Tāds VEF vēl nebija redzēts 0

Aizvadot vienu no labākajām spēlēm atjaunotās komandas vēsturē, “VEF Rīga” Eiropas kausa izcīņas otrā posma spēlē ar 99:76 sagrāva vienu no Spānijas vadošajiem klubiem “Bilbao”.

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Pirmās pazīmes jau ir: Bijušais NATO komandieris brīdina par Kremļa iespējamiem uzbrukuma plāniem saistībā ar NATO mācībām Baltijas jūrā 3

Trīspadsmit iemesti tālmetieni, aizraujošs uzbrukuma basketbols, agresīva aizsardzība un savu trūkumu piesegšana ar visas komandas perfektu mehānismu – tādā līmenī spēlējošs vefiņš šosezon vēl nebija redzēts. Iespējams – vēl nekad. Nemainot sava ansambļa svarīgākos solistus, Ramūnam Butautam otrajā pilnajā sezonā pie “VEF Rīga” stūres ir izdevies izveidot saskanīgu ansambli. Arī pret “Bilbao” varēja manīt, ka rīdziniekiem lieti noderētu kāds pastiprinājums zem groziem, tomēr arī galvenais treneris atzīst, ka tas var izjaukt komandas mikroklimatu. “Pašlaik ir grūti atrast spēlētāju, kurs ne tikai derētu, bet iederētos komandas mehānismā. Ne tikai pēc basketbola, bet arī rakstura kvalitātēm. Papildinājumu meklēsim, bet darīsim to ļoti uzmanīgi, uzskata Butauts.

Uz rīdzinieku spēles diriģentus un uzbrukuma līderi Ērlu Roulendu var nākt skatīties atsevišķi. Tā ir vefiņa tīklos iekļuvusi pērle, šosezon noteikti viens no labākajiem saspēles vadītājiem visā Eiropas basketbolā. Viņa individuālā meistarība bija viens no faktoriem, kas otrajā puslaikā Bilbao vīrus nolieca pie zemes. To atzina arī pretinieku treneris Focis Kacikaris. Savu labāko spēli šosezon aizvadīja Gatis Jahovičs, tradicionālajam melnajam darbam aizsardzībā pieliekot 13 punktus uzbrukumā ar 100 procentu precizitāti. “Izdevās izmantot savas iespējas un jāsaka – beidzot! – izdevās uzvarēt spēli ar uzbrukumu. Pirmajā puslaikā īsti neizdevās spēles aizsardzībā, pēc pārtraukuma bija arī tā. Vienmēr ir patīkami uzvarēt, īpaši tik spēcīgu pretinieku,” sprieda Jahovičs. Tomēr aiz indivdualitātēm slēpās visas komandas spēle. Jau pirmajā puslaikā pie punktiem tika deviņi no desmit vefiešiem, turklāt nevienam nebija vairāk par septiņiem ačiem. Pret šādu komandas garu un spēku Bilbao skaļie uzvārdi bija bezspēcīgi. Starp citu, šis pats Bilbao pērn aizkļuva līdz Eirolīgas ceturtdaļfinālam un pašlaik ir Spānijas čempionāta piecniekā. Nekautrēšos atzīt – otrdienas vakarā “VEF Rīga” spēlēja Eirolīgas līmeņa basketbolu.

“Manuprāt tā bija ļoti skaista uzvara. Atkārtošu to pašu, ko teicu ģērbtuvē – visu spēli aizvadījām disciplinēti, pašaizliedzīgi un kā komanda. Tas ir pareizais ceļš pretī uzvarām. Tagad to pēc iespējas ātrāk jāaizmirst, jo tas ir tikai viens solis mūsu garajā ceļā pretī izvirzītajiem mērķiem,” pārliecinošo uzvaru komentēja rīdzinieku treneris Ramūns Butauts. Lai kā žurnālisti no lietuvieša centās izspiest atziņu, ka tā bijusi mūsējo labākā spēle šosezon, Butauts palika pausceļā: “Pārspēt Eiropas spēcīgā nacionālā čempionāta vienu no labākajām komandām nav ikdienišķa parādība. Taču sportā laimes brīdis ir īss un nākamajā spēlē viss var būt pretēji,” bilda Butauts. Turklāt nākamais pretinieks nedēļas nogalē Maskavā ir no vēl augstākas kategorijas – Maskavas “CSKA”.

EIROPAS KAUSA IZCĪŅA

J grupa

“VEF Rīga” – “Bilbao” (Spānija) 99:76 (25:21, 50:44, 75:61). Roulends 30, Jahovičs 16, Zavacks 11, Janičenoks 10, Kavaļausks 9, Daniels 8, Bertāns 7, Bērziņš 6, Blaus 2, Strēlnieks; Vasilidis 20, Lopess 15, Mumbru, Hemiltons pa 13, Grimau 10, Hervelē 3, Zicis 2.

Tabulā: 1. “Valencia” 1-0, 2. “Nymburk” 1-1, 3. “VEF Rīga” 1-1, 4. “Bilbao” 0-2.