×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. oktobris, 2013
Drukāt

Sāk ceļu uz Sočiem

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Trīspadsmit bobslejisti Latvijas izlases galvenā trenera Sanda Prūša vadībā šodien dosies uz treniņu nometni Lillehammeres ledus trasē Norvēģijā, lai iezīmētu pirmos metus komandai, kas nākamā gada februārī startēs ziemas olimpiskajās spēlēs Krievijas kūrortpilsētā Sočos.

Trīs vai divas?


Olimpiskās komandas kandidāti ar minimālām pārmaiņām ir tie paši, kas bobsleja Pasaules kausu (PK) un Eirokausu (EK) izcīņas sacensību seriālos startēja iepriekšējā sezonā, proti, piloti Oskars Melbārdis, Oskars Ķibermanis un Uģis Žaļims, stūmēji Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Intars Dambis, Jānis Strenga, Raivis Broks, Vairis Leiboms, Helvijs Lūsis, Raivis Zīrups un Kristaps Kalniņš. Starpsezonā viņiem pievienojās divi Latvijas rekordisti vieglatlētikā – desmitcīņnieks Edgars Eriņš un sprinteris Ronalds Arājs, taču pēdējais guvis kārtējo savainojumu, tādēļ Soču spēles viņam acīmredzot ies secen. Eriņš centīsies tajās nokļūt. Diemžēl izlases kandidātu loku paplašināt nespēja neviens no Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) rīkotajiem jauno talantu konkursiem.

Tomēr ar šiem 13 bobslejistiem ir gana, lai izveidotu trīs ekipāžas tiklab divnieku, kā četrinieku sacensībām, plus viens rezerves stūmējs, ja nu kas. Olimpiskajām spēlēm Sočos ar trim ekipāžām kvalificēsies komandas no pirmajām trim valstīm nāciju rangā, turpmākās sešas – tikai ar divām. Kvalificēties iespējams, piedaloties gan PK, gan EK seriālos, kas sāksies novembra priekšpēdējā nedēļā, bet rangam svītra tiks pavilkta 19. janvārī.

Vai trīs ekipāžu olimpisko kvotu izcīnīt pa spēkam arī latviešiem? LBSF viceprezidents Zintis Ekmanis: “Skatīsimies, kā mums veiksies sezonas sākumā. Taču maksimālā kvota ir koks ar diviem galiem. Divas spēcīgas ekipāžas izveidot varam jebkurā gadījumā, bet ja savus pašreizējos spēkus sadalīsim pa trim ekipāžām, var iznākt ne šis, ne tas. Tomēr pacīnīsimies.”

Līderis Melbārdis


Sacensības PK seriālā sāksies 21. novembrī Leikplesidā (ASV) un pēc nedēļas turpināsies Kalgari (Kanāda). No 14. decembra līdz 26. janvārim bobslejisti startēs vēl piecos PK posmos Vācijā, Šveicē un Austrijā. Divi no šiem septiņiem posmiem būs dubulti – Leikplesidā un Vinterbergā (Vācija) gan divnieki, gan četrinieki sacentīsies pa divi lāgi, tāpat kā viņsezon vairākos EK posmos. Šoziem cīņa par Eirokausiem notiks sešos posmos ar startu 20. novembrī Altenbergā (Vācija) un finišu 19. janvārī Sanktmoricā (Šveice).

Zintis Ekmanis stāsta, ka piedalīties PK sacensībās mums ļauts tikai ar divām ekipāžām, tādēļ trešajai jāstartē EK seriālā. Droši var apgalvot, ka starp pirmajām būs ekipāža ar pilotu Oskaru Melbārdi. Iepriekšējā sezonā viņš un komandas stiprākais stūmējs Daumants Dreiškens PK posmos izcīnīja pa sudraba un bronzas medaļai divniekos, palīgā ņemot Arvi Vilkasti un Intaru Dambi, abiem bronza arī četriniekos, bet sezonu Melbārža četrinieks beidza ar uzvaru Soču trasē, kurā par medaļām būs jācīnās arī no 16. līdz 23. februārim. Pilotu kopvērtējumā Oskars Melbārdis bija otrais gan divniekos, gan četriniekos, bet abu disciplīnu summā – pirmais. PK apritē negaidīti sekmīgi iekļāvās arī jaunais pilots Oskars Ķibermanis, bet ekipāža ar Uģi Žaļimu pie stūres gandrīz visu sezonu startēja EK sacensībās.

Kurš ar kuru?


Tomēr vēl nav zināms, kur un kādā sastāvā katra no Latvijas ekipāžām aizvadīs nākamo sezonu. Bobslejisti tai gatavoties sāka jau pavasarī, jūnijā sanāca kopā, lai svīstu treniņu nometnēs Ventspilī, Rīgā un Siguldā. Testi mākslīgā ledus starta estakādē rāda, ka fiziskais spēks gada laikā pieaudzis visiem.

Taču bobsleja specifiskās nianses viņi slīpēs Lillehammerē, jo Siguldas trasē nevar braukt ar četriniekiem. Sandis Prūsis grib pārliecināties, kuram no stūmējiem startā visefektīvāk būtu darboties kamanu labajā pusē, kuram kreisajā vai aizmugurē, kā veicas ar ielēkšanu bobā. Ekipāžu komplektēšanā jāņem vērā arī katra bobslejista svars. Sezonas starta sastāvus un komandas taktiku Prūsis paziņošot 5. novembrī pēc atgriešanās no Lillehammeres, kur bobslejisti sāks garo ziemas tūri ar galamērķi 23. februārī Sočos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+