Latvijā
Novados

Skandāli nav šķērslis 0


Jūrmalas domes ēka
Jūrmalas domes ēka
Foto – Ieva Makare/LETA

“Latvijas Avīze” noslēdz partiju sarakstu līderu vērtējumu pirms pašvaldību vēlēšanām. Tieši partijas piedāvātā mēra kandidāta personīgajām īpašībām – spējai uzrunāt sabiedrību, piedāvāt saprotamus risinājumus un vizuālajam tēlam – bieži ir lielākā nozīme vēlētāju izvēlē. “LA” jau bijušas publikācijas par pretendentiem uz Rīgas, Ventspils, Daugavpils, Valmieras, Liepājas mēru krēsliem. Tās ir pilsētas, kurās šajās vēlēšanās vērojama sīvākā konkurence. Šajā reizē pievēršamies politiski raibajai Jūrmalai, kur šogad par 15 deputātu vietām domē cīnīsies 181 kandidāts no 12 sarak­stiem. Austrumu bagātnieku iecienītās kūrortpilsētas Jūrmalas pastāvīgajiem iedzīvotājiem tradicionāli sāpīgākais jautājums ir nekustamā īpašuma nodoklis un tā atlaides. “Vēlētāju vairākums uzskata, ka pašvaldības budžets veidojas bez viņu līdzdalības, vai katrā ziņā viņi nespēj to ietekmēt un neiebilst, ka tas tā paliek. Tādējādi viņi ne pārāk uztraucas par korupciju un neefektivitāti, jo izsaimniekoti tiek “citu” līdzekļi un netiek jau izsaimniekoti pilnībā, jo kaut kas jau lēnām notiek un uzlabojas. Galvenais, lai neķeras klāt viņu naudas maciņiem. Pieprasījums pēc caurspīdīguma, kvalitatīvas, efektīvas pārvaldes un mērķtiecīgas attīstības nav pietiekams,” novērojis jūrmalnieks un investīciju baņķieris Ģirts Rungainis. Viņš prognozē, ka Jūrmalā arī turpmāk pa spīti skandāliem dominēs ZZS un daudzdzīvokļu blokmāju elektorātā balstītā “Saskaņa”. Jūrmalas sarakstu līderus vērtē jūrmalnieki – žurnālists Dainis Lemešonoks un jurists Lauris Liepa.

 

Māris Graudiņš. Foto - Evija Trifanova/LETA

Māris Graudiņš. Foto – Evija Trifanova/LETA

Māris Graudiņš (“Progresīvie”)

* Dzimis 1953. gadā Zviedrijā, ieguvis bakalaura grādu politikas zinātnē Viskonsinas universitātē ASV (1974) un maģistra grādu Makmēstera universitātē Kanādā (1976), papildus izglītojies arī Rietummičiganas universitātē (1977) un Stokholmas universitātē (1983).

* Dzīvojis Zviedrijā un ASV, bet 1992. gadā atgriezies Latvijā, bijis 5. Saeimas deputāts (“Latvijas ceļš”), vēlāk sabiedrisko attiecību uzņēmuma “Consensus PR” dibinātājs un direktors (1995 – 2005), KNAB lobēšanas regulēšanas darba grupas loceklis (2006 – 2007), Eiropas Parlamenta Informācijas biroja (EPIB) vadītājs Latvijā un lektors Briselē (2005 – 2016). Šobrīd pasniedzējs Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā.

* Sešu bērnu tēvs.

 

“Atslēga ir prasmē pārvaldīt naudu. Man tā ir! Jūrmalai nevajag 16 miljonu eiro vērtu sporta zāli. Nauda jāiegulda cilvēkos, nevis ZZS sponsoru sadārdzinātos iepirkumos. Ar ietaupījumu pieaugs atbalsts gan jaunatnei, gan pensionāriem!”

 

Dainis Lemešonoks: Ir pārāk labās manierēs audzināts un piesardzīgs politiķis, lai spētu uzņemties “jaunās slotas” lomu, ko sola reklāmas bukletā. Tomēr rietumnieciski politkorekts pasaules redzējums, eirobirokrāta rūdījums un konstruktīva pieeja, ko uzrāda arī rūpīgi izsvērts piedāvājums jūrmalniekiem, būtu labs ieguvums pilsētas domei. Citādi tās totālā orientācija uz maskaviešu gaumi un vēlmēm sen jau ir pavisam klīniska.

Atzīme: ★★★★

 

Lauris Liepa: Māris Graudiņš tiecas ieņemt Latvijas pašvaldībām neraksturīgu Rietumeiropas raudzes liberālu nišu. Inteliģenti, artikulēti un galvenais – atšķirīgi no Latvijas pašvaldību politiķu nomenklatūras kalves. Viņa manifests uzrunās gados jaunus pilsētniekus un tos jūrmalniekus, kuri ik dienas traucas uz Rīgas kantoriem un atpakaļ. Protams, arī liberāļi spiesti spēlēt populisma stabuli “Nodokļu atlaides”. Progresīvie vismaz parūpējušies par mērķtiecīgu un saprātīgu pieeju nodokļu atlaidēm, atstājot pilnu nekustamā īpašuma nodokļa summu par dārgajiem īpašumiem nesen pilsētā deklarētajiem īpašniekiem (kuri tikai nesen sākuši maksāt savu ienākuma nodokli Jūrmalai).

Atzīme: ★★★★

 

 

Ņikita Ņikiforovs. Foto - Dainis Bušmanis

Ņikita Ņikiforovs. Foto – Dainis Bušmanis

Ņikita Ņikiforovs (“Saskaņa”)

* Dzimis 1983. gadā, beidzis Rīgas Centra humanitāro ģimnāziju (2001), ieguvis jurista specialitāti toreizējā Baltijas Krievu institūtā (2005) un maģistra grādu civiltiesībās Baltijas Starptautiskajā akadēmijā (2007), kā arī doktora grādu politiskajā zinātnē Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūtā (2010).

* Saeimas deputāts kopš 2010. gada.

* Paralēli politiskajai darbībai strādā par pasniedzēju Baltijas Starptautiskajā akadēmijā un Baltijas Psiholoģijas un menedžmenta augstskolā.

 

“Jūrmalnieki iegūs plašāku sociālā atbalsta programmu, kas tiks finansēta, piesaistot investīcijas, skaidru redzējumu par pilsētas nākotni un plānu pilsētas uzplaukumam, Rīgā strādājošie ikdienā ietaupīs transporta izdevumus.”

 

Dainis Lemešonoks: Šķiet, ka jauneklīgais Saeimas deputāts, ko partija sūta praktiski neizpildāmā misijā “iekarot Jūrmalu”, tiks atstumts malā iekšējā konkurencē. Kauguru vēlētāju simpātijas un krustiņi drīzāk tiks saraksta patiesai līderei – Larisai Loskutovai, kas ir domniece jau otrajā sasaukumā. Programma – šķiet, balstoties viņas pieredzē – precīzi atspoguļo “Saskaņas” pamatelektorāta vajadzības un cerības. Protams, arī tā ilūzijas “dzīvot ne sliktāk kā Ušakova Rīgā”.

Atzīme: ★★★★

 

Lauris Liepa: Ņikita Ņikiforovs sola nolikt savas vieglās dienas Jēkaba ielas nama bezpersoniski drošajos opozīcijas krēslos un doties nevienlīdzīgā cīņā par cittautiešu saskaņu ar piejūras zvejnieku ciematu pēctečiem. Tomēr satraukumam nav pamata, jo Jūrmalā “Saskaņai” ir savs stabils vēlētājs, kuru partija arī mērķtiecīgi zvejo. Programmā konkrēti uzrunāti Kauguru daudzstāvmāju iemītnieki – gan konkrēti, gan aizplīvuroti (“nevienlīdzības mazināšanu dažādos Jūrmalas reģionos”). Ar nepacietību gaidīsim, vai “Saskaņas” pirmais numurs pārņems Romas plebeju tribūna piemēru un kaut virtuāli noņems aizkarus no saviem logiem.

P. S. Interesanti, kā izskatīsies tā partijas programmas sadaļā “Sabiedriskā transporta pakalpojumi” apsolītā daudzstāvu autostāvvieta pie Dzintaru koncertzāles?

Atzīme: ★★★

 

 

Foto - Evija Trifanova/LETA

Iveta Blaua. Foto – Evija Trifanova/LETA

Iveta Blaua (“Vienotība”)

* Dzimusi 1969. gadā. Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā ieguvusi bakalaura (2000) un maģistra (2004) grādu psiholoģijā, bet Latvijas Lauksaimniecības universitātē – maģistra grādu sabiedrības pārvaldē (2009).

* Strādājusi par psiholoģi mācību iestādēs, 2009. gadā ievēlēta Jūrmalas domē no “Vienotības” saraksta” un 2013. gadā pārvēlēta no šī paša saraksta.

* Kopš 2011. gada SIA “Latvijas Nacionālais metroloģijas centrs” valdes locekle.

 

“Iestāsimies – par nekustamā īpašuma nodokļa jautājuma sakārtošanu, lai cilvēki būtu droši par savu mājvietu. Senioriem jāievieš lietderīga veselības apdrošināšanas polise. Bērniem un jauniešiem uzlabosim skolu infrastruktūru, nodrošināsim brīvā laika pavadīšanas iespējas ar rotaļu un sporta laukumiem, jauniešu māju, kur pulcēties un radīt jaunas idejas, un uzlabosim jūrmalnieku sadzīvi.”

 

Dainis Lemešonoks: Solījums sadarboties ar partijas Eiroparlamenta un Saeimas deputātiem un ministriem skan pavisam žēli – publika redz, ka “Vienotības” ietekme valsts politikā neapturami sarūk. Programma ir rūpīgi pārdomāta un visaptveroša, taču saraksta kandidāti un tā līdere nerada pārliecību, ka tiešām spēs solīto īstenot. Blaua darbojās pēdējos divos domes sasaukumos, taču plašāku ievērību guva, liecinot par kādreizējā domes priekšsēža Munkevica mēģinājumu viņu uzpirkt, tā cerot saglabāt savu amatu.

Atzīme: ★★★ (programmas pareizrakstības kļūdu dēļ)

 

Lauris Liepa: Iveta Blaua “Vienotības” saraksta pirmajā pozīcijā ir zināms kompromiss pēc pagājušo gadu tīrīšanām. Deputāte Blaua atgādina mums par seno Jūrmalas lāstu. Viņas liecības kalpo par pamatu iepriekšējā mēra Munkevica apsūdzībai. “Vienotības” (un pirms tam “Jaunā laika”) kādreiz dominējošā loma pilsētas vadībā nu jau pamatīgi noplakusi, tāpēc neatliek nekas konstruktīvāks kā pretnostatīt sevi zaļzemnieku vietvaldim Truksnim, kurš vēlēšanu dienu sagaidīs kriminālprocesa ēnā. “Vienotība” izvēlējusies vēlēšanu devīzi “Par Jūrmalu bez izšķērdības un korupcijas”. Tā vien liekas, ka Jūrmalas nodaļa jau laikus pieskaņo temperatūru kopējai “Vienotības” lietu kārtībai nacionālā līmenī – koalīcijas partija trijjūgā kopā ar politiķi, par kura reputāciju vēl pirms dažiem gadiem runāja nikni un nepiekāpīgi.

Atzīme: ★★

 

 

Andris Čuda

Andris Čuda

Andris Čuda (Nacionālā apvienība)

* Dzimis 1983. gadā. Beidzis Rīgas 3. vidusskolu (2002), Rīgas Stradiņa universitātē ieguvis bakalaura grādu uzņēmējdarbības vadībā (2005), LU – maģistra grādu starptautiskā biznesa vadībā.

* Kopš 2001. gada SIA “Jūrmalas mežaparki” izpilddirektors/ģenerāldirektors, bijis valdes loceklis SIA “Jūrmalas slimnīca” un SIA “Jūrmalas ūdens”.

 

“Ja tikšu ievēlēts, Jūrmala iegūs jaunu, zinošu un enerģisku mēru, kas vēl ilgi grib dzīvot savā pilsētā. Tikai kļūstot par mēru, es varēšu sakārtot mūsu pilsētas kultūras un vides bagātības, nodokļus, skolas, parkus, veloceliņus, iekšpagalmus un komunālos maksājumus.”

 

Dainis Lemešonoks: Saraksta līderis nāk no pilsētā slavenas uzņēmēju ģimenes. Tās uzņēmums “Jūrmalas mežaparki” ražo bērnu rotaļlaukumu aprīkojumu. NA nodaļa pilsētā vienmēr bijusi ja ne stipra, tad noteikti pamanāma un modra. Tā izlēma šajās vēlēšanās uzsvaru likt uz “jaunajām asinīm”, taču pirmajā trijniekā ir arī vērtīgs cīnītājs gados – Jūrmalas politikas veterāns Aigars Trampe domē darbojās no 1997. līdz 2013. gadam (arī šajā sasaukumā pusgadu nostrādāja ar “mīksto mandātu”, aizstājot Saeimas deputāti). It kā varētu zoboties, ka programmā pārmērīga vieta atvēlēta kultūrai un sportam – pašvaldības politikas nozarēm, kurā nodaļa ir “iesakņojusies”, taču NA uzrunā sev lojālos vēlētājus un atbalstītājus. Tā skaidri zina, ko viņi/-as vēlas dzirdēt. Pluss par Baltijas jūras valstu popmūzikas festivāla ideju.

Atzīme: ★★★★

 

Lauris Liepa: Šajās vēlēšanās arī nacionāļi var īpaši nesaspringt. Tāpat kā “Saskaņai”, arī “Visu Latvijai!”/”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK ir savs pārliecināts vēlētājs, kuru no VL/TB/ LNNK nenovērsīs pat Lielupes savienošanās ar jūru Dubultos (to sola diezgan drīzā laikā un gandrīz neviena partija šo ekoloģisko argumentu nav izvirzījusi priekšplānā). Pozitīva intriga ir apvienības pieteiktais pirmais numurs – 34 gadus vecais uzņēmējs Andris Čuda. Brīnumus gan viņš nesola, bet “Jauni cilvēki jaunai Jūrmalai” ir pietiekami cerīgs piedāvājums. Ar jauniem cilvēkiem bez pietiekamas politiskās pieredzes gan tikai tā liga, ka viņus rūdītie Jūrmalas shēmotāji var veikli un nemanāmi iesaistīt savās šeftēs.

Atzīme: ★★★

 

 

Aleksandrs Bašarins. Foto - Ieva Čīka/LETA

Aleksandrs Bašarins. Foto – Ieva Čīka/LETA

Aleksandrs Bašarins (“Par neatkarīgu Latviju!”)

* Dzimis 1952. gadā, beidzis Jūrmalas 5. vidusskolu (1970), ieguvis fizkultūras audzinātāja kvalifikāciju Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā.

* Strādājis dažādās profesijās (treneris, elektriķis, bārmenis, oficiants, glābējs, ūdenslīdējs, dārznieks). Privātajā biznesā bijis saistīts ar tādiem uzņēmumiem kā AS “Jūrmalas pērle”, SIA “Inter Unico”, SIA “VBH”, SIA “Jūras vējš”, SIA “Interhaus”.

* Bijis Jūrmalas domes deputāts no 2001. līdz 2005. gadam (“Labklājības partija”). Nākamajā sasaukumā 2005. gadā kandidējis no LPP/”LC”, 2013. gadā – no partijas “Uz priekšu, Latvija”, abas reizes neveiksmīgi.

* Aizraujas ar futbolu, minēts Latvijas miljonāru sarakstos.

 

“Padarīšu Jūrmalu par brīvo ekonomisko zonu. Jūrmalniekiem jābūt sociāli aizsargātiem un drošiem par sevi un savu bērnu nākotni!”

 

Dainis Lemešonoks: Vietējais “oligarhiņš” un kājbumbas sporta entuziasts joprojām nevēlas saprast, ka viņa politiskajām ambīcijām vislielākais šķērslis ir paša nenoslēpjamā vēlme padarīt Jūrmalu par savu ambīciju “futbollaukumu”. Tādēļ nevajag brīnīties, ka viņš kopā ar saraksta otro numuru Māri Mežapuķi, agrāko kolorīto domes “politkomersantu”, tagad pilnā nopietnībā sola jūrmalniekus atbrīvot no NATO vai pacelt viņiem vidējās algas par 50%, ieviest “bez vīžu” režīmu un pašvaldībā lietot arī krievu un angļu valodu. Šo divu kungu lielummānijai realitāte vairs nav šķērslis.

Atzīme: 0

 

Lauris Liepa: Aleksandrs Bašarins pavisam noteikti pieskaitāms pie pilsētas rebes zinošu cilvēku loka. Pieredzējušais nekustamā īpašuma attīstītājs un iepriekšējo sasaukumu domnieks pilsētas vēlēšanās pieteicis vēl vienu (Vislatvijas!) sociāldemokrātu kustību un tās programmu piesātinājis ar populistiskiem solījumiem un lāstiem Ziemeļatlantijas līguma virzienā (“Nē sarūsējušiem NATO tankiem!”). Šajā patosa pilnajā tekstā arī atradu visu Jūrmalas programmu pērli: “Mēs atceļam karu!” Protams, XX gadsimta vēsturnieki aizrādīs, ka šis nebūt nav oriģināls sauklis, tā autorība pieder boļševiku partijas ideologiem tieši pirms 70 gadiem. To, cik dzīvas šodien ir boļševiku idejas, redzēsim nedēļas beigās.

Atzīme: 0

 

 

Foto - LETA

Foto – LETA

Gatis Truksnis (ZZS)

* Dzimis 1969. gadā. Beidzis Jelgavas 1. vidusskolu un LU Svešvalodu fakultāti (angļu valoda un literatūra), LU tiesību zinātņu bakalaurs (2008).

* Deviņdesmitajos gados strādājis privātajā sektorā kā tulks, no 1998. gada strādājis Rīgas domes Finanšu departamentā. 2004. gadā iecelts par Jūrmalas domes izpilddirektoru, 2009. gadā ievēlēts Jūrmalas domē no Zemnieku savienības, Kristīgi demokrātiskās partijas un LPP/”LC” kopīgā saraksta, 2010. gadā kļuvis par Jūrmalas mēru. Šo amatu viņam vēlāk vairākas reizes ar skandāliem nācies atstāt, atgriezties un atkal atstāt.

* Tiek pārmesta reklamēšanās par nodokļu maksātāju naudu, partiju finansēšanas pārkāpumi, šaubīgi nekustamā īpašuma darījumi Jūrmalā.

 

“Mēs nodrošināsim politisko stabilitāti, elastīgu un sociāli atbildīgu pašvaldības nodokļu un nodevu politiku. Ar ES fondu apguvi veicināsim jaunu darba vietu radīšanu, celsim izglītības kvalitāti un nodrošināsim kultūras dzīves attīstību un daudzveidību.”

 

Dainis Lemešonoks: Tā dēvētie Jūrmalas “zaļzemnieki” – pārsvarā pārkrāsojušies šleserieši – ir apveltīti gan ar politisku cinismu, gan dūšu riskēt. Viņiem nav ilūziju par “vidējo jūrmalnieku”: tas ir tikpat oportūnistisks un savtīgs, ja ne pat vairāk, kā Aivara Lemberga elektorāts. Arī Jūrmalā “smagos noziegumos apsūdzētais” spēj pieteikt sevi kā pretendentu pilsētas galvas godam – un, ļoti ticams, par tādu kļūt. Spēcīgā, pārliecinošā programma ir medaļas “spožā puse” – ZZS reklāmas plakāti ielās klaji kārdina pilsētniekus “pārdot” Truksnim savu balsi par kādu taustāmu labumu: piemēram, finansiālu atbalstu pensionāriem vai jaunajām māmiņām.

Atzīme: ★★★★★

 

Lauris Liepa: Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksts sākotnēji likās kā nelāga drukas kļūda. Tomēr izrādījās, ka ZZS to bija domājuši pavisam nopietni. Gatis Truksnis – pirmais numurs Zaļo zemnieku listē. Attīstītā demokrātijā neviena partija neiedrošinātos tādu izaicinājumu – piedāvāt vēlētājiem balsot par atceltu mēru, kuru domnieki atbrīvoja no pilsētas vadības pienākumiem, lai tas savus spēkus un intelektu pilnībā veltītu KNAB ierosinātajai krimināllietai. Tiesa, drīz pēc atcelšanas Truksnis atgriezās domes priekšsēdētāja amatā, pateicoties ZZS deputātiem + “Saskaņas” deputātes Sinkevičas balsij (kura par šo, kā viņa pati to nodēvēja, “sirdsapziņas” balsojumu tūlīt arī tika izslēgta no “Saskaņas”). Protams, nevainīguma prezumpcija nozīmē, ka tikai spēkā stājies tiesas spriedums apliecina cilvēka vainu. Tomēr ZZS pieteikums jūrmalniekiem jāvērtē ļoti kritiski vairāku iemeslu dēļ. Kaut vai tāpēc, ka deputāts, kuram draud cietumsods, nav neatkarīgs un neietekmējams. Baidos, ka viņa prioritāte nebūs partijas programmas īstenošana. Vērtējot programmu, jāatzīst, ka tā ir viena no labākajām piedāvātajām – gan praktiskie soļi konkrētu uzdevumu īstenošanai, gan pareizi vērtību orientieri. Tomēr visam pāri gāžas jau vienreiz pilsētā izbaudītais negantais populisms: milzīgās sejas no vides reklāmām burtiski spiež atvērt muti, lai tajā gāztu nodokļu atlaižu, brīvpusdienu, brīvbiļešu un pensiju papildinājumu debesmannu. Šķebīgi.

Atzīme: 0 (ja varētu, tad negatīvi)

 

Arnis Ābelītis. Foto Ieva Čīka/LETA

Arnis Ābelītis. Foto Ieva Čīka/LETA

Arnis Ābelītis (“Tev, Jūrmalai”/JKP)

* Dzimis 1964. gadā. Ieguvis vidējo profesionālo izglītību Rīgas tirdzniecības tehnikumā (pavārs).

* Strādā paša uzņēmumā SIA “Kūriņš”, kopš 2009. gada abus sasaukumus bijis Jūrmalas domes deputāts no “Tev, Jūrmalai” saraksta.

* Šogad priekšvēlēšanu laikā mēģināts nodedzināt Abelītim piederošo kafejnīcu “Kūriņš”.

 

“Manā vadībā Jūrmala iegūs tūrisma pakalpojumu dažādošanu un medicīnas tūrisma segmenta attīstību, kas nodrošinās papildu finanses budžetā. Ieņēmumus novirzīsim grantēto ielu asfaltēšanai, daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu sakārtošanai, kā arī pilnveidosim sociālās garantijas. Veiksim izmaiņas saistošajos noteikumos par vienīgajam mājoklim un zemei piemērojamo NĪN 90% ar likmi 0,2% pašreizējo 1,5% vietā.”

 

Dainis Lemešonoks: Saraksta līderis ir izteikts lokālpolitiķis, jo domē jau otro sasaukumu pārstāv “iedzimto” apdzīvoto Kaugurciemu (tur atrodas viņa restorāns “Kūriņš”), kas sevi pretstata daudzdzīvokļu namu masīviem pāri Talsu šosejai. Tāds arī ir listes otrais numurs Mārtiņš Stulpiņš, kurš deleģējas kā Ķemeru interešu aizstāvis. Taktiskā savienība ar Jauno konservatīvo partiju viņu listi papildina ar vēl dažiem spēcīgiem kandidātiem.

Atzīme: ★★★★

 

Lauris Liepa: Arnis Ābelītis atgriežas, šoreiz pastiprinātā komandā uzņēmis Bordāna jaunos konservatorus un Jūrmalas aizsardzības biedrības kareivjus. Piedāvātā programma ir tikpat praktiska kā saraksta līderis, kuru jūrmalnieki pazīst kā piejūras restorāna vadītāju. “Tev, Jūrmalai” ir izteikta pašvaldības partija, un tās deputāti domē balsoja pragmatiski, neiekrītot attīstītāju izliktajās lamatās zem teritoriālā plāna grozījumu punktiem un citiem īpašajiem lēmumiem, kas sāpīgi skāra citus pēdējā sasaukuma deputātus. Acīmredzot šie argumenti pamatoja principiālo jaunpienācēju lēmumu startēt Ābelīša sarakstā. No šiem deputātiem varam sagaidīt tiešu, atklātu valodu un lēmumus, par kuriem varēsim sagaidīt deputātu atbildes un, ja nepieciešams, arī prasīt atbildību.

Atzīme: ★★★★

 

 

Ilmārs Ančāns. Foto - Edijs Pālens/LETA

Ilmārs Ančāns. Foto – Edijs Pālens/LETA

Ilmārs Ančāns (“Mūsu zeme”)

* Dzimis 1940. gadā. Beidzis Rīgas 1. vidusskolu (1959) un ieguvis ārsta izglītību Pirmajā Maskavas medicīnas institūtā (1973).

* Kopš 1997. gada vairākkārt ievēlēts par Jūrmalas domes deputātu no partijas “Mūsu zeme” saraksta.

* 2005. gadā Jūrmalas domes priekšsēdētāja vēlēšanās Ančānam piedāvāts kukulis, bet viņš par to informēja tiesībsargus, aizsākot tā saukto “Jūrmalgeitas” skandālu.

 

“Mans galvenais uzdevums būs likvidēt legālo politisko korupciju, kas valda Jūrmalā un citur Latvijā. Nav iespējama attīstība, kamēr mūsu valsts nebūs kļuvusi patiesi tiesiska.”

 

Dainis Lemešonoks: Jūrmalgeitas “varonis” pēc neveiksmes iepriekšējās vēlēšanās joprojām atsakās atzīt acīmredzamo: gadi dara savu, viņa vēlētāju loks – tādi antikomunisti, kuriem pat tēvzemieši šķita “kangari”, ķirurga bijušie pacienti u. tml. – ir neglābjami sarucis. Ančāns bija domes deputāts no 1997. līdz 2013. gadam, viņam ir grūti sadzīvot ar domu, ka vairs nevar domes savstarpējās intrigās iemainīt savu atbalstu pret naudīgu pašvaldības amatu.

Tā dēvētai programmai, ko iesniedzis divu kandidātu saraksts (!) es dodu plusu par tās ekstravaganci.

Atzīme: 0

 

Lauris Liepa: Jūrmalas domes veterāns, bijušais disidents Ilmārs Ančāns jau nopelnījis īpašu nodaļu pilsētas korupcijas apkarošanas almanahā. Tomēr sirmajam dakterim uz pagātnes lauriem negribas dusēt. Viņa solista partijas programma drūmi secina, ka “25 gadu laikā par korupciju nav notiesāta neviena “LIELĀ ZIVS”. “Kāds gan tur brīnums, ja jau pat “Valsts prezidents atbalsta politisko korupciju”. Ja kāds vēlas atrasts dr. Ančāna politiskā kursa pieturas punktus vai vismaz programmatiskus solījumus, tad programma nav īstā vieta. Tās lielāko daļu aizņem pārstāsts par deputāta kandidāta saraksti ar valsts prezidenta administrāciju un vēlēšanu komisiju. Kaut kas jau bija jāsaraksta tajā pāris tūkstošu zīmju lauciņā…

Atzīme: 0

LA.lv