×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

“Šica process”, kuram neredz galu (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Divus mēnešus kopš Zolitūdes traģēdijas joprojām nav skaidrības par  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietnieka katastrofu medicīnas jautājumos Mārtiņa Šica atbildību par patvaļīgu informācijas noplūdināšanu.

NMPD direktors Armands Ploriņš 25. novembrī izdeva rīkojumu par sava vietnieka M. Šica atstādināšanu no amata un vienlaikus ar to viņam pasniegts parakstīt atlūgumu. Tas palicis bez paraksta.

Pret M. Šicu tika ierosināta dienesta pārbaude par iespējamu patvaļīgu informācijas noplūdināšanu trešajām personām. Interneta portālos un laikrakstos parādījās ziņa, ka tā saistīta ar Zolitūdes traģēdijā mirušo datiem, bet Veselības ministrija (VM) norādīja, ka pārbaudes iemesls ir cits – cietušo personu (nevis mirušo) neizpaužamas informācijas (personu kodi un diagnozes) publiskošana. Šics to noliedz.

NMPD direktors tūdaļ pēc sava vietnieka atstādināšanas izveidoja četru personu komisiju, kurai jāpārliecinās, vai Šics ir rīkojies likumīgi, vai nav pārsniedzis savas dienesta pilnvaras. Tās vadība uzticēta Renātei Pupelei, NMPD direktora vietniecei neatliekamās medicīnas jautājumos. Tajā iekļauts arī Semjons Štrihs, NMPD Rīgas reģionālā centra vadītājs, Iveta Kalnīte, kvalitātes un personu vadības departamenta vadītāja, kā arī Iveta Judina, juridiskās nodaļas vadītāja.

Tūlīt apritēs divi mēneši, kopš sākta dienesta pārbaude, bet slēdziena joprojām nav. NMPD komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša sacīja, ka process turpinās, grūti pateikt termiņu, kad to pabeigs. Iespējams, pēc pāris nedēļām. Toties M. Šics pastāstīja, ka komisija pāris nedēļas kopš pārbaudes ierosināšanas viņam gatavoja jautājumus, uz kuriem pēc dažām dienām sniedzis atbildi. Viņš uzskata, ka rīkojies likumīgi, traģēdijas otrās dienas rītā informējot par bojāgājušajiem un cietušajiem Rīgas pilsētas Labklājības departamentu, kas to saskaņoja ar Veselības ministrijas valsts sekretāru Rinaldu Muciņu. Turklāt cietušo un mirušo saraksts bijis publiski pie-
ejams NMPD interneta mājas lapā, tiesa, ar dažām neprecizitātēm, kas īsā laikā izlabotas. “Valdība gatavojās ārkārtas sēdei, un arī tai bija nepieciešams uzzināt par cietušajiem un mirušajiem cilvēkiem. Tas, ka par bojāgājušajiem informēju arī vienīgo sabiedrisko organizāciju, kas man to lūdza un kuras uzdevums ir interneta portālā publicēt mirušo cilvēku sarakstu, bija likuma ietvaros, jo informācija nesaturēja datus, kurus likums liedz publiskot, – ne personu kodus, ne diagnozes. Šo informāciju saņēma portāla “Nekropole.info” administrators, kuram ir liela darba pieredze informācijas tehnoloģiju jomā un kurš labi pārzina juridiskās nianses, ko drīkst un ko nedrīkst publiskot.”

Vai Veselības ministrija, kuras pakļautībā atrodas NMPD, nemaz neuztraucas par ieilgušo “Šica procesu”? Ministrijas preses sekretārs Oskars Šneiders atbildēja, ka pārbaude ir ierosināta pamatoti un ka tiesību aktos nav noteikts, kādā termiņā tā jābeidz. Zināms vien tas, ka personu no amata pildīšanas ļauts atstādināt ne ilgāk par trim mēnešiem. Pārbaudē iesaistīta arī Datu valsts inspekcija, tiesībsargs, Valsts policija un citas iestādes, no kurām tiek gaidīts atzinums, tāpēc dienesta pārbaude vēl nav beigusies, sacīja O. Šneiders.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Šica kungs, lai Jums laba veselība. Pieejiet šai lietai filozofiski. Sokrāts arī palika vēsturē, atšķirībā no tiem, kas par viņa likteni lēma.Latvija jūs zina, mīl un ciena.

 2. Nav brīnums, ka pamazām tādus kažociņus, ploriņus un citus atsaldētus ierēdņus sāk uz ielas dauzīt. Iespējams, ka tas vēl ir par maz, saprašana kā nenāk, tā nenāk. Bet lai nu kā, pēc Dieva likuma, katrs saņem to, ko ir pelnījis, tā būs arī par godavīra Šica aizskaršanu.

 3. Päluriäna kantoris laikam galäigi präatu iykäukojis. Un vispäar ko tie 300 darbinieki tur vispäar dara_ Vai tad tieäsäam mäusu valstij nav naudu kur likt_ Un tagad äsäi ansurdäa äSica aptaisäiäsanas epopeja! Fui, fui un väelreiy fui!

 4. Valsts institūcijàm vairs galīgi nav ko darīt. Jāsamazina divkārt štati. Vai vairāk. Kauna nav?

 5. Ko Veselības ministrija un tās pakļautībā esošie ierēdnieciskie kantori par nodokļu maksātāju līdzekļiem sargā – cilvēkus, likumus vai savus amata krēsliņus ? ? ? Ja ir laiks šādām nekorektām intrigām, tas tikai liecina, ka nav patiesas noslodzes. Varbūt, ka vēlama “jauna slota” -, vismaz, cerībai ?! Visu cieņu Dr.Šicam.

 6. Ir valstis, kuru reglamentējošajos dokumentos /katastrofu gadījumā /ir ierakstīts, ka personu sensitīvos datus aizsargājošā likumdošana nevar tikt uzskatīta par attaisnojumu rīcības trūkumam…

 7. Atliek vien teikt: Šica kungs, turieties! Lielākā sabiedrības daļa, kas seko notikumiem, ir Jūsu pusē. Cirkulē tāds cinisks humors: vienīgais, kas Zolitūdes traģēdijas sakarā saņems sodu, būs ārsts Mārtiņš Šics.

 8. Kad valstī ievedīs kārtību un kad visi sāks darboties tiesiski un strādās atbilstoši LIKUMIEM?

 9. Pieprasu Šicu NEKAVĒJOTIES atjaunot amatā un apbalvot par pareizu, ātru un izlēmīgu rīcību traģēdijas laikā. Sodīt Ploriņu par mobingu.

 10. Lieta turpinas ,jo jāpiemeklē piemērots pants kā no Šica atbrīvoties. lai viņam veselība un izturība!

  • Vai tiešām nav neatkarīga jurista, kas nomestu pašu necilo Ploriņu??? Vai vienreiz tas viss nav jāizbeidz??? Izturību Mārtņam Šicam!!!

 11. Kāpēc Latvija ir kļuvusi par burta kalpu valsti?

 12. Joprojām nenorimst kārtējā “vētra ūdensglāzē”. Lieciet taču mierā Šica kungu!!! Tālos novados dzīvojošie, kuriem bērni ,radinieki vai paziņas dzīvo galvaspilsētā, šausmās un neziņā sastinga pie TV ekrāniem, vērojot Zolitūdes traģēdiju. Tikai milzīgu paldies varam pateikt Šica k-gam, kurš pirmais saprata, cik mokoši cilvēkus nomāc šāda situācija. Traģisko īstenību izmainīt vai labot taču nebija iespējams….

 13. Vai Veselības ministrija, kuras pakļautībā atrodas NMPD, nemaz neuztraucas par ieilgušo “Šica procesu”?

  —————-

  Principaa, jaa, tur nav ko vilkt garumaa. Ar kaaju pa pakalju un aaraa shicu no siltaa iereednja kreesla.

Draugiem Facebook Twitter Google+