×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2016
Drukāt

Īpašumu iesprostoti: Uz mājām – pa šķirbu (12)

Foto - Aigars ŠepkoFoto - Aigars Šepko

Rīgā Terēzes ielas 8. nama iedzīvotāji dzīvo iesprostoti starp citiem īpašniekiem piederošiem īpašumiem, kas apgrūtina viņu nokļūšanu uz ielas. Lai no nama izkļūtu Terēzes ielā, viņiem jāmēģina izspraukties cauri šaurai ejai gar žogu, kas atdala viņu namu no kaimiņu nama Terēzes ielā 10.

Ietves vietā šaura eja

Terēzes ielas 8. nama vecākā Sanda Runte stāsta, ka šis muļķīgais stāvoklis radies, Terēzes ielas 10. nama īpašniekam uzceļot žogu. Agrāk, kad šajā namā bija iekārtots bērnudārzs, žogs starp namu pagalmiem gan bijis, bet uzcelts citā vietā, netraucējot iedzīvotājiem nokļūt Terēzes ielā.

“Agrāk, kad šā žoga vēl nebija, bija pietiekami plata ietve, pa kuru nama iedzīvotāji varēja brīvi nokļūt Terēzes ielā. Pašlaik pa šo šauro celiņu tas vairs nav iespējams ne māmiņai ar bērnu ratiņiem, ne invalīdam ar kruķiem, ne arī kādam miesās raženākam cilvēkam,” saka nama iedzīvotājs Aigars Šepko.

“Žogs uzcelts tur, kur tam jābūt. Un saskaņā ar būvvaldes apstiprināto projektu,” saka Terēzes ielas 10. nama īpašnieks Dāvis Drande. Terēzes ielas 8. nams pēc ārsienu siltināšanas esot kļuvis “resnāks”, tāpēc arī gājēju ceļš starp abiem namiem ir šaurāks.

Otra iespēja ir, bet…

Uz manu jautājumu, vai tas tomēr neapgrūtina šā nama iedzīvotāju nokļūšanu uz ielas, Dāvis Drande atbild, ka staigāšana tur viņiem vispār neesot paredzēta. Kur tā ir paredzēta, to namīpašnieks gan nepaskaidro. Vien piebilst, ka viņam vispirms esot jārūpējas par savu īpašumu, nevis par citiem piederošo. Ja starp namiem gājējiem atstātais celiņš ir par šauru, esot arī otra iespēja, kā nokļūt uz ielas.

Otra iespēja ir. Bet reizē arī vienīgā, kā Terēzes ielas 8. nama iedzīvotāji kājām vai braukšus pašlaik var nokļūt nevis Terēzes, bet Zvaigžņu ielā. Viņi var šķērsot pa diagonāli citam īpašniekam piederošo pagaidām vēl neapbūvētās zemes gabalu Zvaigžņu ielā 29, kas pašlaik arī notiek gan kājām, gan braukšus.

Īpašuma apsaimniekotājs – uzņēmumu grupas “Pillar” pārstāvis Aleksandrs gan atzīst, ka šā nama iedzīvotāju staigāšana un braukāšana pāri zemes gabalam neapmierina. Tas nozīmē, ka jebkurā brīdī, tiklīdz šīs zemes īpašnieks nolemtu to neļaut, iedzīvotājiem zustu arī šī iespēja.

“Ja tā notiktu, mēs būtu pavisam atgriezti no ārpasaules, namam nevarētu piebraukt ne ātrā palīdzība, ne cits operatīvā dienesta vai komunālo pakalpojumu transports. Arī mēs, iedzīvotāji, varētu nokļūt savos dzīvokļos tikai pa gaisu,” teic Aigars Šepko.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Rīgas būvvalde DDD

 2. Rīgas būvvaldei un Attīstības departamentam ir nospļauties par to, kas notiek jebkurā īpašumā Rīgā un ko nosaka likums. Tas redzams no šajā rakstā redzamās informācijas, un tas notiek ne tikai šeit. Līdzīgi, absolūti analfabētiski lēmumi tika pieņemti arī attiecībā uz Stabu ielas 59 īpašumu. Tagad gan tiesājoties šie analfabētiskie lēmumi pakāpeniski tiek atcelti. Taču tas aizņem laiku, saglabājas nelaimes gadījumu bīstamība, un viss cits, ko izraisa nevis pārdomāta rīcība, bet gan nepamatoti ambicioza būvvaldes darbība.
  Ja kāds pašvaldības ierēdņu bars būtu budžeta taupīšanas nolūkā jālikvidē, tad būvvalde un attīstības departaments varētu būt pirmie, jo ne iedzīvotājiem, ne īpašniekiem, ne arī biznesa ļaudīm no šī iedibinājuma nav nekāda labuma, tā ir bremze uzņēmējdarbībā un pirmais iemesls nemaksāt nodokļus.

 3. Elektrības kasti drusku atpakaļ, brūno žogu nojaukt, piebraukt pie mājas var līdz stūrim, nu tālāk gan drusku kājām, bet sprauga starp balto sienu pa kreisi ( Nr 8) un rozīgo pa labi (Nr 10) būs pietiekama gan ratiņiem, gan nestuvēm, gan pārmēra laba barojuma onkām. Padomju laika projekts diezgan neveiksmīgi sagriezts, ar trepām un ķēķiem uz saulaino (pagalma) pusi, un istabām uz ziemeļaustrumiem. Droši vien toreiz bija paredzēta izbraukšana uz Zvaigžņu ielu. Ko drusku sabojāja privatizācija caur ziemeļgalu.Bet nav nekādu problēmu, ja neskaita liekus 15 metrus kājām. Ielas pusē ir vieta gan stāvošām mašīnām gan piebraukšanai pie mājas tā, lai nav jāiet pa kaimiņu sētu. Ja nekas nav labi, var vienoties ar sestās mājas īpašniekiem, par viņu caurbrauktuves izmantošanu, lai tiktu metru no durvīm.

  • Problēma jau tieši tur ir, ka brūnais žogs tika uzbūvēts, un īpašnieks atsakās to nojaukt. Neviens neprotestē pret iešanu ar kājām.

 4. Kur ekspertu viedoklis? Manuprāt, tā nu gluži nedrīkst iedzīvotājus atstāt praktiski bez iekļūšanas īpašumā.

  • Muļķu zemē visu drīkst un tur nav ko diskutēt…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. .

  • 19.13 dabūji arī eksperta viedokli. Izdari, kā teikts, un viss būs štokos. Izdarīsi?????

 5. tādus brīnumus,kur RD atklāti ņirgājas par iedzīvotājiem,var notikt tikai Latvijā.
  Cik tas ir zemiski.

  • Nu ta' nu gan muld kā pa ķešu Atbildēt

   Kāds tam visam sakars ar RD, ja runa ir par privātiem namīpašniekiem???

   tev nu gan nevajadzētu pīpēt tik sliktu zāli, ja jau šitādi murgi rādās.

   • Domes privatizācijas komisija neizdarīja darbu kvalitatīvi un līdz galam !
    Cik lielu kukuli iegrūdi, ka vari ņirgāties tagad ??

    • Nu ta' nu gan muld kā pa ķešu Atbildēt

     tu patiešām esi TIK totāli glups latvāņu lumpenis, vai arī tikai tēlo bezcerīgi aprobežotu pamuļķi?

     Nu un – kad tad RD pri(X)vatizācijas komisija to savu “darbu” nepadarīja līdz galam?
     Kurā gadā tas notika, kad “Domes privatizācijas komisija neizdarīja darbu kvalitatīvi un līdz galam” – Ūšakova “krievu” laikos, vai arī tomēr “bāleliņu-sūdmalēju” laikos?

     P.S. Cik lielu kukuli iegrūdi, ka tev – TIK nožēlojami trulam analfabētam – tika izrakstīts palīgskolas atestāts? tu tieši tāpēc vari atļauties TIK lopiski truli izņirgāties par savu (???) dzimto Valodu, ka neesi bijis spējīgs to apgūt pat necilā publisko diskusiju līmenītī???

 6. Cirks par brīvu,tāpat,kā mūsu saeimas klaunu bars,tāpat,kā mēs Purvciemā kvartālā par 2ivistabas dzīvokli maksājam 58+ eur piespiedu zemes nomas maksu!!!
  NEKRITNI,ZAGĻI,TERORISTI IR RD KURI PIESPIEŽ MUMS MAKSĀT ŠIS NENORMĀLĀS NAUDAS SUMMAS!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+