Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
15. augusts, 2014
Drukāt

Senioru koru svētkos Madonā pieminēs Baltijas ceļa 25 gadus

Ilmāra Znotiņa fotoIlmāra Znotiņa foto

Nākamās nedēļas nogalē, 23. augustā plkst. 16, pieminot Baltijas ceļa 25 gadus, Madonas estrādē notiks Latvijas Senioru koru svētki, portālu LA.lv informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Inga Bika.

Svētku programmā iekļautās 15 kora dziesmas, tostarp Madonas himnu “Mosties agri, Madona”, “Līgo dziesmas”, “Savās mājās, savā tēvijā” un “Vecpiebalgas ūdensrozes” izskanēs 1130 dziedātāju balsīs. Madonas deju apriņķa dažādu paaudžu tautisko deju kolektīvi papildinās koncertu ar repertuāru no deju klasikas – “Sudmaliņas”, “Spriguļi” – līdz jaunradei – “Rūgtin, rūga”, “Gavilēšana” un citām.

Koncerta laikā Madonas pilsētas kultūras nama senioru jauktais koris “Mantojums” un diriģente Ināra Stepāne nodos tālāk senioru koru ceļojošo dziesmu karogu, kas no XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem 2013. gadā bijis Madonas kora pārziņā.

Nākamie ceļojošo karogu saņems Alūksnes tautas nama jauktais koris “Brūklenājs” ar diriģenti Sarmīti Brīdaku-Eliasi. Noslēgumā visi koncerta dalībnieki vienosies dziesmotā aplī, lai, ietverot visu Madonas estrādi, aizdegtu Baltijas ceļa atceres ugunskuru.

Senioru koru svētkos piedalīsies 41 koris no visas Latvijas – 13 sieviešu kori, 28 jauktie kori un Valmieras politiski represēto vīru koris “Baltie bērzi”, kā arī divi pūtēju orķestri un septiņi Madonas deju apriņķa tautisko deju kolektīvi.

Koncerta mākslinieciskie vadītāji – Bruno Cabulis un Daiga Galeja, deju virsvadītāja Maija Rijniece, koncerta režisore Ināra Cakule.

Pēc koncerta plkst. 18 sāksies balle, kurā spēlēs Cesvaines pūtēju orķestris un Latvijas Neredzīgo biedrības Strazdumuižas orķestris.

Ieeja Latvijas Senioru koru svētkos bez maksas; tos rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Madonas novada pašvaldība.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu ŠoliĢirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+