Latvijā
Kriminālziņas

Šodien dzēsti 14 meža ugunsgrēki 0

Foto-LETA/AFP

Šodien Latvijā dzēsti 14 meža ugunsgrēki, aģentūra LETA uzzināja Valsts meža dienestā (VMD).

Šodien izdegušo mežu kopējā platība ir 21,8 hektāri.

Latvijā turpinās ugunsnedrošais periods, kas sākās 1.maijā. Šajā laikā, uzturoties mežā, ir jāievēro daži aizliegumi un ierobežojumi, par kuru neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko sodu un arī kriminālatbildību.

Uzturoties mežos un purvos ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus. Tāpat aizliegts kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. Liegts arī atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem un veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Meža izstrādātājiem ir jāievēro prasība, ka cirsmā dedzināt ciršanas atlikumus atļauts tikai ar VMD mežziņa ikreizēju rakstisku atļauju. Savukārt meža īpašniekiem ir jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvoti no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai nepieciešamības gadījumā meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties. Pēc meža ugunsgrēka likvidācijas, attiecīgā meža īpašnieka pienākums ir uzraudzīt ugunsgrēka vietu.

Kā ziņots, 2016.gadā meža ugunsgrēki dzēsti 641 reizes 467 hektāru platībā. Vairumā jeb 75,7% gadījumu meža ugunsgrēka izcelšanās iemesls bija neuzmanīga rīcība ar uguni, bet 15,7% gadījumu tā bija ļaunprātīga dedzināšana.

LA.lv