×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. maijs, 2016
Drukāt

Juris Utāns jaunajā izstādē uzdod jautājumu, ko baidāmies nokavēt

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 5.maijā plkst.18 galerijā “Bastejs” atklās Jura Utāna izstādi “Skriet?”, kura aicina domāt par to, kāpēc mēs vienmēr skrienam un visur gribam paspēt, kad nekur nevar paspēt, LA.lv pastāstīja galerijas pārstāve Zane Kazbuķe.

Izstāde ir groteska vai vīzija par vēlmi būt svarīgākiem par citiem, tomēr konkurenti mēdz būt daudz draudīgāki kā varētu šķist. Mākslinieks novērtē brīvību komponēt, liekot kopā motīvus, kas, pamainot to pozīcijas, atkārtojas arī citos darbos. Dažiem raksturīga smalka faktūra, kas radīta, meklējot un eksperimentējot ar dažādiem materiāliem, no kuriem daudz izmantoti mati un biešu mizas. Pēc Jura Utāna domām, mati kā materiāls ir netverami un nesaprotami. Daudzi tos nevar pieņemt, jo tie liekas kā kāds vudū vai nekrofīlijas paveids, tomēr pats mākslinieks to vienkārši uztver kā materiālu, kas Latvijas glezniecībā nav sevišķi bieži izmantots un tas kā materiāls ir netradicionāls, tāpēc tik piesaistošs.

Darbu nosaukumi bieži darbojas kā alegorija vai groteska, ievirzot skatītāju kādas domas gultnē. Var šķist – māksliniekam nav nekā svēta, viņš var pasmieties par visu un jbeko, taču urtāns to dara tikai tādēļ, lai skatītāji sāktu domāt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+