Kultūra
Teātris un kino

Tikai kādas pasaules gals…0

Kristapa Kalna foto

Jau ceturtdien, 15. februārī, Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos Žana Lika Lagarsa lugas iestudējums “Tas pasaules gals” Ināras Sluckas režijā, LA.lv uzzināja teātrī.

Žans Liks Lagarss ir ievērojamākais franču 20. gs. otrās puses dramaturgs, kuru Latvijā pazīst tikai pēc viņa lugas “Spēles varoņi”, kā arī Ksavjera Dolana filmas “Tas ir tikai pasaules gals” 2016. gadā.

Režisore Ināra Slucka: “Ne tik bieži iznāk sastapties ar patiesi augstvērtīgu mūsdienu dramaturģiju. Aktieri, režisoru un autoru Žanu Liku Lagarsu (1957-1995) kā dramaturgu pa īstam atzina tikai pēc viņa nāves. Līdzīgi kā ar daudziem māksliniekiem, kurus dzīves laikā nesaprata, nenovērtēja… Tā ir dīvaina klātesamība procesam, kad tu strādā ar tāda autora darbu, kuru vēl pēc gadiem pazīs pasaule. Jau šobrīd Lagarsa lugas pieskaitāmas pie franču dramaturģijas klasikas un viņš ir Francijā visvairāk spēlētais mūsdienu dramaturgs līdzās Čehovam un Moljēram. Autors, kurš vienkārši un dziļi stāsta stāstus par mūžīgām tēmām – dzimšanu, nāvi un mīlestību.”

Izrādē “Tas pasaules gals” jauns cilvēks pēc daudzu gadu prombūtnes, ko viņš pavadījis tālu no mājām, atgriežas pie ģimenes provinces pilsētā, lai pavēstītu mātei, brālim un māsai kādu bezgala svarīgu jaunumu par savu dzīvi. Izrādās, ka izdarīt to nemaz nav tik viegli…

Lomās Kaspars Zvīgulis, Dace Bonāte, Sanita Pušpure, Evija Skulte, Ivars Kļavinskis.

LA.lv