradicionāli tiek organizēts septembrī, lai ar simpozija dalībnieku darbu izstādes atklāšanu 25. septembrī sveiktu mākslinieku dzimšanas dienā. Taču nu jau kārtējo gadu simpozijs ir arī neatņemama 5. mūzikas un mākslas festivāla Daugavpils RESTART 2016 sastāvdaļa, veicinot mākslas jaunrades procesus Daugavpilī.

Šogad gleznošanas simpozijs uz starta taisnes ir jau 12. rudeni un šī gada simpozija programma apliecina, ka mākslinieki divu nedēļu garumā ne tikai radīs jaunus darbus, iedvesmojoties Daugavpils vidē, bet arī vadīs meistardarbnīcas un darbnīcas, prezentēs savus portfolio. Kopā simpozijā piedalīsies deviņi gleznotāji no deviņām pasaules valstīm: ASV, Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas, Turcijas, Nīderlandes, Šveices, Francijas un Latvijas.

Simpozija ietvaros 18. septembrī Daugavpils novada kultūras centrā plānota tikšanas ar Daugavpils gleznotāju un starptautiskā simpozija Mark Rothko starptautiskās žūrijas locekli un arī kādreizējo simpozija dalībnieci Silvu Linarti viņas personālizstādē “Redzējums”. Savukārt tradicionālie Rotko lasījumi 23. septembrī šogad noritēs mākslinieka Solomona Geršova 110. jubilejas zīmē.

Simpozija izstāde kopā ar citām Rudens sezonas izstādēm Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta 25. septembrī plkst. 16.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+