×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Stross-Kāns apsūdz Sarkozī sabiedrotos par savu krišanu nežēlībā

stross2

Bijušais Starptautiskā valūtas fonda (SVF) izpilddirektors Dominiks Stross-Kāns apsūdzējis ar Francijas prezidentu Nikolā Sarkozī saistītos savus politiskos ienaidniekus, ka viņi iznīcinājuši viņa iespējas kandidēt uz prezidenta amatu.

 

Stross-Kāns intervijā britu laikrakstam “The Guardian” stāstīja, ka viņa plaši atspoguļotā krišanā sabiedrības nežēlībā bija oponentu sarīkota, lai neļautu viņam kļūt par sociālistu kandidātu prezidenta vēlēšanās, kuru otrā kārta paredzēta nākamnedēļ. Bijušajam SVF bosam tika prognozēta uzvara Francijas prezidenta vēlēšanās līdz pagājušā gada maijam, kad viņš tika arestēts Ņujorkā un apsūdzēts viesnīcas istabenes izvarošanas mēģinājumā. Pēc Strosa-Kāna teiktā, lai arī viņam neticas, ka incidents ar istabeni Nafisatu Dialo bija organizēts, tālāko notikuma eskalāciju līdz krimināllietai “izstrādāja tie, kuriem ir politiski plāni”. “Varbūt es biju politiski naivs, taču es vienkārši neticēju, ka viņi aizies tik tālu, es nedomāju, ka viņi varēs atrast jebko, kas mani varētu apturēt,” sacīja Stross-Kāns. Viņš apsūdz aģentus, ka tie pārtvēruši viņa telefonzvanus un nodrošinājuši, lai Dialo dodas uz Ņujorkas policiju un iesniedz pret viņu sūdzību.

Ņujorkas štata varasiestādes 2011. gada 14. maijā sāka krimināllietu pret Strosu-Kānu, pamatojoties Dialo liecībās, kas SVF vadītāju apsūdzēja seksuāla rakstura uzbrukumā un izvarošanas mēģinājumā. Viņš tika arestēts un kādu laiku pavadīja apcietinājumā, bet pēc tam – mājas arestā. Pastāvot šaubām par apsūdzību ticamību, Ņujorkas tiesa pēc prokuratūras lūguma tās 23. augustā atcēla. Starplaikā Stross-Kāns no SVF izpilddirektora amata bija atkāpies. Aptaujas liecina, ka Francijas prezidenta vēlēšanās uzvarēs Ilggadējais sociālistu partijas līderis Fransuā Olands, kura kandidatūra gan parādījās tikai pēc tam, kad seksa skandāls noveda pie Strosa-Kāna krišanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+