Ekonomika
Bizness

Saukāna “RBSSKALS Būvvadība” lūdz sākt tiesiskās aizsardzības procesu 16


Māris Saukāns
Māris Saukāns
Foto: LETA

“RBSSKALS” grupas būvniecības uzņēmums “RBSSKALS Būvvadība” šodien Zemgales priekšpilsētas tiesā iesniedzis lūgumu ierosināt tiesiskās aizsardzības procesu (TAP), aģentūru LETA informēja uzņēmums.

Uzņēmums norāda, ka paredz TAP laikā reorganizēt kompānijas darbību un pārvarēt krīzi būvniecības nozarē Latvijā.

“”RBSSKALS” grupa būvniecības tirgū darbojas jau vairāk nekā 24 gadus, gadā vidēji nodrošinot 800 darbavietu. Mūsu darbības laikā esam pieredzējuši gan ekonomisko augšupeju, gan lejupslīdi, savukārt šobrīd uz TAP raugāmies kā uz vienīgo iespēju saglabāt savu profesionālo darbību,” atzīst “RBSSKALS Būvvadība” valdes priekšsēdētājs Māris Saukāns.

TAP pieteikšanas mērķis ir uzņēmuma darbības reorganizācija ar papildus finansējuma piesaisti, lai stabilizētu “RBSSKALS Būvvadība” darbību, pārvarētu krīzes situāciju, un arī turpmāk uzņēmums būtu konkurētspējīgs un stabils tirgus dalībnieks.

Patlaban ir uzsāktas sarunas ar potenciālajiem investoriem par nosacījumiem reorganizācijas procesam, sarunās piedaloties arī “RBSSKALS” grupas finansējošajai bankai “Citadele”, informē uzņēmums.

“RBSSKALS Būvvadība” norāda, ka jau no pagājušā gada būvniecības nozarei ir pienākuši ļoti grūti laiki. Pagājušajā gadā tika pabeigti un nodoti ekspluatācijā lielākā daļa no esošajiem lielajiem publiskajiem būvniecības projektiem, tai pašā laikā jauni to vietā nav nākuši. Galvenais iemesls tam ir nespēja savlaicīgi apgūt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus nākošajam plānošanas periodam, kā ietekmē būvniecības nozare ir sākusi stagnēt.

“”RBSSKALS Būvvadība” situācijai būtu jāliek aizdomāties kaut nedaudz dziļāk būvniecības nozares problemātikā pēc patiesības un būtības. Ne jau ES fondu naudas apgūšana ir vienīgā problēma, tā ir tikai kārtējo reizi bēdīgā fakta konstatācija. Īstās būvniecības nozares problēmas, kuru seku ķīlnieki mēs esam un par kurām esam daudz runājuši, bet nevienam nav bijis pa spēkam tās atrisināt – pelēkais sektors, pelēkie iepirkumi, pelēkās algas, būvniecības likumdošanas interpretācijas patvaļa un nogalinoši zemākās cenas sindroms. Šo, it kā neesošo lietu pastāvīgā klātbūtne, ir kā ļauns vīruss, kas neļauj nozarei atveseļoties. Vienīgais par ko mēs varam uzņemties vainu, ir tas, ka pietiekami laicīgi neesam bijuši uzstājīgāki vai pat agresīvi, lai tie, kas ir tiešām atbildīgi par šo problēmu risināšanu, uzņemtos līdzatbildību,” uzsver Saukāns.

Jau ziņots, ka VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) augusta sākumā paziņoja, ka tie vienpusēji lauzīs līgumu ar bijušās Tabakas fabrikas Miera ielā 58A pārbūves darbu veicēju “RBSSKALS Būvvadība”, jo uzņēmējs nav iesniedzis līgumsaistību izpildes garantiju. Tabakas fabrikas telpās bija plānots nodrošināt Jaunā Rīgas teātra darbību. Tomēr vēlāk VNĪ apturēja līguma laušanas procesu ar “RBSSKALS Būvvadību”, aicinot “RBSSKALS Būvvadību” nekavējoties sākt mediācijas procesu.

Šī gada 1.septembrī Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa izbeidza būvfirmas “RBSSKALS Būvvadība” maksātnespējas lietu. Lēmums gan vēl ir pārsūdzams. Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsās SIA “Marbella RN Group”.

Uzņēmuma 100% īpašnieks ir SIA “RBSSKALS Holding”, kura īpašnieki ir Saukāns (73,43%) un Andris Treijs (26,57%).

LA.lv